Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 0-2  » Bajki i wierszyki

Bzzz, bzzz… Cóż to za dźwięk? To mała, śliczna pszczółka.

Przyleciała do nas prosto z łąki i chce przekazać nam mnóstwo ciekawostek o tym, jak wygląda jej dom, czyli ul, i co robi całymi dniami pośród kolorowych kwiatów. Choć może nam się wydawać, że jej życie to nieustanne wakacje, to będziemy zaskoczeni, ponieważ nasza mała bohaterka jest naprawdę bardzo pracowita, podobnie jak jej koleżanki, inne pszczoły, które każdego dnia dwoją się i troją, a nawet tańczą, byśmy mogli cieszyć się słodkimi owocami oraz pysznym i zdrowym miodkiem na chrupiących grzankach. Mniam!


Nasza wesoła pszczółka chce zaprzyjaźnić się ze wszystkimi dziećmi, opowiedzieć im wiele o sobie i swoich towarzyszkach, a także przekazać garść mądrych, ekologicznych treści, które pomogą małym czytelnikom żyć radośnie i w zgodzie z naturą.

 

Sympatyczna, zapadająca w pamięć wierszowana opowiastka, autorstwa Marcina Brykczyńskiego, przybliża dzieciom fascynujący świat pszczół.

Bzzzz… Słodka przygoda prosto z łąki!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Agnieszka G.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 09-04-2023 | Recenzja zweryfikowana
Zaczyna się poważnie. Masa kwiatów i dziesięć uli zostało zniszczonych przez człowieka, który wciąż zatruwa ziemię, wodę i powietrzę. Co w takim razie robią pszczoły? Okazuje się, że wciąż robią swoje. Zapylają kwiaty i dają miód. Bohaterką książki Marcina Brykczyńskiego jest Misia, pszczółka, która pokazuje małym czytelnikom, jak wygląda życie owadów. Od razu zyskuje ona sympatię czytelników. Jest odważna i wesoła jednocześnie. Widzimy ją w hawajskiej spódnicy i kimono przewiązanym czarnym pasem. Wdzięku dodają jej wielkie okulary na czubku nosa. Misia jak każda pszczoła jest bardzo pracowita. Oprócz sprzątania, karmienia larw, wytwarza też wosk i miód. A kiedy zdobywa już umiejętność żądlenia - chroni ula i królowej. Służba nie trwa jednak długo. Gdy ją kończy, wyrusza na podbój świata, a właściwie łąki, gdzie czeka ją wiele przygód. Ilustracje Oli Makowskiej są barwne i nie pozbawione humoru. Zupełnie tak, jak rymowany tekst opowieści. Można się z niego wiele dowiedzieć, ale też się przy nim uśmiechnąć. Mały format w twardej oprawie zachęca, aby książkę zabierać ze sobą na krótsze i dłuższe wędrówki i czytać na łonie natury. Opowieść przybliża dzieciom świat przyrody i zwierząt. Uczy poszanowania natury. Uwrażliwia na piękno i dba o edukacje w tematyce ochrony środowiska.

Dostawa

3309557
Ładowanie...