Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV (Roman Brandstaetter) - tantis.pl
Xi

Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV

Roman Brandstaetter

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Liczba stron: 1568

106,45 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w piątek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Informacja

Opis

Czterotomowa opowieść Romana Brandstaettera oparta na ogromnej wiedzy biblijnej, ale też historycznej, przepełniona bogatym opisem realiów życia w starożytnej żydowskiej Palestynie. To literacka historia wprowadzająca czytelnika w tajemnicę wiary, a także przybliżająca w obrazowy sposób dzieje Zbawiciela. Pierwsza część skupia się na przepowiedni Jana Chrzciciela i dzieciństwie Jezusa, druga opowiada o pierwszych publicznych wystąpieniach, trzecia przedstawia wydarzenia od śmierci Jana Chrzciciela do ostatniego tygodnia życia Jezusa, a czwarta dotyczy Zmartwychwstania oraz Wniebowstąpienia.

O czym jest książka "Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV"?

Przygotowana przez Wydawnictwo AA publikacja "Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV" Romana Brandstaettera przesycona jest duchem psalmów, Biblii i starej poezji semickiej, dzięki czemu zachwyca atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej, przybliżając jednocześnie czytelnikom pasjonujący portret psychologiczny Chrystusa - Boga i Człowieka. Autor zawarł w swoim dziele całe swoje dotychczasowe doświadczenie literackie wzbogacone o osobiste przeżycia religijne i głęboką wiarę w Jezusa-Mesjasza. Obok wartościowej historii religii to przede wszystkim pełnokrwista powieść, która wciąga w fascynującą fabułę pełną zaskakujących - nawet jeśli dobrze je znamy - wydarzeń. Powstała mistyczna, niemal elegijna opowieść, która stanowi świadectwo religijnego i filozoficznego zaangażowania Brandstaettera i która nie bez przyczyny weszła do światowego kanonu.

"Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV" - opinie

Książka "Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV" to monumentalne dzieło, która daje całkowicie nowe spojrzenie na wydarzenia opisane w Ewangelii. Autor - urodzony i wychowany w żydowskiej rodzinie, który doświadczył głębokiej przemiany duchowej podczas drugiej wojny światowej i stał się żarliwym katolikiem - odwołuje się do bogatej tradycji i języka Izraela, dosłownie przenosząc nas dzięki temu do czasów Jezusa. Kolejne tomy tej jedynej w swoim rodzaju publikacji stają się dzięki temu duchową podróżą do źródła wiary chrześcijańskiej, w ramach której odkrywamy jej żydowskie korzenie. Być może żadna z książek o tematyce religijnej w tak mądry i głęboki sposób nie pozwalała zrozumieć, na czym polega wiara w zbawienie.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 406013
Tytuł Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV
Autor Roman Brandstaetter
Wydawnictwo Wydawnictwo AA
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 1568
Data premiery 2013-07-12
Rok wydania 0
Wymiary produktu [mm] 240 x 140
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.17
Nasza cena 106,45 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Dorota

Klient zweryfikowany

5/5
| 23-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
W prawdzie jeszcze nie przeczytałam bo to aż cztery tomy, ale wydanie jest przepiękne. Sama przyjemność trzymać w rękach taką powieść. Bardzo przyjemne w dotyku kartki, a sama książka przepięknie prezentuje się na półce obok Pisma Świętego i innych pozycji o tematyce religijnej i nie tylko. Początek czyta się lekko i z przyjemnością, ale do końca jeszcze bardzo dużo pozostało więc nie mogę na chwilę obecną wypowiedzieć się całkowicie co do treści.

Teresa S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jedna z lepszych książek jakie czytałem w  tym roku. O ile nie najlepsza. Niby 4 tomy, każdy z nich to spora kobyła, a mimo to czyta się szybko. Trudno się oderwać. Jeśli pragniesz poznać bliżej życie Chrystusa oraz obraz Palestyny, to zachęcam do zakupu tego pakietu. Swoją drogą, to nie dziwię się że ma tyle pozytywnych opinii.

Krystyna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pakiet książek ‘Jezus z Nazaretu. Tomy I-IV” to pozycja obowiązkowa dla każdego chrześcijanina. Autor w iście literacki, momentami wręcz poezyjny sposób opowiada nam o sylwetce Jezusa. Książki są mega wciągające i mimo, że to aż 4 tomy, to czyta się mega szybko i przyjemnie. Podobnego zdania jest moja żona. Reasumując, oboje jesteśmy zachwyceni i gorąco polecamy.

Wanda G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
4 tomy genialnej lektury, co kolejny tom to lepszy jednak wszystkie razem tworzą fantastyczną lekturę, która umili Wam kilka długich jesienno-zimowych wieczorów. Jedna z lepszych pozycji jakie czytałem w tym roku, a  wczasach pandemii trochę tego było.

Sandra J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Otrzymałam ten pakiet w prezencie od męża. Trafił samo sedno, idealnie w moje gusta. Książka umiliła mi kilka ostatnich wieczorów. No a teraz czyta małżonek. Książka w ciekawy, intrygujący sposób przedstawia nam Jezusa i obraz Palestyny. Kilka faktów było dla mnie nie lada zaskoczeniem. Gorąco zachęcam do zakupu i lektury.

Żaneta O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 14-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłem zachęcony opiniami w internecie i jestem pod ogromnym wrażeniem. Książka napisana jest w piękny sposób, miło się to czyta. Ponadto szata graficzna jest cudna, dużo tutaj rycin, ilustracji co jeszcze dodatkowo podsyca pozytywny odbiór tej pozycji. Co tu dużo pisać, polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...