Xi

Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci

Gimnastyka buzi i języka w wyjątkowej odsłonie! „Jama gębowa ćwiczy słowa” to zbiór ćwiczeń opracowanych przez specjalistów z dziedziny logopedii, które stanowią znakomite wsparcie podczas dynamicznego procesu rozwoju aparatu mowy u dzieci w wieku 2-5 lat. Bazą każdego ćwiczenia są zabawne wierszyki. Każdy z nich jest z kolei opatrzony instruktażem dla rodziców lub opiekunów – dowiadujemy się z niCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Greg
 • Data premiery: 2020-06-15
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 64
 • Wymiary: 256 x 177
Polecamy podobne produkty

Gimnastyka buzi i języka w wyjątkowej odsłonie! „Jama gębowa ćwiczy słowa” to zbiór ćwiczeń opracowanych przez specjalistów z dziedziny logopedii, które stanowią znakomite wsparcie podczas dynamicznego procesu rozwoju aparatu mowy u dzieci w wieku 2-5 lat. Bazą każdego ćwiczenia są zabawne wierszyki. Każdy z nich jest z kolei opatrzony instruktażem dla rodziców lub opiekunów – dowiadujemy się z nich, w jaki sposób czytać poszczególne treści, aby zrozumiale przekazać dziecku poprawne brzmienie głosek.

Treść wierszy została sformułowana tak, by ćwiczyć konkretne umiejętności dostosowane do wieku, możliwości i indywidualnych potrzeb dziecka. Dla najmłodszych przygotowano proste zestawy dźwięków w formie onomatopei – mały czytelnik uczy się, jak wyrażać werbalnie odgłosy tupania, chodzenia, czy stukania, a nauka wymowy łączy się z nabywaniem wiedzy o świecie. Dla starszych dzieci przygotowano serię wierszyków wprowadzających i utrwalających poprawną wymowę kolejnych głosek. W książeczce zawarto także materiały opracowane specjalnie z myślą o terapii dzieci jąkających się. Z publikacji wydawnictwa Greg można korzystać w domu, w przedszkolach, poradniach logopedycznych i innych placówkach opiekuńczych.

Nauka poprzez zabawę jest jedną z najbardziej przystępnych i skutecznych form pozyskiwania wiedzy i umiejętności. Angażująca treść i atrakcyjna szata graficzna książeczki sprawiają, że wykonywanie kolejnych ćwiczeń nie kojarzy się maluchowi z przykrym obowiązkiem, a z przyjemną rozrywką; w wierszach nie brakuje ciekawostek, żartów i humoru, a treść każdego z nich jest dostosowana do intelektualnych możliwości małych odbiorców. Książeczka posłuży nie tylko do nauki: maluchy chętnie oglądają piękne ilustracje, a głośne czytanie wierszyków może umilić czas w podróży lub ukołysać dziecko do snu.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2852354
Tytuł
Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
64
Data premiery
2020-06-15
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
256 x 177
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.34
Długość
251
Głębokość
175
Wysokość
10
Nasza cena
12,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
23 recenzji
 • 5
  22
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Magdalena T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-25
  Lubię książki tego wydawnictwa, bo są zawsze estetycznie wykonane, pełne cennych wskazówek- zwłaszcza dla rodziców i początkujących logopedów, choć i terapeuci z doświadczeniem znajdą w nich coś inspirującego. Wierszyki świetne, przezabawne czasami i można do nich wymyślać naprawdę kreatywne zabawy.
 • Grażyna . Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-25
  Bardzo pomocna przy ćwiczeniach języczka u dziecka z problemem prawidłowej wymowy literek.
 • Monika Ł. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-03
  Jedna z wielu pozycji do ćwiczeń logopedycznych. Polecam.
 • Monika N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-24
  Mamy problemy z mową u 5 latka więc chętnie korzystamy z różnych pozycji logopedycznych.
 • Danuta T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-01
  Bardzo fajna książka. Kupiliśmy za radą naszego pana doktora logopedy. Książka nie kosztuje kroci i jest naprawdę skuteczna. Bynajmniej w naszym przypadku. Ćwiczymy sobie kilka razy w tygodniu po dosłownie pół godziny i naprawdę jest fajnie syn robi postępy. No i drugi plus za to , że po prsotu spędzamy fajnie, kreatywnie czas :) Gratuluję autorom profesjonalizmu ale i dobrego humoru w przypadku tej książeczki i szczerze ją polecam.
 • Jagoda F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-01
  Świetna książka dla każdego malca, który uczy się mówić. Czasem u dziecka pojawiają się różne wady wymowy, a ćwicząc z tą książkę jesteście w stanie im zapobiec lub nawet zatrzymać ich rozwój. Książka została stworzona przez zespół doświadczonych logopedów. Poleciła nam ją pani doktor i nie żałujemy zakupu. Wierszyki są atrakcyjne, ciekawe, podczas czytania ich z synkiem mamy sporo fajnej zabawy. A co najważniejsze mały robi postępy i to spore. Polecam!
 • Julita J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-21
  Kupiłam tą książkę ostatnio dla mojego syna bo.... zaintrygował mnie jakże chwytliwy tytuł. Książka jest pięknie wydana, dużo w niej kolorowych obrazków które dodatkowo przykuwają uwagę dziecka. No ale najważniejsze są te rymowane wiersze, które powtarzane regularnie mocno poprawiają wymowę dziecka. My spędzamy nad tą książkę średnio godzinkę w tygodniu i naprawdę widać postępy, także nie potrzeba nie wiadomo jakiego zaangażowania, wystarczy chwila i już :) poleca,m ciepło!
 • Marika R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-20
  W książeczce mamy zestaw bardzo wesołych, radosnych wierszyków. Tak naprawdę to nie było rymowanki, która nie przypadłaby do gustu mojej córce. Jest zachwycona wszystkimi po kolei no i co najważniejsze – chętnie je powtarza, a tym samym chętnie się uczy i robi postępy w mowie. Polecam szczególnie dzieciom, które mają drobną wadę wymowy. Wiadomo, ze jak jest poważniej, to lepiej udać się do logopedy. No i swoją drogą książka została właśnie stworzona przez specjalistów czyli lekarzy logopedów, więc można śmiało ufać w jej skuteczność :)
 • Bozena D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-17
  Książka „Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci.” jest naszym najnowszym, dużym odkryciem. Zbiór super fajnych, ciekawych krótkich wierszyków których wypowiadanie na głos sprawia, że Wasze dziecko ćwiczy i jest w stanie pokonać różne wady wymowy. Szata graficzna jest bardzo ładna, cena nad wyraz atrakcyjna., Czego chcieć więcej? Polecam cieplutko zakup.
 • Anita D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-17
  Książka „Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci” to nasze najnowsze odkrycie. Widać, że pozycja ta została stworzona przez ekspertów w dziedzinie. Miesiąc czytamy sobie te wiersze i muszę przyznać, że widzę już małe postępy a wierzę że będzie jeszcze lepiej. Synek ma swoje ulubione wierszyki, które mógłby czytać nawet codziennie, a niektóre z nich, niektóre fragmenty zna nawet na pamięć. Poza tym warto dodać, że wydanie jest piękne, takie kolorowe, z mnóstwem pięknych obrazków. Polecam z całego serca.
 • Dominika S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-08
  Pamiętam, że jako dziecko miałam niemałe problemy logopedyczne i wtedy nie było takich fajnych pomocy edukacyjnych. Trzeba było od razu iść do specjalisty. A teraz? Można poprawić wymowę dziecka ćwicząc z takimi propozycjami. Książka jest kolorowa, atrakcyjna z perspektywy dziecka,a wierszyki są szalenie zabawne. Pamiętajcie by ćwiczyć regularnie, a nie że tylko ra zi już. Wtedy osiągnięcie efekty, bynajmniej u nas tak było :) Polecamy cieplutko i czekamy na kolejne, podobne pozycje tego autorstwa.
 • Bogumiła L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-04
  Cudna książeczka stworzona z myślą o najmłodszych, którzy mają problemy natury logopedycznej. Ta książeczka pomoże dziecku wymawiać prawidłowo poszczególne słowa, zwroty. Wierszyki są atrakcyjne, a sama książka jest solidna i prezentuje się pięknie. Mój synek chętnie ćwiczy ze mną, zawsze jest kupa śmiechu. W zasadzie to nie mam totalnie żadnych zastrzeżeń. Poleca,m więc bardzo gorąco.
 • Edyta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-03
  Przyznam szczerze, że pierwszy raz w życiu kupiłam książkę w ciemno dla mojego dziecka. A kupiłam ją bo spodobał mi się tytuły. I to był strzał w dziesiątkę. Moje dziecko ma małe problemy z wymową, a szczerze to nie chciałam go do razu brać do logopedy, żeby nie zniechęcił się. Ta książeczka i w zasadzie to ćwiczenia w niej zawarte w zupełności nam wystarczyły. Najważniejsze jest by czytać sobie te wierszyki regularnie, najlepiej każdego dnia. Zawsze robię to wspólnie z dzieckiem, mamy wówczas mnóstwo fantastycznej zabawy. Wierszyki są fajne, ciekawe. Generalnie polecam z całego serca. No i cena jaka atrakcyjna!
 • Karolina S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-18
  "Jama gębowa ćwiczy słowa" to kolejna część serii "Ładnie i składnie" od Wydawnictwa GREG. Znajdziecie tu zbiór ponad sześćdziesięciu różnych wierszyków logopedycznych, przeznaczonych dla dzieci od pierwszego do szóstego roku życia.

  Te dla najmłodszych czytelników zawierają głównie popularne onomatopeje (wyrażenia dźwiękonaśladowcze) - czyli mówiąc prościej dźwięki wydawane przez zwierzęta, przedmioty codziennego użytku oraz odgłosy pojawiające się w trakcie wykonywanych przez dziecko czynności. Są one bardzo ważne, ponieważ na tym początkowym etapie zastępują słowa zbyt trudne do wymówienia - dzięki czemu dziecko odnosi swoje pierwsze sukcesy w posługiwaniu się mową i jeszcze chętniej z nią eksperymentuje.

  Te dla ciut starszych skupiają się natomiast na poszczególnych głoskach i ich różnicowaniu - a do każdego wierszyka dołączone zostały cenne wskazówki dla dorosłych, jak wykonywać z dzieckiem dane ćwiczenie artykulacyjne. Pozwalają one wstępnie stwierdzić, czy dziecko wymawia konkretne głoski prawidłowo, nie myli ich ze sobą i odpowiednio operuje aparatem mowy podczas ich wypowiadania.

  Trzeba przyznać, że niektóre ze wspomnianych porad dla rodziców są bardzo kreatywne! Z pewnością podsuną Wam kilka pomysłów na ciekawe zabawy logopedyczne, które można realizować z dzieckiem w domu, na spacerze, w trakcie czynności pielęgnacyjnych, masażyków czy innych rodzinnych rytuałów.

  Wskazówki dotyczą także odpowiedniego modulowania głosu podczas czytania, budowania więzi z dzieckiem poprzez wspólną lekturę, dodawania do wierszyków określonych ćwiczeń ruchowych, odgrywania scenek oraz wykorzystywania dostępnych w każdym domu rekwizytów. Wszystko to ma sprawić, by ćwiczenia logopedyczne zawarte w wierszykach były dla dziecka przyjemne i urozmaicone; by kojarzyły się z czymś wesołym i miłym, a nie z przykrą koniecznością!

  Dodatkowym atutem książki są też zabawne ilustracje Artura Gulewicza - bardzo kolorowe i charakterystyczne, zachęcające dziecko do rozmów na temat wierszy oraz opowiadania o tym, co można dostrzec na obrazku. Wszystko to razem wzięte sprawia, że książeczka ma niezwykle aktywizujący charakter. Jej przeglądanie i czytanie nie ogranicza się jedynie do poznawania i powtarzania treści - ponieważ przy odrobinie dobrych chęci może towarzyszyć temu cały szereg innych atrakcyjnych czynności :)

  W książce wielokrotnie podkreśla się, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co do rozwoju mowy naszej pociechy wskazana jest jak najszybsza konsultacja logopedyczna. Nie należy powtarzać z maluchem słów i rymowanek, których nie jest on w stanie wypowiedzieć prawidłowo - ponieważ w dłuższej perspektywie czasowej najprawdopodobniej doprowadzi to do dalszych deformacji poszczególnych głosek oraz utrwalenia wady. W tym sensie wierszyki i ćwiczenia zawarte w książce mogą być dla rodziców pierwszym sygnałem, że u dziecka występują pewne problemy logopedyczne - lecz ich ostateczna diagnoza oraz dobór stosownych metod terapii to zawsze zadanie dla specjalisty!

  Powyższe zalecenia dotyczą zarówno problemów z realizacją pojedynczych głosek, jak i terapii jąkania, w której specjalizuje się Aleksandra Jastrzębowska-Jasińska. Autorka podpowiada, że w przypadku pojawienia się takich trudności pomocne będzie "zwolnienie tempa mowy, parafrazowanie wypowiedzi dziecka zamiast zalewania go pytaniami, nieprzerywanie i dawanie czasu na rozpoczęcie oraz kontynuowanie wypowiedzi". Warto skupić się przede wszystkim na uczuciach dziecka, dla którego niepłynność mowy stanowi z reguły duże obciążenie emocjonalne - a odpowiednio przeprowadzona terapia może pomóc nie tylko w pokonaniu problemu, lecz również w budowaniu poczucia własnej wartości i pozytywnego obrazu samego siebie.

  Reasumując, "Jama gębowa ćwiczy słowa" to kolejna niezwykle wartościowa i przydatna propozycja Wydawnictwa GREG, stworzona przy merytorycznym wsparciu profesjonalistów. Moja osobista sugestia jest taka, by podejść do niej z dużym zaangażowaniem i pozbyć się wszelkich czytelniczych zahamowań: czytać nawet z przesadną intonacją, ściszać i podnosić głos w stosownych momentach, nie wstydzić się naśladowania dźwięków i wykonywania ćwiczeń logopedycznych razem z dzieckiem. Tylko w ten sposób skutecznie zachęcimy malucha do wspólnej zabawy, nauki i dalszego nieskrępowanego eksperymentowania z mową :)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lipca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


2852354
Ładowanie...