Xi

Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców

"Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców" to wspaniała kontynuacja podręcznika Lindsay Gibson, który zdobył popularność na całym świecie! Tym razem autorka omawia praktyczne sposoby na uwolnienie się od wpływu egoistycznych i niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Wyjaśnia, na czym polega emocjonalna niedojrzałość oraz prezentuje sposoby na obronę przed nią i na przekształcaCzytaj więcej

"Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców" to wspaniała kontynuacja podręcznika Lindsay Gibson, który zdobył popularność na całym świecie! Tym razem autorka omawia praktyczne sposoby na uwolnienie się od wpływu egoistycznych i niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Wyjaśnia, na czym polega emocjonalna niedojrzałość oraz prezentuje sposoby na obronę przed nią i na przekształcanie niezdrowych relacji.

Nieczuli, zainteresowani głównie sobą oraz nadmiernie wymagający rodzice mogą doprowadzić do powstania wielu problemów emocjonalnych u dziecka, które jest samotne i ma trudności z wyrażaniem uczuć lub nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi. Bardzo często taka osoba nie wie, jak uwolnić się od niszczących relacji oraz zacząć żyć w zgodzie z własną osobowością. Tymczasem rodzice oczekują szacunku, jednocześnie nie przywiązując uwagi do uczuć dziecka, jego potrzeb i niezależności.

"Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców" ma ułatwiać wyznaczanie odpowiednich granic, które rozwijają samoświadomość oraz zachęcają do pójścia własną drogą życiową. Poznasz przyczyny problemów emocjonalnych i charakterystyczne cechy osoby niedojrzałej. Dowiesz się więcej o typowym zachowaniu takich ludzi, a także jak na nie reagować. To książka ucząca pewności siebie oraz wzmacniająca niezależność. Autorka omawia różne przypadki, prezentując przy tym ćwiczenia, które umożliwiają odnalezienie siły do zerwania z niezdrowymi relacjami.

Lindsay Gibson zajmuje się psychologią kliniczną i specjalizuje w terapii indywidualnej, przeznaczonej dla dorosłych, którzy doświadczyli skutków niedojrzałości emocjonalnej własnych rodziców. Swoją wiedzę przekazuje również w książkach oraz w artykułach. Wykładała psychologię w College of William and Mary i na uniwersytecie Old Dominion.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego stawia sobie za cel rozpowszechnianie polskich osiągnięć naukowych na całym świecie. Udostępnia również naukowcom oraz studentom z Polski wysokiej jakości publikacje naukowe, dbając o najwyższy poziom merytoryczny. Obecnie stawia na technologie cyfrowe, umożliwiające dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Bardzo ważnym elementem jego działalności jest dbanie o obecność polskich publikacji w międzynarodowych zbiorach prac naukowych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2897743
Tytuł
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
272
Data premiery
2020-10-09
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
230 x 153
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.42
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
15
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Lucyna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-25
  Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców to kolejna książka tej autorki, po którą sięgnęłam i kolejna dawka nieocenionej wiedzy iż zwyczajnie genialna lektura. Autorka pisze lekko i przyjemnie, aczkolwiek na najwyższym merytorycznym poziomie. Ponadto dużo przykładów z życia wziętych. No i cena jaka atrakcyjna, nic tylko czerpać pełnymi garściami. Polecam wszystkim osobom, które doświadczyły życia z tytułowymi rodzicami.
 • Julita U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-14
  To książka dla każdego, dla ofiary tytułowych rodziców, dla samych rodziców, dla psychologów, terapeutów. Ja akurat zaliczam się do tego ostatniego grona i uważam, ze ta książka jest nieocenionym źródłem wiedzy i do tego wiedzy, która została przekazana w fantastyczny sposób. Ładne wydanie, atrakcyjna cena, czego chcieć więcej? Nie pozostaje mi nic innego jak polecić, więc polecam.
 • Jadwiga B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-13
  Pozycja „Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców” otworzyła mi oczy na szereg moich problemów, o których etiologii nie miałam pojęcia. Autorka fajnie wszystko tłumaczy, wyjaśnia, uzyskałam odpowiedzi na wszystkie chyba nurtujące mnie pytania. Dołączam do grona zadowolonych czytelników i bardzo, z całego serca polecam. Takich pozycji jak ta, tak wartościowych to obecnie ze świeczką szukać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


2897743
Ładowanie...