Jestem głód

  7 recenzje

Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć? Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie dziewczynka uzdolniona plastycznie poszukuje własnej drogi, własnych uczuć, własnego ja. Wie, że aby pozoCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Stara Szkoła
  • Data premiery: 2023-01-30
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 176
  • Wymiary: 191 x 126
więcej parametrów

O książce

Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć?

Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie dziewczynka uzdolniona plastycznie poszukuje własnej drogi, własnych uczuć, własnego ja. Wie, że aby pozostać sobą i nie zatracić się w dusznej relacji z matką, musi uciec, dokądkolwiek i jak najszybciej. Podczas lektury przeżyjemy z nią trzydzieści dwa lata pełne rozterek, wzlotów i upadków. Wraz nią będziemy dojrzewać, kochać, rodzić, cieszyć się i cierpieć. Wpuści nas do swojego intymnego świata tak daleko, jak tylko było to możliwe. A to wszystko, podobnie jak we Wronach, ku przestrodze nas wszystkich.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3331167
Tytuł
Jestem głód
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
czeski
Liczba stron
176
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2023-01-30
Rok wydania
2023
Wymiary
191 x 126
Waga
0.22 kg
Wysokość
126 mm
Długość
191 mm
Głębokość
13 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
125 mm
Nasza cena
27,79 zł

Opinie i recenzje książki Jestem głód

4,4/5
 
7 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Wiktoria W. Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2023-02-08Recenzja zweryfikowana
    „Jestem głód” to książka z motywami autobiograficznymi Pani Petry. Zagubiona dziewczyna poszukuje własnej drogi. Relacja z matką ją dusi, a ona pragnie uciec od wszystkiego z czym żyła dotychczas. Jednak wkroczenie w dorosłość wcale nie jest tak wyzwalające jakbyśmy chcieli. Mnóstwo porażek, popełnianych błędów i rozterek. A to wszystko ku przestrodze. Na samym wstępnie pragnę zaznaczyć, że to książka zdecydowanie dla dojrzalszych czytelników. Nie zalecam sięgać po nią poniżej szesnastego roku życia. Porusza ona tematy anoreksji, przemocy domowej, choroby oraz Kościoła. Bohaterka nam się nie przedstawia, dlatego możemy wywnioskować, że narratorką, w głównej mierze, jest autorka książki. Idziemy z nią przez trzydzieści dwa lata jej życia. Poznajemy trudności, z którymi szło jej się mierzyć. „Jestem głód” jest naprawdę druzgocąca i obciążająca. Z trudem czytałam o przemyśleniach narratorki podczas trudnych lub nietypowych sytuacji. Jako czytelnicy, bardzo łatwo oceniamy zachowania ludzi, szczególnie w książkach, ale na dobrą sprawę, kim jesteśmy, żeby oceniać? Nie raz miałam ochotę stanąć twarzą w twarz z bohaterka i potrząsnąć nią, doradzić, przytulić. Ta książka nie tylko ukazuje historię kobiety, ale jest także symbolem problemów społeczeństwa. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest wsparcie. Wsparcie matki. Jak mocno oddziaływują na nas doświadczenia z dzieciństwa. Nie mając odpowiednich wzorców, nie będziemy potrafili zachować się w dorosłości. Choroba, jaką jest anoreksja, potrafi zawładnąć mózgiem chorego. Petra doskonale przybliża nam, jak wyglądają realia tej choroby. Czytanie o tym przyprawia nas o przygnębienie. Temat Kościoła był chyba najbardziej uwierający w całej książce. Pozwala to spojrzeć nieco inaczej na tę instytucję. To wszystko składa się na bardzo dobrą książkę. Uważam, że autorka bardzo dobrze piszę i opowiada o poważnych defektach społeczeństwa, ale także jednostek. Nie do końca się w niej odnalazłam, ale polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka