30,76 

Jak pisać, żeby napisać swoją książkę

Marzysz o tym, żeby napisać swoją książkę? Wymyślić świat, w którym zatracą się czytelnicy? Stworzyć bohaterów, na punkcie których oszaleją miliony? Bawić i zaskakiwać nieoczekiwanymi zwrotami akcji?Fantastyczny pomysł!Pamiętaj jednak, że pisanie to nie tylko sztuka, to także umiejętność, więc - jak każda inna - wymaga praktyki.I tu mam dla ciebie dobrą wiadomość!W poradniku znajdziesz mnóstwo praCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: You&YA
  • Data premiery: 2025-04-23
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 224
  • Wymiary: 204 x 141

Marzysz o tym, żeby napisać swoją książkę? Wymyślić świat, w którym zatracą się czytelnicy? Stworzyć bohaterów, na punkcie których oszaleją miliony? Bawić i zaskakiwać nieoczekiwanymi zwrotami akcji?

Fantastyczny pomysł!

Pamiętaj jednak, że pisanie to nie tylko sztuka, to także umiejętność, więc - jak każda inna - wymaga praktyki.

I tu mam dla ciebie dobrą wiadomość!

W poradniku znajdziesz mnóstwo praktycznych wskazówek, ćwiczeń, narzędzi, które pomogą ci przejść przez cały proces twórczy. Zainspirują cię też liczne odniesienia do książek, seriali, filmów, muzyki czy gier komputerowych. Dowiesz się między innymi:

czym jest dobry research i czy zawsze jest konieczny;

co zrobić, gdy dopadnie cię pisarska blokada;

jak umiejętnie wprowadzać i stosować: plot twisty, cliffhangery czy czerwone śledzie;

jak właściwie skonstruować postacie, projektować sceny i sekwencje;

co może pomóc w tworzeniu wiarygodnych dialogów.

Na końcu znajdziesz również podpowiedź, jak odnaleźć się na rynku i przygotować świetną propozycję wydawniczą, a przede wszystkim jak dotrzeć do czytelnika. Uwierz mi, możliwości jest naprawdę sporo!

NAJWAŻNIEJSZE! NIE PRZESTAWAJ PISAĆ - NAJLEPSZA KSIĄŻKA WCIĄŻ CZEKA, ŻEBY JĄ NAPISAĆ. MOŻE ZROBISZ TO WŁAŚNIE TY!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3620952
Tytuł
Jak pisać, żeby napisać swoją książkę
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
224
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2025-04-23
Rok wydania
2025
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
204 x 141
Waga
0.25 kg
Wysokość
141 mm
Długość
204 mm
Głębokość
18 mm
Nasza cena
30,76 zł
Zobacz więcej
Informacje dotyczące bezpieczeństwa i produktów
Informacje o producencie
Pełna nazwa producenta
You&YA
Adres pocztowy
00-833 Warszawa ul. Sienna 73,
Email
redakcja@youandya.pl
Telefon
668 039 81
Kraj pochodzenia produktu
Polska
Osoba odpowiedzialna w UE
Nazwisko lub nazwa podmiotu
You&YA
Adres pocztowy
00-833 Warszawa ul. Sienna 73,
Email
redakcja@youandya.pl
Telefon
668 039 81
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Ania Klient niezweryfikowany
    5.0
    2025-04-29Recenzja zweryfikowana
    “Jak pisać żeby napisać swoją książkę” to poradnik autorstwa Mikołaja Marcela, który na co dzień pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na którym jest wicedyrektorem dwóch kierunków studiów: sztuki pisania oraz twórczego pisania i marketingu wydawniczego. Jeśli lubisz pisać, sprawia Ci to radość, masz talent, wykorzystujesz to w pracy, gdzie dzielisz się swoim myślami ze światem lub chcesz napisać powieść, to ta książka jest dla Ciebie. Nie nauczy Cię ona jak pisać, ale da Ci ogrom wiedzy jak sprawnie to robić, uporządkuje Twoja historię. Wskaże jak zacząć i co ważne co musisz zrobić przed rozpoczęciem, jakie działania wykonać, jak zrobić dobry reaserch, ułożyć konspekt i wszystko to co ułatwi start aby późniejsza praca poszła jak z płatka. Przeprowadzi Cię przez cały proces pisania książki aż do zakończenia i znalezienia wydawcy. Świetnie wypunktowana, z masą informacji, gotowych schematów fabularnych, kreatywnych ćwiczeń i przykładów. Dowiesz się z niej czy pierwsze zdanie ma znaczenie, czym są “czerwone śledzie” i czy istnieje przepis na książkę doskonałą, która zaangażuje czytelnika bez reszty. Podpowie jakie typy postaci mogą znaleźć się w książce, co je cechuje i napędza. Dowiesz się o narzędziach fabularnych jakimi są plot twisty i cliffhangery, dlaczego są tak potrzebne, gdzie mogą występować i w jakiej sytuacji. To tylko część tego co znajdziesz w tym poradniku, bo jest tu masa przeróżnych informacji. Pięknie wydana książka, przejrzysta, gdzie ciekawsze fragmenty warte zapamiętania zostały wyszczególnione pogrubieniem i zmianą koloru. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak lekko i przyjemnie się ją czyta. Pochłonęłam w jeden wieczór. Bardzo dokładna, uporządkowana i przemyślana pozycja.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,49 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Automaty
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
5,99 zł
InPost Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
15,49 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier GLS
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Pickup Żabka i inne
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
14,49 zł Pobranie 6,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 199,00 zł
11,99 zł
DPD Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,50 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
InPost International
data dostawy 26. listopada, środa
39,99 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej - ul. Londzina 57
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł
Odbiór osobisty w Krakowie - ul. Podwale 1
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora: