Xi

"Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci" to niezwykła książka, która ułatwi Twojemu dziecku wyciszenie się przed snem lub po bardzo emocjonujących zajęciach!

Każdy rodzic wie, jak wiele energii kumuluje się w ciele kilkulatka: nasze "żywe srebra" uwielbiają bawić się, biegać i skakać do woli, a każdy bodziec z zewnątrz dodatkowo pobudza je do aktywności. Nie ma w tym nic złego - do momentu, gdy ginie równowaga między czasem działania i odpoczynku, a próby wieczornego usypiania malucha zaczynają przeciągać się do późnych godzin nocnych.

Martyna Broda wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci o niespożytej energii - a także ich rodziców; autorka zawarła w swojej książce zbiór ćwiczeń i zajęć relaksacyjnych, które koją zmysły przebodźcowanego dziecka i pomagają mu łagodnie wejść w tryb odpoczynku. Wszystkie propozycje dostosowane są do wieku i możliwości intelektualnych kilkulatków. Wykonanie ćwiczeń ułatwiają szczegółowo rozpisane instrukcje oraz piękne ilustracje, które pomagają dziecku zrozumieć charakter zadań.

Techniki zawarte w poradniku służą nie tylko odprężeniu się, ale też wzmacniają koncentrację, redukują poczucie lęku oraz rozwijają wyobraźnię. Autorka czerpie inspiracje z różnych metod relaksacyjnych i medytacyjnych, wprowadzając dziecko w bajkowy świat wyobraźni pełen przygód, które będzie mogło nawet wymyślać samo. Wszystko zaczyna się od kilku spokojnych, głębokich wdechów… Co wydarzy się później? To zależy tylko od bujnej dziecięcej fantazji! Ćwiczenia ułożone są tak, aby każdy mógł dostosować je do indywidualnych potrzeb: propozycje modyfikacji oraz możliwości układania własnych scenariuszy sprawiają, że każda relaksacja zmienia się w kreatywną przygodę.

Regularne przeprowadzanie ćwiczeń zawartych w "Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci" znacząco wpływa także na poprawę wzajemnych relacji między dzieckiem a pozostałymi członkami rodziny. Nauka relaksacji pomaga uspokoić wzburzone emocje, tak często towarzyszące codziennym rytuałom; kontrola oddechu i wyciszenie bodźców prowadzi do łagodzenia napięcia nerwowego - zarówno tego wewnętrznego, jak i wynikającego z interakcji.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


1352235
Ładowanie...