Xi

Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło

"Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło" - Jim Paul pokazuje, ile wartości kryje się w porażkach!W naszej firmie mówimy sobie, że działamy w biznesie, którego istotą jest popełnianie błędów. Różnica między zwycięzcami a przegranymi polega na tym, że ci pierwsi popełniają małe błędy, a ci drudzy - duże. Ta książka wspaniale wyjaśnia psychologiczne usterki sprawiające, że Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Linia
 • Data premiery: 2018-01-11
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 182
 • Wymiary: 21

"Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło" - Jim Paul pokazuje, ile wartości kryje się w porażkach!

W naszej firmie mówimy sobie, że działamy w biznesie, którego istotą jest popełnianie błędów. Różnica między zwycięzcami a przegranymi polega na tym, że ci pierwsi popełniają małe błędy, a ci drudzy - duże. Ta książka wspaniale wyjaśnia psychologiczne usterki sprawiające, że inwestorzy popełniają duże błędy. - Net Davis, Net Davis Research, Inc.

Do pewnego momentu dorobek zawodowy Jima Paula mógł służyć jako żywy przykład spełnienia legendarnego american dream. Urodzony i wychowany na prowincji stanu Kentucky, po rozpoczęciu samodzielnego życia brawurowo piął się po kolejnych szczeblach kariery tradera. Środki na jego koncie bankowym rosły w oczach, stanowisko w radzie Chicago Mercantile Exchange stało otworem, z czego oczywiście nie omieszkał skorzystać. Wszystko jednak ma swój kres - a amerykański sen Jima nie był tu wyjątkiem.

Nasz bohater spadł z wysoka: dawny gwiazdor chicagowskiego tradingu stracił fortunę, źródło utrzymania i dobrą opinię w środowisku. Jak do tego doszło? Obszerną odpowiedź na to pytanie znajdziesz w niniejszej publikacji. Z lektury dowiesz się także, jak sprawić, by koniec stał się początkiem nowego rozdziału i jak efektywnie wykorzystać doświadczenie giełdowej porażki.

O czym jest książka "Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło"?

Jim Paul we współpracy z Brendanem Moynihanem rekonstruuje kolejne etapy biznesowego upadku, ze szczególną uwagą przyglądając się decyzjom, które w perspektywie czasu pociągnęły go na dno. Autor koncentruje się przy tym na wnioskach, które można wysnuć na podstawie omawianych faktów, postrzegając je jako zawodowe i życiowe lekcje.

"Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło" Jima Paula zdecydowanie różni się od większości dostępnych w księgarniach publikacji poświęconych tematyce finansów i inwestycji. Treść ich koncentruje się z reguły na pomnażaniu zysków i dążeniu do sukcesów. Niewiele natomiast pisze się o tym, jak powrócić do gry po dotkliwych stratach - a przecież doświadczenie to przypada w udziale większości traderów. Książka Paula i Moynihana w znakomitym stylu wypełnia tę niszę: autentyczność opisywanych wydarzeń i bezkompromisowa szczerość autora przekładają się na wysoką wartość merytoryczną publikacji.

Proces utraty dużych pieniędzy - twierdzi Jim Paul - zaczyna się tak naprawdę w głowie inwestora. Proces spekulacji giełdowych angażuje ego tradera - a jeśli pozwoli mu się zdobyć decydujący wpływ na podejmowane decyzje, emocje i samoocena staną się ważniejsze od pieniędzy. Lektura tego wyjątkowego poradnika biznesowego pokaże Ci, jak zbudować świadomość opisywanych mechanizmów i jak skutecznie je rozbrajać.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
753014
Tytuł
Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
182
Data premiery
2018-01-11
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
21
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.28
Długość
209
Głębokość
146
Nasza cena
35,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. lipca, czwartek
0,00 zł
753014
Ładowanie...