Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim

Poznaj wzruszającą opowieść o pewnym spotkaniu, które okazało się ratunkiem! "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" to wspomnienie wyjątkowo inspirującej postaci polskiej kultury. Prawdziwa historia o dwóch ludziach, pochodzących z zupełnie innych światów, porusza i przepełnia nadzieją. Charyzmatyczny ksiądz, wykraczający daleko poza stereotypy, poznaje pewnego recydywistę, który postanawiaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Agora
 • Serie: Wielkie biografie
 • Data premiery: 2022-09-07
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 272
 • Wymiary: 212 x 135

Poznaj wzruszającą opowieść o pewnym spotkaniu, które okazało się ratunkiem! "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" to wspomnienie wyjątkowo inspirującej postaci polskiej kultury. Prawdziwa historia o dwóch ludziach, pochodzących z zupełnie innych światów, porusza i przepełnia nadzieją. Charyzmatyczny ksiądz, wykraczający daleko poza stereotypy, poznaje pewnego recydywistę, który postanawia zmienić swoje życie. Opowieść o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego z Patrykiem Galewskim naprawdę chwyta za serce!

Patryk Galewski wszedł na drogę przestępczą gdy miał zaledwie kilkanaście lat. Kolejne wykroczenia, przestępstwa i odsiadki zdawały się w jego życiu czymś nieuniknionym. Jednak pewnego dnia zgodnie z wyrokiem sądu trafia do hospicjum, gdzie poznaje księdza Jana Kaczkowskiego. Niespodziewana przyjaźń z tym wyjątkowym człowiekiem odmieni całe jego życie. Ta poruszająca opowieść udowadnia, że nawet ludzie z dwóch zupełnie innych światów mogą się dogadać, a także nigdy nie jest za późno, by odpokutować za swoje czyny!

Patryk Galewski pewnie wspomina swoją relację z księdzem Janem Kaczkowskim z niemałym niedowierzaniem. Niedowidzący, kulawy i niepozorny człowiek skrywał w sobie ogromną siłę charakteru, którą przekazywał innym ludziom. Pomagał zagubionej młodzieży, ratował buntowników oraz wspierał ciężko chore osoby. Niejeden raz sięgał po niekonwencjonalne metody i pewnie złamał wiele narzuconych przez hierarchię kościelną zasad. Wielu osobom przyniósł jednak szansę na ratunek, której nie dało im społeczeństwo.

"Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" to właśnie taka opowieść o uratowanym życiu, a także o sile wiary, która naprawdę potrafi czynić cuda. Patryk Galewski mówi o swoich doświadczeniach i prawdziwych emocjach. Wspomina wyzwania, z jakimi musiał się zmierzyć, a także długie rozmowy z księdzem Janem Kaczkowskim, wskazującym mu dobrą drogę. Opowiada o swoim życiu autorowi, Maciejowi Kraszewskiemu. Teraz pisarz chce przekazać tę niezwykle inspirującą historię czytelnikom, by upamiętnić przesłanie księdza Jana Kaczkowskiego, a także znów przypomnieć je światu.

Ksiądz Jan Kaczkowski to autor znanych książek i dla wielu osób wspaniały autorytet, który naprawdę ratował ludzkie życie. Urodził się w 1977 r. w Gdyni. W 2002 r. ukończył Gdańskie Seminarium Duchowne, a w 2007 r. obronił doktorat na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przez wiele lat prowadził działalność hospicyjną, a także publikował książki oraz kazania. Znany z wystąpień medialnych i dosadnego prezentowania swoich poglądów, ksiądz Jan Kaczkowski znalazł stałe miejsce w polskiej kulturze. Zmarł w 2016 r. po długiej walce z glejakiem mózgu.

Zobacz kategorie "Książki" i "Biografie i wspomnienia" oraz odkryj historię życia osób przełomowych dla polskiej kultury!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3274434
Tytuł
Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
272
Data premiery
2022-09-07
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
212 x 135
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.3
Długość
135
Głębokość
210
Wysokość
135
Cena detaliczna
44,99 zł
Nasza cena
31,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Karolina C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-11
  Piękna historia, piękni ludzie i naprawdę piękny warsztat autora. Dawno nie czytało mi się niczego z taką przyjemnością i takim ciepłem w sercu. Wiem, że może brzmi to naiwnie, ale ta książka jest wielowymiarowo dobra. Polecam zapoznać się z historią księdza Kaczkowskiego, z jego książkami, z jego słowami. Bardzo wartościowa osoba bez względu na religię. Ta książka to świetny pomysł na spokojny wieczór, czuć od niej wielką nadzieję i mądrość. Polecam!
 • Marcin A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-06
  Ksiądz Jan Kaczkowski byłby osobą, która mogłaby naprawić kościół w Polsce. Nie dość, że taki ludzi jest coraz mniej, to jeszcze umierają w tak młodym wieku. Polecam wszystkim tę książkę, bo jest po prostu piękna, a przy tym niesamowicie zabawna i taka prawdziwa. Poznajemy głównego bohatera głównie jako przyjaciela Patryka, ale autor zbierał materiały pośród szerszego otoczenia księdza. "Johnny..." jest napisany wprawnie, lekko, niezwykle błyskotliwie. Z pewnością będą do niej wracał, jest w niej bardzo dużo dobra, to emanuje z tej książki.
 • Dagmara H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-02
  Jestem zachwycona i przyrzekam, że nie wiem czy to jest zasługa bohatera czy świetnej narracji i rewelacyjnego języka, czy połączenia obu tych czynników. Autor świetnie rokuje, postaram się do niego wracać, bo po prostu pisze w świetnym stylu. Postać Kaczkowskiego jest absolutnie wspaniała i taką książkę czyta się z przyjemność, aż szkoda, żal, smutek, kiedy dochodzimy do ostatniej strony i uświadamiamy sobie, znowu, że tak cudownej postaci już nie ma. Książka jest napisana z perspektywy Patryka Galewskiego, zupełnego przeciwieństwa księdza, ale też człowieka, który przeszedł niełatwą drogę. Świetna książka, brawo autorze!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł
3274434
Ładowanie...