Xi
 » Książki  » Poradniki  » Zwierzęta

"Jak uwolnić psa od lęku. Program pozytywnej pracy z psami cierpiącymi z powodu lęku, strachu i fobii" to wyjątkowa książka opracowana przez trzech lekarzy weterynarii i instruktorkę szkolenia psów, oparta na przełomowym programie Fear Free, do którego przystąpiły tysiące gabinetów weterynaryjnych i setki tysięcy opiekunów psów na całym świecie. Główny autor, weterynarz Marty Becker, stworzył już ponad 20 poradników, które sprzedały się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy.

Niemal każdy właściciel psa mierzył się z cierpieniem swojego pupila z powodu strachu, lęku i stresu swojego pupila. Dolegliwości te są przyczyną wielu niepokojących zachowań, takich jak nadmierne szczekanie, agresja, destrukcyjne zachowanie czy brudzenie domu. Mało kto zdaje sobie natomiast sprawę, że są również źródłem pogorszenia się więzi między człowiekiem a zwierzęciem, powodując całą masę komplikacji w codziennym życiu. Nieleczone zachowania mogą prowadzić do druzgocących konsekwencji i trwałych uszkodzeń behawioralnych. Jednocześnie wielu właścicieli może mieć dobre intencje, ale błędnie interpretuje, przeocza lub ignoruje subtelne znaki świadczące o emocjonalnych urazach.

Książka "Jak uwolnić psa od lęku" to przejrzysty i inspirujący poradnik, podpowiadający, jak zmniejszać strach, lęk i stres u psa i sprawić, by był on szczęśliwy i zrelaksowany. Zwierzęta komunikują się niewerbalnie, dlatego też w pierwszej kolejności publikacja pomaga rozpoznać, czy dany pies cierpi na zespół lękowy. Dzięki niej czytelnicy poznają sekrety mowy ciała psów i różne rodzaje wokalizacji, nauczą się zwracać uwagę na zmiany w ich zachowaniu - a to pomoże prawidłowo oceniać emocje chronić przed negatywnymi bodźcami i wyzwalaczami stresu oraz naprawić szkody, które już się zdarzyły.

"Jak uwolnić psa od lęku" pomaga radzić sobie w dobrze znanych właścicielom psów sytuacjach, w tym spacerach, wizytach u weterynarza, zabiegach pielęgnacyjnych, wizytach gości, zostawianiu pupila samego w domu. Książka gruntownie i przystępnie zarazem omawia rozwiązywanie problemów behawioralnych wywoływanych przez strach, lęk i stres. Dzięki zawartym w niej wskazówkom niej w znaczny stopniu można poprawić komunikację i wzmocnić więź ze swoim zwierzakiem. A tym samym uczynić jego życie szczęśliwym, zdrowszym i dłuższym.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

jarosław

Klient zweryfikowany

5/5
| 30-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Produkt interesujący i wart polecenia. Książka dobrze wydana. Spełniła moje oczekiwania. Polecam.

Bartek E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Szczęśliwy pies to szczęśliwy pan. I odwrotnie. Właśnie dlatego zamiast nieustannie strofować zwierzę, warto zrozumieć co dzieje się w jego wnętrzu. Zrozumienie lęków i potrzeb pozwala zbudować piękną relację. Program pozytywnej pracy jest bardzo bliski mojemu sercu i już po kilku próbach wiem, że przynosi on oczekiwane efekty.

Iga K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Fajny poradnik, który pozwala lepiej zatroszczyć się o psiaka i przede wszystkim go zrozumieć. Widać tutaj duże doświadczenie autorów, zarówno weterynarzy, jak i instruktorów. Oswojenie lęku może się okazać dla Was czymś niesamowitym. Nam najbardziej przydały się informacje dotyczące zachowań w gościach, czy też na spacerze. Choć uważam że cała reszta rad także może się przydać.

Bartosz D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Od zawsze drażni mnie sformułowanie "zły pies", jakby zwierzaki były winne takim zachowaniom. Zazwyczaj wszystkie odskocznie od zachowania spowodowane są lękiem. Psy wyczuwając w sobie lęk zachowują się tak aby ochronić siebie, swoje terytorium, czy też osoby na jakich im zależy. Bardzo ważna książka, dla wszystkich właścicieli psów, czy też dla osób, które dopiero zastanawiają się nad powiększeniem rodziny o psiaka.

Dostawa

2983024
Ładowanie...