Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995

Znany dziennikarz śledczy powraca z nową książką! Tomasz Piątek tym razem postawania odpowiedzieć na wiele pytań związanych z człowiekiem, od lat wpływającym na polską politykę. Autor przygląda się jego poglądom, relacjom z innymi politykami i niebywałej karierze politycznej. "Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995" to pozycja przeznaczona dla czytelnika, który chce poznać prowadzoną wCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Arbitror
 • Data premiery: 2022-10-19
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 544
 • Wymiary: 236 x 170

Znany dziennikarz śledczy powraca z nową książką! Tomasz Piątek tym razem postawania odpowiedzieć na wiele pytań związanych z człowiekiem, od lat wpływającym na polską politykę. Autor przygląda się jego poglądom, relacjom z innymi politykami i niebywałej karierze politycznej. "Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995" to pozycja przeznaczona dla czytelnika, który chce poznać prowadzoną w Polsce politykę od środka.

Skąd wzięły się pomysły Kaczyńskiego? Autor omawia światopogląd i wizję polskiej polityki według prezesa najważniejszej partii w Polsce. Razem z Tomaszem Piątkiem czytelnik zbada drogę życiową słynnego polityka oraz jego kontakty międzynarodowe. Podczas tej podróży autor zapyta o spółkę Srebrna, wielkie interesy w nieoczekiwanych miejscach i opiekunów prezesa. Jaką rolę w tej historii odgrywają Glapiński, Śpitalniak oraz Wasin? Tomasz Piątek udziela odpowiedzi na pytania, które od lat zadaje wielu Polaków.

"Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995" to analiza rządów PiSu i omówienie losów postaci, bez której partia nie byłaby taka sama. Czytelnik ma okazję poznać bliżej prezesa. Zobaczy jego dzieciństwo oraz drogę na najwyższe stanowiska państwowe. Autor pisze o mentorach polityka i zastanawia się, co ukształtowało poglądy tego człowieka. Wspomina czasy komunistyczne oraz rolę, jaką prezes odgrywał wtedy w polityce. Jak wyglądała jego walka z komunizmem? To również analiza legendy Kaczyńskiego, wciąż powracającej w mediach publicznych oraz trafiającej niemal do każdego domu w Polsce. Zobacz, jak jeden z najważniejszych polityków w kraju budował swoją partię, zdobywał wpływy i walczył o władzę!

Tomasz Piątek to dziennikarz śledczy i autor literatury faktu. Pisze również powieści, w których umieszcza wątki autobiograficzne. W swojej twórczości łączy różne gatunki oraz style, sięgając chociażby po kryminały, fantasy i opowieści obyczajowe. Urodził się w 1974 r. Był dziennikarzem "Polityki", "Filmu" oraz RMF FM. Został nominowany do Paszportu Polityki, a także zdobył Nagrodę Wolności Prasy. Tomasz Piątek od lat analizuje kariery polskich polityków, zwłaszcza tych z obozu rządzącego.

Zobacz kategorię "Reportaż, literatura faktu", gdzie znajdziesz wiele książek o polskiej polityce, napisanych przez znanych publicystów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3296479
Tytuł
Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995
Wydawnictwo
Liczba stron
544
Data premiery
2022-10-19
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
236 x 170
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.78
Długość
165
Głębokość
235
Wysokość
26
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
13 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  3
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Tadeusz S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-13
  Zadziwiające swoją przejrzystością kompendium wiedzy o Kaczyńskim. Książkę tę powinni przeczytać jego zwolennicy, potrafiący chociaż w 10% myśleć niezależnie. Z pełnym szacunkiem chylę głowę przed autorem. Pan Tomasz Piątek wykonał niesamowity, rewelacyjny kawał roboty. Nawał zawartej w książce informacji jest usystematyzowany w sposób spójny, logiczny oraz łatwo przyswajalny. Czyta się to jak kryminał. W przyszłości, mam nadzieję, wiedza ta zostanie spożytkowana w należyty sposób.
 • Jacek K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-07
  Książka obnaża prawdę. Autor ma w dorobku kilka ciekawych książek, wśród których znalazła się oceniana. Dążenie do prawdy i przedstawienie jej opinii publicznej - to cel autora. Każdy niech oceni sam.
 • Anna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-28
  Gorąco polecam książkę "Kaczyński i jego pajęczyna"
  Książka wyjaśnia wiele kwestii związanych z obecną władzą rządów PiS.
 • Marcin M. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2022-11-21
  Zbiór domysłów, naciąganych wniosków i zwyczajnych bzdur. Tylko dla fanatyków.
 • Mirosława R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-11
  Tomasz Piątek wykonał kawał perfekcyjnej roboty, książka cenna, prawdziwa, świetnie wykonana, Przeczytałam jednym tchem, choć bohater budzi mój wielki opór. Jednocześnie traktuję ją/ jak też inne pozycje Tomasza Piątka z tej serii /jak kopalnię wiedzy, która mam nadzieję pozwoli poznać przyszłym pokoleniom z mojej rodziny pewien etap w historii Polski. Etap, w którym pod szczytnymi hasłami, niechlubnie była łamana demokracja, która jest jedyną gwarancją dla rozwoju jednostek według własnych wyborów. Tomasz Piątek rzetelnie przedstawił bohatera książki bez owijania w bawełnę. Przedstawił wiele faktów, które dotąd były zamazywane. To zamazywanie skutkowało panoszeniem się kłamstw, manipulacji, sianiem negatywnych emocji. W takich warunkach łatwiej omamić i skierować uwagę na negatywach zamiast na pozytywach. Pajęczyna bohatera książki jest gęsta, misternie tkana. Obejmuje 38 mln kraj bez żadnych skrupułów, aby zdobyć i tkwić u władzy. Ta pajęczyna zmierza do zdławienia wszystkiego, co stanowi otwartość. Bohater książki nie liczy się z innymi, on innych wykorzystuje ich do własnych celów. Bez hamulców, na zasadzie wszystkie chwyty dozwolone. W niektórych momentach książki tak mi podniosła adrenalinę, że musiałam zrobić sobie krótką przerwę dla ochłonięcia, nabrania tchu na kontynuację czytania. W innych momentach książki aż się zastanawiałam, czy to nie fikcja. Nie mieściło mi się w głowie, że jeden człowiek może snuć pułapkę na masy w moim kraju tak doświadczonym od autorytaryzmów. Niestety to real. Pozycja Tomasza Piątka to przestroga.
 • Michał Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-06
  Powiem tak: włos się jeży na głowie. Oczywiście wiadomo, że żaden reportaż nie jest do końca obiektywny, zwłaszcza w tak polaryzującym temacie, ale jeśli chociaż połowa z opisanych wydarzeń jest prawdą, to mamy do czynienia ze skandalem na niebywałą skalę. Postać z książki to zupełnie inny Kaczyński, niż ten którego znamy z mediów, a tym bardziej memów czy żartów. Naprawdę warto przeczytać i zastanowić się, w jakim państwie żyjemy.
 • Natalia O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-06
  Generalnie cenię sobie pracę Tomasza Piątka, chociaż zachowuję wobec niej pewien dystans i czytając tę książkę z podobnym nastawieniem oceniam ją pozytywnie. O większości poruszanych tematów słyszałam mniej lub więcej, chociaż znam je raczej pobieżnie i po lekturze mam zamiar dowiedzieć się o nich jeszcze więcej, może z innych źródeł, żeby porównać punkty widzenia. Książkę polecam, choć pod warunkiem, że nie podejdziecie do niej bezkrytycznie :)
 • Roman G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-03
  Jak zawsze u Piątka jest odważnie, bezkompromisowo, chwilami po bandzie, ale nie da się ukryć, że co najmniej spora część jego tez się zgadza, zwłaszcza po porównaniu z informacjami z innych źródeł. Generalnie to taka książka, która potwierdzi przypuszczenia przeciwników pana z okładki, a zwolenników utrzyma w syndromie oblężonej twierdzy, przynajmniej większości. Ale mając otwartą głowę i myśląc samodzielnie z pewnością warto ją przeczytać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3296479
Ładowanie...