Xi
 » Książki  » Książki sportowe

"Joga. Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania." to rozszerzone wydanie międzynarodowego bestsellera, łączącego wiedzę na temat anatomii człowieka z praktyczną nauką jogi. Autorzy książki, Leslie Kaminoff i Amy Matthews, to amerykańscy nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, a także uznani eksperci prowadzący wykłady i warsztaty na temat jogi na całym świecie. Podczas gdy Kaminoff jest ekspertem w dziedzinie pracy z oddechem, Matthews w swojej pracy skupia się głównie na technikach balansujących duszę i umysł.

Rozmaitych szkół i sposobów uprawiania jogi jest bardzo wiele i zdarza się, że różnią się w wielu podstawowych kwestiach. Jednak elementem wspólnym dla nich wszystkich jest właśnie pierwiastek cielesny, czyli anatomia. Funkcje ludzkiego ciała są bowiem uniwersalne i jednakowe dla osób praktykujących w ramach wszystkich tradycji jogicznych. Być może właśnie to przyczyniło się do niesłabnącej popularności niniejszej pozycji, której liczba sprzedanych egzemplarzy na całym świecie przekroczyła już trzysta tysięcy.

Książka wyposażona została w szczegółowe, kolorowe ilustracje pokazujące, w jaki sposób każda z asan - specjalnych pozycji, które przyjmuje się podczas praktyki jogi - wpływa na ciało człowieka. Szczególna uwaga poświęcona jest wzajemnym oddziaływaniom pomiędzy ułożeniem kręgosłupa, oddechem i ruchem ciała. Nawet lekka modyfikacja pozycji może wpłynąć na końcowy efekt, dlatego tak ważne jest właściwe wykonywanie asan z punktu widzenia anatomii. Są to informacje, które mogą okazać się przydatne dla wszystkich osób aspirujących do udoskonalenia swojej praktyki jogi.

Niewątpliwą zasługą dzieła Kaminoff i Matthews jest zwiększenie świadomości, w jaki sposób praktyka jogi wpływa na ciało. Umożliwia to również praktyczne zastosowania, takie jak układanie kolejności przyjmowanych pozycji w celu stymulacji pożądanych grup mięśni, zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego czytelnika.

Unikalne ujęcie tematu wpływu jogi na ciało sprawia, że "Joga. Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania." to książka, w której znajdą coś dla siebie zarówno całkowicie początkujący, jak i praktykujący od wielu lat jogini.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Jarosław P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 05-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo dobra książka ale ilość informacji o anatomii może przytłaczać. Nie jest to łatwa do czytania książka.

Paula C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 28-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka pt. „Joga. Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania” to jeden z najlepszych podręczników do jogi jaki ujrzał światło dzienne. Wszytko jest świetnie wytłumaczone, opisane i do tego stanowi inspirację do nauki tej techniki, tego rodzaju ćwiczeń. Jeśli więc zastanawiacie się czy joga jest dla was to polecam sięgnąć po tą książkę i na pewno się zachęcicie. Fajne wydanie, super cena. Polecam w szczególności w czasach pandemii, kiedy trudno jest uczestniczyć w standardowym kursie.

Wiktoria K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja „Joga. Nowy ilustrowany przewodnik anatomiczny po asanach, ruchach i technikach oddychania” to moje najnowsze odkrycie i książka, która towarzyszy mi praktycznie każdego dnia wieczorem. Dzięki termu nauczyłam się relaksować, no i przy okazji wzmocniłam różne części swojego ciała. Wszystko jest bardzo fajnie opisane, dużo obrazków, przykładów. Cena także niczego sobie. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Justyna E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka to istna skarbnica wiedzy na temat jogi. Pełna ciekawostek, obrazków, ilustracji. Fajnym językiem napisana i człowiek wręcz chłonie tą wiedzę i od razu ma ochotę przystąpić do części praktycznej. Szkoda, ze dopiero teraz odkryłam jogę, no ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. No i ostatnio udało mi się nawet namówić męża na joginowanie ze mną. Szkoda tylko, że przez pandemię nie można sobie poćwiczyć w jakimś urokliwym miejscu, gdzieś na łonie natury i człowiek musi dusić się w maseczce.

Amelia Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja obowiązkowa dla każdego fana jogi. Ja akurat dostałam tą książkę w prezencie i muszę przyznać, że mąż trafił idealnie bo akurat szukałam książki. Niby można wszystko znaleźć w internecie, ale wiadomo, książka to książka. A jak do tego jest tak bardzo ładnie przygotowana to już w ogóle sama przyjemność to czytać. Wiedza nieoceniona i choć myślałam, że o joginowaniu wiem już wszystko to jednak autor potrafił mnie zaskoczyć. Polecam z czystym sumieniem.

Izabela K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych podręczników do nauczania jogi. Są tu zarówno treści dla laików, osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą, ale są też informacje dla osób, które od jakiegoś czasu już siedzą i znajdą tu wiele ciekawostek. Ja naprawdę w swoim życiu przerobiłam już kilka podręczników, ale ten jest jednym z lepszych. Podoba mi się bardzo szata graficzna i język jakim posługuje się autor. Jednym słowem polecam!

Dostawa

1351121
Ładowanie...