Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 432

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
94,70 zł
57,49 zł
oszczędzasz 37,21 zł (39%)
-38%

29,90 zł

18,68 zł

oszczędzasz 11,22 zł (38%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Każdego dnia chrześcijanie na całym świecie powierzają swoje troski Jezusowi. Nie wszyscy z nich znają jednak postać ojca Dolindo Ruotolo, mistyka i stygmatyka, autora wezwania "Jezu, Ty się tym zajmij”.

Ksiądz Dolindo Ruotolo urodził się w 1882 roku jako piątek z jedenaściorga dzieci inżyniera i matematyka Raphaela oraz Silvi Valle, potomkini neapolitańskiej arystokracji. Niestety, rodzina cierpiała na problemy finansowe, a Dolindo od dziecka był słabowity i chorowity. W 1899 roku został przyjęty do nowicjatu księży misjonarzy. W 1901 roku złożył śluby zakonne - chciał pracować na misjach w Chinach, jednak nie udało mu się to. Został profesorem Szkoły Apostolskiej po święceniach kapłańskich w 1905 roku, nauczał śpiewu gregoriańskiego. W 1937 wrócił do posługi kapłańskiej w Neapolu. W 1960 został połowicznie sparaliżowany z powodu wylewu, zmarł w 1970 roku. W czasie swojego życia napisał i pozostawił 33 tomy komentarzy biblijnych, liczne dzieła teologiczne, mistyczne i ascetyczne, tomy listów i zapisków autobiograficznych.

Życie nie szczędziło kapłanowi problemów, jednak ten niezwykły człowiek był wielce  ceniony przez ojca Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Był heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie przez niego doświadczany z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób. Sylwetka tego włoskiego duchownego, przedstawiona w książce "Jezu, Ty się tym zajmij. O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda" fascynuje także ze względu na pozostawione przez niego proroctwa. Kapłan przewidział między innymi wybór Karola Wojtyły na papieża, a przepowiednie skierowane dla konkretnych osób uwiecznił na ponad 220 tysiącach imaginettes - rysunkach odzwierciedlających prorocze wizje. Spuścizna ojca Ruotolo do dziś umacnia w wierze tysiące ludzi, a wezwanie, które jak twierdził – podyktował mu sam Syn Boży – stanowi źródło otuchy i wsparcia duchowego w wielu codziennych problemach.

Kim był ojciec Dolindo, któremu Jezus podyktował jedną z najważniejszych chrześcijańskich modlitw? Wyczerpująca odpowiedź na to pytanie znajduje się w książce, która właśnie przekazywana jest w ręce czytelnika przez Wydawnictwo Esprit. "Jezu, Ty się tym zajmij" to ponad 400 stron fascynującej opowieści o jednym z najciekawszych duchownych naszych czasów.

Autorka biografii ojca Dolindo "Jezu, Ty się tym zajmij", Joanna Bątkiewicz-Brożek, to urodzona w 1976 roku filolożka romańska, która ukończyła podyplomową teologię na Uniwersytecie Śląskim i Studium Postulatorskie przy Kongregacji ds. Świętych w Rzymie. Od lat zajmuje się badaniem życia i objawień ojca Dolindo.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 688063
Tytuł Jezu, Ty się tym zajmij!
Autor Joanna Bątkiewicz-Brożek
Wydawnictwo Esprit
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 432
Data premiery 2017-04-07
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 205 x 145 x 32
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.48
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 18,68 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Maciej M.

5/5
| 02-05-2022
Niesamowita historia i świadectwo wiary, gorąco polecam.

EWA Z.

5/5
| 18-04-2022
Opowiadano o niej w TV więc ucieszyłam się, że na nią trafiłam.

JANINA K.

5/5
| 22-02-2022
Lektura bardzo mnie poruszyła i zapewne poruszy każdego kto po nią sięgnie.

Renata K.

5/5
| 20-12-2021
Masz problemy. Nie umiesz sobie poradzić w życiu. Musisz ją mieć a życie pomimo problemów będzie radością.

marta b.

5/5
| 17-12-2021
Książka jest bardzo interesująca, nie znałam ani ojca Dolindo, ani restrykcji jakie kościół nakłada na duchownych właściwie bez powodu. To skłoniło mnie do poszukiwania informacji w tym temacie.

Liliana K.

5/5
| 04-06-2021
Książka godna polecenia. Ta lektura nie należy do łatwych, mimo to wciąga i nie pozwala by odłożyć ją na półkę bez dotarcia do końca. Są w niej też śladowe wątki dotyczące Polski co jest miłym zaskoczeniem. Pozwala też trochę inaczej spojrzeć na stan kapłaństwa.

Halina S.

5/5
| 13-04-2021
Ksiazke bardzo dobrze się czyta. Dobrze napisana latwym jezykiem ...goraco polecam.

Sylwia S.

5/5
| 16-03-2021
Książka, która zmieniła mój sposób myślenia. A raczej o. Dolindo, je zmienił. Warto ją kupić i poznać bliżej tego Bożego człowieka. A jeśli słyszałeś kiedyś o modlitwie Jezu, Ty się tym zajmij, ale nie wiesz, o co w niej chodzi, to na pewno znajdziesz tu odpowiedź na to, dlaczego ona jest tak ważna, tak głęboka, mimo, że tak prosta. Ta książka odmienia życie, pokazuje, jak ważne jest przebaczanie, jak ważna jest miłość do Boga, do Kościoła. Nie można się od niej oderwać i nie da się nie analizować przez nią swojego życia. I, to co najpiękniejsze... myślę, że po tej lekturze człowiek staje się inny, czy lepszy? Oby. Na pewno piękniejszy. Tak, jak piękny był o. Dolindo.
Osobiście najpierw pożyczyłam tę książkę od koleżanki, a po jej przeczytaniu, nie wyobrażałam sobie bez niej mojej domowej biblioteczki. Z całego serca polecam.

Leszek M.

5/5
| 11-02-2021
Świetna książka, bardzo przystępnie napisana, treść niesamowicie zachęca do czytania, polecam dla osób zarówno młodych jak i starszych, takich przykładów jakie są w niej zawarte nie spotkałem wcześniej i nie jest to żadna fantastyka ale życie dziecka, dorastającego chłopaka, i napotykane trudności, a w tym wszystkim opieka i Boże prowadzenie jakby w starotestamentowych dziejach Hioba ..? na tym poprzestanę przeczytajcie sami , zachęcam :)

Sylwia S.

5/5
| 25-01-2021
Książki są bardzo interesujące, pogłębiające duchowość oraz wiarę. Serdecznie POLECAM.

Irena

5/5
| 05-01-2021
Super dla szukających prawdy, sensu w życiu i Boga przede wszystkim :)

Magdalena J.

5/5
| 16-12-2020
Wspaniała książka, która nie tylko ubogaca duchowo, ale i wzrusza do łez. Dokladne fakty z życia o. Dolindo Ruotolo, umożliwiają głębsze zrozumienie słynnej modlitwy "Jezu Ty się tym zajmij". Dzięki tej książce czytelnik wkracza na wyższy poziom swojej drogi życiowej.

Anna B.

5/5
| 12-11-2020
Wspaniała duchowa lektura! Ojciec Dolindo - patron na trudne czasy i trudne sprawy.

Paulina N.

5/5
| 10-05-2020
Wspaniała książka którą koniecznie powinien przeczytać każdy na którm na zależy. Doskonały prezent dla ludzi zagubionych.

Marianna S.

5/5
| 28-04-2020
Motywująca, podnosząca na duchu ważna pozycja w mojej bibliotece.

Marzena G.

5/5
| 16-04-2020
Coś wspaniałego. Książka obok której nie przechodzi się obojętnie. Biografia ojca Dolindo jest niesamowita. To książka która uczy miłości, wiary, nadzieji i jeszcze większej ufności w Bogu.

Edyta U.

5/5
| 04-04-2020
Książka pozostawiła we mnie wilki ślad. Życie kapłana Dolindo bardzo inspirujące.

Milena L.

5/5
| 23-03-2020
Cuda się zdarzają. Piękne życie kapłana pięknie opisane.

Małgorzata. B.

5/5
| 19-01-2019
Książka bardzo ciekawa świetne wydanie czyta się ja jednym tchem że trudno się oderwać.Jest bardzo pouczająca daje motywację do rozważania nad wiara zbliża do Pana Jezusa.Zycie o.Dolindo przedstawione w tej książce zmusza do refleksji nad własnym życiem a poza tym .Polecam każdemu.

Jolanta S.

5/5
| 11-05-2018
Książka trudna,powiedziałabym smutna,ale czyta się ją jednym tchem, bo aż trudno uwierzyć,że tacy ludzie istnieją. Do tej pory myślałam,że tylko Pan Jezus jest wzorem ideału, ale po przeczytaniu tej książki widzę,że ks. Dolino bardzo zbliżył się do Jezusa.Niewiarygodne żeby w jednym człowieku było tyle miłości, empatii, wyrozumiałości itp.Po przeczytaniu takiej książki człowiek przewartościowuje się. Dziękuje autorce i pozdrawiam.

Magdalena G.

5/5
| 06-04-2018
Bardzo piękna i pouczajaca książka .Moja wiara wzrosła po przeczytaniu tej książki
Polecam każdemu ją przeczytać bo naprawdę warto. Byłam pod ogromnym wrażeniem księdza Dolindo .
Bardzo dobrze wydane pieniądze

Krystyna K.

5/5
| 08-03-2018
Zgadzam się z opiniami powyżej. Książkę "Jezu TY się tym zajmij" naprawdę czyta się jednym tchem. Pomaga zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Warta polecenia. Miłym zaskoczeniem było dla mnie, gdy będąc w Neapolu w kościółku gdzie pochowany jest ks. Dolindo mogłam wziąć do ręki polskie wydanie tejże książki.

Halina W.

5/5
| 22-02-2018
Ta książka jest inna niż wszystkie, po prostu piękna z niesamowitym przekazem a jej lektura bardzo mnie poruszyła.
Napisana prostym , zrozumiałym językiem opowiada historię niezwykłego duchownego ojca Dolindo Ruotolo. Na pozór to książka trudna i przygnębiająca bo jest to opowieść o księdzu niezrozumianym i szykanowanym w swoim środowisku. Księdzu , który pomimo wieloletniego zakazu odprawiania Mszy świętej nigdy nie zdjął sutanny i złego słowa nie powiedział o swoich prześladowcach zachowując przy tym ogromną pogodę ducha . Przeciwnie modlił się za nich i przepraszał na kolanach za to, że go krzywdzili. Niesamowite wprost nie do uwierzenia niebywałe świadectwo wiary i zaufania Bogu. Jego bezgraniczna miłość do Matki Najświętszej ,do Kościoła, do wrogów , do każdego z kim miał kontakt sprawiła, że o .Dolindo mnie zafascynował. Jestem pod ogromnym wrażeniem pokory i życia tego księdza, które było pasmem cierpień i prześladowań, a mimo to był nieocenionym wsparciem duchowym dla wszystkich , których spotkał na swojej drodze wyjaśniając sens cierpienia i różnych trudności życiowych.
Różne są historie świętych, oraz kandydatów na ołtarze - jedne są bardziej poruszające, inne bardziej skłaniające do refleksji. Ta zaś jest niezwykłą drogą przez życie bardzo zwyczajnego człowieka, bardzo małego i pokornego, który wyróżnił się jedynie tym, że poszedł za wezwaniem Boga .
Podczas lektury dokonałam analizy własnego życia i postępowania. Myślę, że o. Dolindo poprzez książkę nadal oddziałuje na życie współczesnych ludzi . Dziękuję autorce za przybliżenie postaci tego niesamowitego kapłana aż żal, że to już koniec chciałabym się dowiedzieć o tym wspaniałym człowieku dużo więcej. Bardzo się cieszę, że posiadam ją w swojej biblioteczce bo będę do niej wracać po pomoc do o. Ruotolo aby mi towarzyszył w modlitwie.
We współczesnym świecie coraz więcej depresji, uzależnień i beznadziei , nienawiści a lekiem na całe zło jest niezwykła modlitwa znana na całym świecie „ Jezu , Ty się tym zajmij bo ja nie potrafię „ - tylko tyle a może aż tyle.
Polecam gorąco gdyż myślę,że każdy bez względu na to czy wierzy czy też nie, znajdzie w tej książce dla siebie coś dobrego !

„Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami: Jezu, Ty się tym zajmij. (...) Czyń tak we wszystkich swoich potrzebach; czyńcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, ciągłe, ciche cuda. Poprzysięgam wam na moją Miłość. Zajmę się tym, zapewniam was”.

Teresa K.

5/5
| 09-02-2018
Książka, która "otworzyła" mi oczy- miała wpływ na moje życie. Dzięki treściom w niej zawartym zrozumiałam wiele spraw, na które dotychczas zapatrywałam się inaczej. Gorąco polecam wszystkim.

Maria G.

5/5
| 21-12-2017
Czyta się jednym tchem,bardzo pomaga zrozumieć nie które sprawy.
Polecam wszystkim Ojciec Dolindo prowadzi i pokazuje nam Boga i Maryje , trzeba Bogu zaufać i o dać mu wszystko a on nas poprowadzi.Dziękuje Bogu że daje nam takich Kapłanów którzy tak kochają Boga i Ludzi.

Agata T.

5/5
| 12-12-2017
Zakupiłam już 4 szt. Jedną zachowałam dla siebie resztę sprezentowałam. Niezwykły ksiądz. Pełen pokory przez całe życie. Ojciec Pio i Ks Maria Vianney byli podobni.
Nie sądziłam że mogę Jezusowi powierzać wszystko nawet mało istotne sprawy .Ja człowiek słabej wiary mogę każdy trud, kazdy ból ofiarować za naszych zmarłych jako zadość uczynienie za grzechy. Sama jestem pamiętliwa i chociaż czasami wybaczam długo pamiętam urazy. Ks. Dolindo otworzył mi oczy bo przy tej książce można się zadumać.
Podarowałam te książkę naszemu proboszczowi. Myślę że to dobra lektura

Iwona K.

5/5
| 06-12-2017
super książka. Bardzo głębokie treści. pięknie pokazana duchowość Ojca Dolindo. Bardzo mnie wzruszyła ogromna pokora i zaufanie Panu Bogu. Uczy prawdziwego zawierzenia Bogu. autorka to naprawdę "złodziejka czasu".

Czerek T.

5/5
| 30-11-2017
Fantastyczna książka ucząca nas jak radzić sobie z pychą która wychodzi z nas na każdym kroku. Historia niebywałego Świętego Kapłana. Postać mało znana a godna poznania i naśladowania. Jego modlitwa "Jezu Ty się tym zajmij" pomaga w pokonaniu wielu przeciwności dnia codziennego.

Anna S.

5/5
| 07-11-2017
Książka bardzo ciekawa, wiadomosci w niej zawarte są na ogół nieznane. Dzięki Autorce za podjęcie tego tematu i przyblizenie niesamowitej postaci ks.Dolindo.Przykład wiary niezłomnej mimo ogromnego cierpienia, w większosci od ludzi koscioła. Bardzo bym chciała żeby udało się dzieła ks. Dolindo wydać po polsku, szczególnie komentarze do Pisma Św.

Maria C.

5/5
| 17-10-2017
Bardzo interesująca książka. Na prawdę "pożeracz czasu". Nie można się oderwać.
Ojciec Dolindo to bardzo ineresująca postać, a szczególnie jego bardzo trudne życie.
To świadczy tylko o jednym: że wszytko trzeba powierzać BOGU!!!

Piotr N.

5/5
| 07-09-2017
Głęboko poruszająca książka, bo taką postacią był i jest nieznany dotąd Ojciec Dolindo.
Ojcze Dolindo błogosław wszystkim, którzy sięgną po tę lekturę.
W dzisiejszym zmaterializowanym i skomercjalizowanym świecie książka pozwala się zatrzymać i daje możliwość refleksji co naprawdę ważne jest dla człowieka.

Hanna R.

5/5
| 12-07-2017
Czyta się jednym tchem, uczy pokory i zaufania do Boga. Pomaga zrozumieć sens cierpienia.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
1. lipca, pt. — 4. lipca, pon.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...