Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Chcesz, by dziecko z przyjemnością uczyło się nowych słów? Dzięki tej kolorowej książce pozna nazwy związane z jedzeniem w sposób pełen radości! Który owoc jest żółty? Co jest w butelce? Ten barwny i wyrazisty słownik został opracowany głównie dla najmłodszych dzieci, wspierając w poznawaniu słów już od pierwszych lat życia. Przesuwane obrazki dodatkowo przyciągają uwagę, a dzięki temu dziecko łatwiej zapamiętuje nazwy różnych warzyw, owoców, słodyczy lub pieczywa.

Ruchome elementy oraz wspaniałe ilustracje Nathalie Choux pobudzają wyobraźnię i zainteresowanie odkrywaniem nowych słów. W tej książce znajdziesz różne produkty spożywcze, które dziecko dobrze zna ze swojego otoczenia. Dodatkowo umożliwisz mu ćwiczenie sprawności ręki. Ponadto prosty tekst może być bardzo łatwo powtarzany przez dzieci. "Akademia mądrego dziecka" to nie tylko nazwy, ale też pytania związane z elementami umieszczonymi na obrazku. Zadanie polega na tym, że dziecko przygląda się ilustracji, a następnie wskazuje różne produkty. Przypomina sobie ich nazwy, a także obserwuje różne kształty oraz kolory. Obrazki wykorzystują proste formy i wyrazistą kolorystykę, żeby dzieci mogły łatwo odróżnić każdy umieszczony na nich przedmiot.

Nie kończy się jednak na samej żywności. Dziecko z pewnością zauważy na różnych ilustracjach nie tylko jedzenie. Znajdzie również przedmioty codziennego użytku. Talerz, pudełko lub widelec są w takim miejscu, by łatwo można było zwrócić na nie uwagę. To okazja do poznawania nie tylko nazw potraw, ale także innych rzeczy, które są w kuchni. Przesuwane obrazki wpływają na sprawność manualną dzieci, pomagając im rozwoju! Kartonowe kartki wytrzymają wiele godzin przeglądania ilustracji oraz przesuwania różnych zamieszczonych w książce elementów, dzięki czemu dziecko może cieszyć się "Akademią mądrego dziecka" przez długi czas. Nathalie Choux rysuje w prosty i zrozumiały dla dzieci sposób, ale też wystarczająco charakterystyczny oraz ciekawy. Dzięki temu będą chętniej poznawać nowe słowa. Naucz dziecko nazw ulubionego jedzenia i ćwicz jego sprawność, dając mu wiele radości!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Daniel G.

Klient zweryfikowany

3/5
| 27-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Maluch słabo zainteresowany w porównaniu z innymi z serii.

Karolina G.

Klient zweryfikowany

4/5
| 02-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka, w której można wytłumaczyć dziecku nawet proporcje dobrego, zdrowego jedzenia. Jedzenie jest podzielone wg kategorii owoców warzyw i... Deserów, a w tym również słodyczy które są przedstawione na jednej stronie książki jako ruchome. Wolałabym jednak nie promować tej strony mojemu dziecku ;)

Jagoda

Klient zweryfikowany

5/5
| 05-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Niezawodne "przesuwanki" zachęcają dzieci by poznawać jedzenie. Książka wykonana z grubej tektury, zniesie wiele i na pewno zainteresuje małe oczka i paluszki.

Barbara G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Jedzenie to kolejna książeczka z serii, jaka wylądowała na naszej półce i zarazem nasze najnowsze odkrycie. Książka, która umiliła nam kilka minionych wieczorów i już nie mogę doczekać się kolejnych tomów. Dziecko poznało różne potrawy, a przy okazji miało świetną zabawę. Bardzo często generalnie wracamy do tych książeczek z serii akademia mądrego dziecka bo są fajne. No i jaką dobrą cenę mają. Polecamy!

Jadwiga E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka to moje najnowsze odkrycie i zarazem nieocenione źródło wiedzy. Fajnie napisana, bogato zilustrowana i już nie możemy doczekać się kolejnych pozycji tego autorstwa. Jak nie wiesz co kupić swojemu dziecku, to zamiast kolejnej gr spraw mu taką edukacyjną pozycję, z  której czego się dowie, a i będzie miało dostarczoną rozrywkę, gwarantuję J

Ewa P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książeczka nawet dla półrocznego dziecka. Elementy ruchome, bardzo rozwijające wyobraźnię są stabilne i wytrzymałe, moje dziecko używa je już cały rok. Polecam !

Dostawa

2919312
Ładowanie...