Jak uwolnić się od stresu (Jennifer Love) - tantis.pl
Xi

Jak uwolnić się od stresu

Jennifer Love, Kjell Hovik

(okładka miękka)

4/5
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 352

SUPER CENA

Cena detaliczna: 44,90 zł

28,49 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 27,19 zł

Opis

"Jak uwolnić się od stresu” to autorski, pięciostopniowy program walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem.

Autorzy badają w nim wpływ różnych czynników silnie oddziałujących na życie i zdrowie, a swoimi wnioskami dzielą się z czytelnikiem.

Książka podzielona jest na dwie części – w pierwszej autorzy przedstawiają  model pięciu kroków, które polegają na wzięciu się w garść, określeniu obszaru, nad którym ma się kontrolę, rzuceniu się w wir działania, a następnie wyhamowaniu i określeniu, z czego zrezygnować, a czego się trzymać. W tej części autorzy poruszają również oddziaływanie stresu na samopoczucie.

W drugiej części książki mowa jest o chorobach przewlekłych, utratach, traumach, kryzysach i wszystkim, co może sprawić, że staniemy się zestresowani ponad miarę.

Z książki "Jak uwolnić się od stresu" czytelnik dowiedzie się również między innymi: jaka jest instynktowna odpowiedź ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne (w tym: przewlekły ból, obniżone libido, spięcia mięśni) i wreszcie, jakie narzędzia można – a nawet należy – stosować do walki ze stresem na co dzień.

Jennifer Love jest psychiatrą, psychiatrą uzależnień i medycyny uzależnień. Pracowała w programie rehabilitacji uzależnień, a obecnie jest lekarzem w Amen Clinics. Jest wielokrotnie nagradzaną badaczką i międzynarodowym mówcą, interesuje ją m. in. związek między czynnikami kulturowymi i duchowymi a ogólnym zdrowiem psychicznym. W swojej pracy koncentruje się na przywracaniu równowagi życiowej, zdrowia mózgu i ciała oraz pomaganiu pacjentom w poprawie ich funkcjonalności i satysfakcji z życia.

Kjell Tore Hovik jest neuropsychologiem klinicznym z doktoratem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Oslo. Obecnie jego badania koncentrują się na regulacji funkcji poznawczych, emocji i zachowania dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Love i Hovik w swojej książce "Jak uwolnić się od stresu?" opisali i wyjaśnili kolejne kroki, które pomogą w uporaniu się z niepożądanymi skutkami długotrwałego narażenia na stres czy traumę. To książka, która pomoże w odpowiedzeniu sobie na pytania: Jak wrócić do zdrowia – fizycznego i psychicznego? Co zrobić, aby uzdrowić siebie i bliskich?

Autorzy poruszają tematy bliskie każdemu, żyjącemu w 2020/21 roku – mianowicie temat pandemii Covid19 i związanych z nią stresów i zaburzeń codziennego trybu życia oraz świata, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, co jest niewątpliwie jednym z najbardziej stresujących obecnie czynników.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3014273
Tytuł Jak uwolnić się od stresu
Autor Jennifer Love, Kjell Hovik
Wydawnictwo Muza
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 352
Data premiery 2021-05-26
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 203 x 140
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.33
Cena detaliczna 44,90 zł
Nasza cena 28,49 zł

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Marzena T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Nie do końca jest dla mnie jasne jak zaklasyfikować tę książkę. Czy jest to bardziej poradnik psychologiczny, czy też książka typowo coatchingowa. Jedno jednak jest pewne - jej lektura może zmienić życie. Autorzy skupiają się przede wszystkim na przemianach jakie w nas zachodzą i tłumaczą dlaczego wszystko wygląda tak, a nie inaczej. Podoba mi się, że opowiadają to co ich spotkało, ich własne doświadczenia. Widać w tych wypowiedziach szczerość i chęć zrozumienia, że byli w podobnej sytuacji. Oczywiście nie każdy stres, czy też traumatyczna sytuacja będą od razu możliwe do usunięcia, ale z pewnością podążając za wskazówkami autorów mogą one zostać zmniejszone.

Patrycja

Klient niezweryfikowany

3/5
| 01-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jak uwolnić się od stresu

Książka przedstawia, nam jak możemy, uwolnić się od stresu.
Stres dopada nas wszędzie w pracy, w domu czy w szkole.
Państwo psycholodzy opisują nas w pięciu punktach jak uwolnić się od niego. Jak mamy radzić sobie, że stresem i jak dostrzegać pozytywne strony tego. Opisują też co zrobić, żeby myśleć pozytywnie.

Książka jest warta przeczytania i dowiedzenia się jak radzić sobie ze stresem, który spotyka nas w życiu codziennym.

Polecam każdemu sięgać po tą książkę i ją przeczytać. Każdy, kto ma do czynienia ze stresem powien po nią sięgnąć.

Justyna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Stres - chęć ucieczki, zmienne nastroje, rozkojarzenie, natłok myśli w głowie - to słowo zdecydowanie nie kojarzy nam się pozytywnie.

"Jak uwolnić się od stresu" napisało dwóch specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, Amerykanka psychiatra Jennifer Love oraz Norweg neuropsycholog Kjell Tore Hovik. Opracowali oni łatwą do wytłumaczenia i stosowania metodę pięciu kroków radzenia sobie ze stresem różnego rodzaju. Książkę rozpoczynają od wyjaśnienia, czym jest stres i co się dzieje z naszym organizmem, gdy jest pod jego działaniem. Potem omawiają dokładnie każdy punkt swojej metody. Już sam fakt, że porządkujemy swoje myśli i uzupełniamy te punkty, może podziałać kojąco.

Po części teoretycznej następuje praktyczna, czyli opis ludzkich przypadków, w których zastosowano omawiany plan działania. To były ciekawe rozdziały, pozwoliły uwierzyć w skuteczność metody pięciu kroków. Historie były różne, nie brakowało naprawdę trudnych tematów jak śmierć kogoś bliskiego, choroby przewlekłe czy wykorzystywanie seksualne. Wydaje mi się, że najważniejsze w tym wszystkim, to uświadomić sobie, co się z nami dzieje. Autorzy na szczęście nie zostawiają niedomówień, zwracają się do czytelnika w przyjazny sposób i budzą zaufanie.

Miłym dodatkiem jest "Posłowie: Dziennik czasów COVID-19", w którym autorzy opowiadają, jak sami przeżyli niecodzienne wydarzenia roku 2020. Oczywiście wykorzystywali swoją metodę radzenia sobie ze stresem i korzystali ze znanej sobie psychologicznej wiedzy, ale nieważne jak wykształcony będzie psychiatra, wciąż pozostanie człowiekiem, którego mniej lub bardziej może dotknąć jakiś kryzys. Dobrze, że ten rozdział został dodany, bo jednak pandemia dotknęła każdego z nas.

Polecam osobom, których interesują różne publikacje na temat zdrowia psychicznego oraz tym, którzy poszukują wsparcia we własnych problemach. Stres może się pojawić w tak wielu okolicznościach, a jednak metoda pięciu kroków jest uniwersalna i z łatwością da się ją dopasować do swojej sytuacji, co Love i Hovik udowodnili w licznych przykładach z życia wziętych.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...