Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Podręczniki do języka polskiego - liceum i technikum

 (225 produktów)

Oblicza epok 2.2. Język polski. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

(okładka miękka, miękka)

37,17 44,26 zł −16%
Wysyłka 24 godziny

Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

(okładka miękka, miękka)

37,16 44,26 zł −16%
Wysyłka 24 godziny

Przeszłość i dziś 1. Część 1. Literatura, język, kultura. Liceum i technikum

(okładka miękka)

37,21 44,30 zł −16%
Wysyłka 24 godziny

Opracowania LO 1-4 lektur i wierszy

(okładka broszurowamiękka, miękka, miękka)

5/5
17,96 29,95 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet: Język polski 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik. Część 1-2. Zakres podstawowy i rozszerzony

(okładka miękka, miękka - pakiet)

60,98 75,60 zł −19%
Wysyłka 24 godziny

Przeszłość i dziś 2. Część 2. Literatura, język, kultura. Liceum i technikum

(okładka miękka, miękka)

37,21 44,30 zł −16%
Wysyłka 24 godziny

Przeszłość to dziś. Literatura, język, kultura. 3 klasa liceum i technikum. Język polski

(okładka miękka)

5/5
28,31 38,90 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Przeszłość i dziś 2. Część 1. Literatura, język, kultura. Liceum i technikum

(okładka miękka, miękka)

37,21 44,30 zł −16%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet: Oblicza epok 2.1 + 2.2. Język polski. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

(okładka miękka, miękka, miękka, miękka - pakiet)

74,33 88,52 zł −16%
Wysyłka 24 godziny

Język polski

Podręczniki do polskiego dla szkół średnich

Język polski to przedmiot, któremu w szkole podstawowej warto poświęcić szczególną uwagę - z kilku powodów. Po pierwsze, znajomość polskiej i powszechnej literatury, kontekstów kulturowych, zagadnień językoznawczych niezwykle poszerza horyzonty, stwarza sposobność do odkrywania nowych zainteresowań, stanowi doskonałą bazę wiedzy do dalszego kształcenia w dowolnej dziedzinie humanistyki.

Język polski - podręczniki do liceum i technikum

Po drugie zaś - język polski jest obowiązkowym przedmiotem maturalnym, bez względu na profil klasy czy późniejsze plany ucznia co do wyboru studiów. Niezależnie od tego, czy zdaje się go na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym, na zakończenie liceum czy technikum - warto powalczyć o dobry rezultat matury i solidnie się do niej przygotować, korzystając przy tym z dobrych podręczników do polskiego.

Podręczniki do języka polskiego - przewodnik po epokach literackich

Obowiązująca podstawa programowa zaleca naukę historii języka i literatury w porządku chronologicznym: podręczniki do polskiego klas 1 omawiają więc epoki starożytności, średniowiecza, renesansu, oświecenia i baroku. Treści w podręcznikach do polskiego dla klas 2 dotyczą epok romantyzmu, oświecenia i pozytywizmu. Uczniowie klas 3 i 4 poznają historycznoliteracki dorobek Młodej Polski, XX-lecia międzywojennego i współczesności.

Program nauczania obejmuje teksty literackie, zabytki języka polskiego, a także łączące się z nimi zagadnienia artystyczne, społeczne i historyczne. Licealiści uczą się także rozpoznawać motywy wędrowne, obecne w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków, analizować i interpretować różnorodne dzieła kultury. Informacje zawarte w podręcznikach do polskiego dla liceum i technikum pomagają również konstruować wypowiedzi ustne i pisemne oraz prawidłowo odczytywać teksty źródłowe.

Język polski - repetytoria i opracowania lektur

Aby w pełni przyswoić sobie treść lektur szkolnych, zrozumieć ich przekaz oraz kontekst kulturowo-historyczny, warto skorzystać z materiałów zawartych w serii "Biblioteczka opracowań". Cykl obejmuje omówienia problemowe lektur z poziomu podstawowego i rozszerzonego. Publikacje świetnie sprawdzają się również podczas przygotowania do sprawdzianów i egzaminów maturalnych - opracowania zawierają syntezę najważniejszych dla danego dzieła wiadomości, a kompaktowa forma ułatwia korzystanie z nich w różnym miejscu i czasie.

Drugim praktycznym narzędziem w toku nauki do matury z języka polskiego są zbiorcze opracowania lektur i repetytoria maturalne, obejmujące "pigułkę" najważniejszych treści z minionych czterech lub pięciu lat spędzonych w szkole ponadpodstawowej. Materiały dostępne w naszej księgarni są zgodne z aktualną podstawą programową, wartościowe merytorycznie i opracowane w przystępnej, ułatwiającej przyswajanie wiedzy formie.

Język polski - karty pracy i zeszyty ćwiczeń

Zarówno w pracy na lekcjach, jak i podczas nauki w domu często stosuje się także zeszyty ćwiczeń i karty pracy do języka polskiego. Materiały te umożliwiają uczniom zapoznanie się z formą zadań maturalnych oraz trening umiejętności niezbędnych do ich prawidłowego rozwiązania. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń na podstawie wiedzy z podręcznika do języka polskiego oraz przeczytanych lektur jest niezawodnym sposobem na długotrwałe przyswojenie polonistycznej wiedzy!

Ładowanie...