Xi

Jak uwolnić się od stresu

"Jak uwolnić się od stresu” to autorski, pięciostopniowy program walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem.Autorzy badają w nim wpływ różnych czynników silnie oddziałujących na życie i zdrowie, a swoimi wnioskami dzielą się z czytelnikiem.Książka podzielona jest na dwie części – w pierwszej autorzy przedstawiają  model pięciu kroków, które polegają na wzięciu się w garść, Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Muza
 • Data premiery: 2021-05-26
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 352
 • Wymiary: 203 x 140

"Jak uwolnić się od stresu” to autorski, pięciostopniowy program walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem.

Autorzy badają w nim wpływ różnych czynników silnie oddziałujących na życie i zdrowie, a swoimi wnioskami dzielą się z czytelnikiem.

Książka podzielona jest na dwie części – w pierwszej autorzy przedstawiają  model pięciu kroków, które polegają na wzięciu się w garść, określeniu obszaru, nad którym ma się kontrolę, rzuceniu się w wir działania, a następnie wyhamowaniu i określeniu, z czego zrezygnować, a czego się trzymać. W tej części autorzy poruszają również oddziaływanie stresu na samopoczucie.

W drugiej części książki mowa jest o chorobach przewlekłych, utratach, traumach, kryzysach i wszystkim, co może sprawić, że staniemy się zestresowani ponad miarę.

Z książki "Jak uwolnić się od stresu" czytelnik dowiedzie się również między innymi: jaka jest instynktowna odpowiedź ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne (w tym: przewlekły ból, obniżone libido, spięcia mięśni) i wreszcie, jakie narzędzia można – a nawet należy – stosować do walki ze stresem na co dzień.

Jennifer Love jest psychiatrą, psychiatrą uzależnień i medycyny uzależnień. Pracowała w programie rehabilitacji uzależnień, a obecnie jest lekarzem w Amen Clinics. Jest wielokrotnie nagradzaną badaczką i międzynarodowym mówcą, interesuje ją m. in. związek między czynnikami kulturowymi i duchowymi a ogólnym zdrowiem psychicznym. W swojej pracy koncentruje się na przywracaniu równowagi życiowej, zdrowia mózgu i ciała oraz pomaganiu pacjentom w poprawie ich funkcjonalności i satysfakcji z życia.

Kjell Tore Hovik jest neuropsychologiem klinicznym z doktoratem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Oslo. Obecnie jego badania koncentrują się na regulacji funkcji poznawczych, emocji i zachowania dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Love i Hovik w swojej książce "Jak uwolnić się od stresu?" opisali i wyjaśnili kolejne kroki, które pomogą w uporaniu się z niepożądanymi skutkami długotrwałego narażenia na stres czy traumę. To książka, która pomoże w odpowiedzeniu sobie na pytania: Jak wrócić do zdrowia – fizycznego i psychicznego? Co zrobić, aby uzdrowić siebie i bliskich?

Autorzy poruszają tematy bliskie każdemu, żyjącemu w 2020/21 roku – mianowicie temat pandemii Covid19 i związanych z nią stresów i zaburzeń codziennego trybu życia oraz świata, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, co jest niewątpliwie jednym z najbardziej stresujących obecnie czynników.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3014273
Tytuł
Jak uwolnić się od stresu
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
352
Data premiery
2021-05-26
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
203 x 140
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.33
Długość
203
Głębokość
140
Wysokość
26
Nasza cena
28,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,3/5
3 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marzena T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-18
  Nie do końca jest dla mnie jasne jak zaklasyfikować tę książkę. Czy jest to bardziej poradnik psychologiczny, czy też książka typowo coatchingowa. Jedno jednak jest pewne - jej lektura może zmienić życie. Autorzy skupiają się przede wszystkim na przemianach jakie w nas zachodzą i tłumaczą dlaczego wszystko wygląda tak, a nie inaczej. Podoba mi się, że opowiadają to co ich spotkało, ich własne doświadczenia. Widać w tych wypowiedziach szczerość i chęć zrozumienia, że byli w podobnej sytuacji. Oczywiście nie każdy stres, czy też traumatyczna sytuacja będą od razu możliwe do usunięcia, ale z pewnością podążając za wskazówkami autorów mogą one zostać zmniejszone.
 • Patrycja Klient niezweryfikowany
  3.0
  2021-06-01
  Jak uwolnić się od stresu

  Książka przedstawia, nam jak możemy, uwolnić się od stresu.
  Stres dopada nas wszędzie w pracy, w domu czy w szkole.
  Państwo psycholodzy opisują nas w pięciu punktach jak uwolnić się od niego. Jak mamy radzić sobie, że stresem i jak dostrzegać pozytywne strony tego. Opisują też co zrobić, żeby myśleć pozytywnie.

  Książka jest warta przeczytania i dowiedzenia się jak radzić sobie ze stresem, który spotyka nas w życiu codziennym.

  Polecam każdemu sięgać po tą książkę i ją przeczytać. Każdy, kto ma do czynienia ze stresem powien po nią sięgnąć.
 • Justyna G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-24
  Stres - chęć ucieczki, zmienne nastroje, rozkojarzenie, natłok myśli w głowie - to słowo zdecydowanie nie kojarzy nam się pozytywnie.

  "Jak uwolnić się od stresu" napisało dwóch specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, Amerykanka psychiatra Jennifer Love oraz Norweg neuropsycholog Kjell Tore Hovik. Opracowali oni łatwą do wytłumaczenia i stosowania metodę pięciu kroków radzenia sobie ze stresem różnego rodzaju. Książkę rozpoczynają od wyjaśnienia, czym jest stres i co się dzieje z naszym organizmem, gdy jest pod jego działaniem. Potem omawiają dokładnie każdy punkt swojej metody. Już sam fakt, że porządkujemy swoje myśli i uzupełniamy te punkty, może podziałać kojąco.

  Po części teoretycznej następuje praktyczna, czyli opis ludzkich przypadków, w których zastosowano omawiany plan działania. To były ciekawe rozdziały, pozwoliły uwierzyć w skuteczność metody pięciu kroków. Historie były różne, nie brakowało naprawdę trudnych tematów jak śmierć kogoś bliskiego, choroby przewlekłe czy wykorzystywanie seksualne. Wydaje mi się, że najważniejsze w tym wszystkim, to uświadomić sobie, co się z nami dzieje. Autorzy na szczęście nie zostawiają niedomówień, zwracają się do czytelnika w przyjazny sposób i budzą zaufanie.

  Miłym dodatkiem jest "Posłowie: Dziennik czasów COVID-19", w którym autorzy opowiadają, jak sami przeżyli niecodzienne wydarzenia roku 2020. Oczywiście wykorzystywali swoją metodę radzenia sobie ze stresem i korzystali ze znanej sobie psychologicznej wiedzy, ale nieważne jak wykształcony będzie psychiatra, wciąż pozostanie człowiekiem, którego mniej lub bardziej może dotknąć jakiś kryzys. Dobrze, że ten rozdział został dodany, bo jednak pandemia dotknęła każdego z nas.

  Polecam osobom, których interesują różne publikacje na temat zdrowia psychicznego oraz tym, którzy poszukują wsparcia we własnych problemach. Stres może się pojawić w tak wielu okolicznościach, a jednak metoda pięciu kroków jest uniwersalna i z łatwością da się ją dopasować do swojej sytuacji, co Love i Hovik udowodnili w licznych przykładach z życia wziętych.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł
3014273
Ładowanie...