Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też

Urszula Młodnicka

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Sensus
Liczba stron: 136
Serie: Jesteś ważny

Produkty powiązane:

-33%

39,90 zł

26,87 zł

oszczędzasz 13,03 zł (33%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

"Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" to ważna i trudna lekcja o samoakceptacji. Towarzysząc Pinkowi - małemu i niezwykle sympatycznemu stworkowi - dzieci i ich rodzice mogą rozpocząć podróż do wnętrza siebie.

Każdemu rozdziałowi w książce towarzyszy dana myśl przewodnia, który wprost wyrażona zostaje w tytule: „Jesteś wyjątkowy, ale nie idealny”, „Nie trzeba być idealnym, żeby siebie lubić”, „Inni mogą mieć na ciebie wpływ, ale to ty decydujesz jaki” - to przykładowe nazwy rozdziałów. Każdy z nich jest niezwykle ważny i dokłada cegiełkę w budowaniu poczucia własnej wartości.

Autorka książki - Urszula Młodnicka, która jest psycholożką oraz autorką licznych scenariuszy edukacyjnych dla dzieci, a prywatnie jest także mamą - bierze na tapet niezwykle istotne zagadnienia, te które były nieraz ignorowane przez starsze pokolenia. Wśród nich znajdą się te, które pozwalają być dziecku nieidealnym. Jednak ten stan nie sprawia, że są mniej wyjątkowe. Pisarka akcentuje to, że dziecko, tak jak Pinku, ma wady i zalety i to wszystkie te cechy wpływają na jego osobowość i nadają mu wyjątkowości. Tak wyrażone myśli, pozwalają dziecku na świadome nazywanie swoich mocnych oraz słabszych stron.

"Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" to opowieść mówiąca o tym, że dziecko nie musi być lubiane przez wszystkich i nie ma obowiązku lubić wszystkich. Niezależnie od tego, czy ma wielu kolegów i koleżanek czy tylko kilku, to nie świadczy to o jego wartości. Historia Pinka pomaga dziecku w budowaniu, niezależnego od innych, poczucia własnej wartości.

Książka autorstwa Urszuli Młodnickiej, opatrzona ilustracjami wyjątkowo zdolnej graficzki - Agnieszki Waligóry - jest także opowieścią o trudnych doświadczeniach, z którymi musi zmagać się przyjazny stworek. Takie zaznaczenie przykrości, które może napotkać dziecko jest nie tylko propozycją, w jaki sposób ma sobie poradzić w przyszłości, ale także może stać się pretekstem do rozmowy o sytuacjach, które już miały miejsce. Dodatkową pomocą są ćwiczenia umieszczone pod każdym rozdziałem, które angażują dziecko i zachęcają do analizy własnych doświadczeń.

"Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" jest wspaniałym sposobem na zbliżenie się rodziców do ich własnych dzieci oraz na bycie dopuszczonym do trudnych doświadczeń ich pociech.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3174478
Tytuł Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też
Autor Urszula Młodnicka
Wydawnictwo Sensus
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 136
Data premiery 2021-10-28
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 232 x 205 x 10
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.35
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 26,87 zł
Powiązane tematy: Bestseller, Nowości
Serie: Jesteś ważny

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Grażyna W.

5/5
| 26-12-2021
Przystępnie napisana, dobra w odbiorze dla dzieci i rodziców. Polecam.

Jadwiga A.

5/5
| 22-11-2021
Książka o Pinku jest naprawdę WAŻNA. W środku mamy kilka rozdziałów, które pokazują dzieciom sytuacje z ich codziennego życia. Takie sytuacje, które sprawiają, że czują się smutne i niewartościowe. Czytając opowiadania o Pinku zauważają, że z tymi trudnymi sytuacjami można sobie jakoś poradzić. Po każdym rozdziale jest część która zachęca dziecko do zastanowienia się nad sobą. Jest miejsce na rysunki i miejsce na rozmowę z rodzicem. Niesamowicie wzruszająca. Mnie osobiście najbardziej zachwycił rozdział "Każdy jest czasem smutny bez wyraźnego powodu". Polecam Pinka całym serduszkiem,

Judyta U.

5/5
| 20-11-2021
Książeczka dla dziecka, która mogę śmiało powiedzieć zmieniła nasze życie. Pięknie zilustrowana, ciepła i przede wszystkim niesamowicie mądra książeczka, która pomaga dzieciom radzić sobie z własnymi uczuciami. Mamy tutaj 16 krótkich rozdziałów a pod koniec każdego z nich znajdują się zadania do wykonania przez maluchy. I tak po kolei, dzieci razem z Pinkiem dowiadują się, że są ważne, mają swoje mocne strony, nie musza być idealne, a w życiu powinny robić to co daje im satysfakcję. Każdy z rozdziałów niesie nową wiedzę. To wspólne czytanie niesamowicie mnie wzrusza, bo pokazuje że nawet ja jako dorosła kobieta mam jeszcze wiele do przepracowania ze sobą. Myślę, że to taki must have świadomych rodziców.

Adrian I.

5/5
| 17-11-2021
Bardzo ciekawa książka. Mamy tutaj rozmowy Pinka z rodzicem. Rozmowy które pozwoliły mi jako tacie inaczej spojrzeć na moje dzieci. Najwyraźniej nauczony doświadczeniem zadawałem złe pytania, które sprawiały, że wszyscy szybko się denerwowali. Mamy tutaj kilka podstawowych mądrości, które każdy rodzic chciałby przekazać swojemu dziecku. To takie rady, które pozwalają przejść przez życie z pełną satysfakcją i akceptacją zarówno samego siebie, jak i innych.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
31 Styczeń, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
31 Styczeń, Poniedziałek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...