Xi
Ponad 100 000 dostępnych
ksiązek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych.

Petitcollin Christel

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Liczba stron: 240

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

-34%

39,90 zł

26,44 zł

oszczędzasz 13,46 zł (34%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Kolejny bestseller autorki topowego poradnika „Jak mniej myśleć”!
Manipulacje dotykają nas w znacznie większym stopniu, niż moglibyśmy przypuszczać. Niechcianym wpływom w największym stopniu ulegają zaś osoby wysokowrażliwe. Jeśli często miewasz wrażenie, że ktoś pod płaszczykiem życzliwości nadużywa Twojej dobrej woli, treść tej książki pomoże Ci właściwie rozpoznawać intencje spotykanych ludzi i uwolnić się spod ich wpływu.
Siła, z jaką można manipulować postępowaniem innych zatrważa, ale i intryguje. Na manipulatorów możemy trafić w każdej relacji: w pracy, rodzinie, związku i przyjaźni. Ich wpływy bywają tak dyskretne, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy z natury danej znajomości. Świadczą o tym jedynie nieokreślone bliżej sygnały, jakie wysyła nam podświadomość – uczucie dezorientacji, dziwnego napięcia czy niepokoju.
Treść książki bazuje na autentycznych relacjach osób, które uległy wpływowi „wampirów energetycznych”. To nieoceniona wiedza, która ułatwi Ci identyfikację manipulatorów i osobowości psychopatycznych w swoim otoczeniu, a także właściwe postępowanie w bezpośrednich kontaktach z nimi. Walcz o swoją niezależność i komfort psychiczny – z tą książką jesteś na znakomitej pozycji startowej!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 944311
Tytuł Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych.
Autor Petitcollin Christel
Wydawnictwo Wydawnictwo Feeria
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Liczba stron 240
Data premiery 2020-03-25
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 143 x 204
Okładka Miękka
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 26,44 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Artur C.

5/5
| 20-09-2020
Jedna z lepszych pozycji na temat wysoko wrażliwych jaka istnieje obecnie na rynku. Nie jest to informacja wyssana z palca, bo na półce mamy kilka innych tytułów. Tutaj natomiast mamy najbardziej rzetelne źródło informacji plus garść, ba! Kopalnia wskazówek, porad praktycznych jak poprawić swoją jakość życia jeśli jest się osoba wysoko wrażliwą. I to wszystko zamknięte jeszcze w fajnej formie, napisane lekkim językiem, a nie takim podręcznikowym. Po prostu polecam!

Lukasz K.

5/5
| 17-09-2020
Skarbnica wiedzy dla osób, które borykają się z ze zwiększoną wrażliwością. Na wszystko, na ludzie, na otaczający świat. Jak się okazuje w społeczeństwie naszym jest całkiem sporo takich ludzi. A ta książka ma na celu wspomóc nasze funkcjonowanie w świecie. Niektóre porady wydawały mi się abstrakcyjne, nie chciałem się początkowo do nich stosować, ale w końcu uległem i nie żałuję. Polecam.

Jan F.

5/5
| 17-09-2020
Książka „Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” to już kolejna pozycja tego autorstwa, która wylądowała na mojej półce. Zalicza się do tego wyjątkowego grona jakim jest społeczeństwo wysoko wrażliwe. Znalazłem tu mnóstwo porad, dzięki którym moje życie jest łatwiejsze. Uwierzcie kochani, ze najlepiej zacząć terapie z ta książką zamiast iść do psychologa. Ja wydałem krocie na to i finalnie trafiłem na ten tytuł, który serdecznie polecam. Nieocenione źródło wiedzy!

Adrian U.

5/5
| 29-08-2020
Polecam nie tylko tą, ale i wszystkie inne książki autorstwa Christel Petitcollin. Ta autorka jest genialna, nie znam drugiego takiego autora, który potrafiłby tak bardzo trafić do czytelnika, dać mu pozytywnego kopa energetycznego, skłonić do zmian. Dzięki tej pozycji wiele zrozumiałem, przemyślałem wszystko i działam w kierunku zmian. Autorka na tacy podaje nam rady i złote wskazówki, każdą z nich wziąłem sobie głęboko do serca. Co tu dużo pisać, po prostu polecam! Po stokroć!

Patryk O.

5/5
| 25-08-2020
Bardzo dobra książka, do które wracam dość często. Wprawdzie nie należę do osób wysoko wrażliwych, ale na pewno jestem ultra mocno analizujący,  wszystko, wszędzie i wszystkich i to jest dla mnie zgubne. Myślałem, ze coś ze mną nie tak, chodziłem do psychologa, ale okazuje się że nie ja jeden na świecie mam ten problem. Pani doktor odesłała mnie do tej lektury. Kilka porad pomogło mi i jest lepiej. Jeśli więc macie podobne problemy, to polecam tą książkę bardzo mocno.

Luiza F.

5/5
| 17-08-2020
Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych to książka, która jest moim najnowszym odkryciem i traktuję ją trochę jak biblię. To tych wskazówek wracam często i staram się wprowadzić pewne nawyki w codzienną rutynę już na stałe. Póki co idzie mi dobrze, bynajmniej w miejscu pracy. Odkąd pamiętam ulegałem manipulacjom, bardzo często wbrew swojej woli, wbrew zasadom etyki. Koniec z tym. I to wszystko dzięki tej książce, która serdecznie polecam.

Piotr M.

5/5
| 05-08-2020
To już kolejna książka od christel petitcollin, która wylądowała na mojej półce. Wcześniej czytałem jeszcze „jak lepiej myśleć” i „jak mniej myśleć” obie genialne. Jednak to właśnie pozycja „Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” zrobiła na mnie największe wrażenie, a to pewnie dlatego, ze nalezę do grana osób , które mają słaby charakter i zawsze ulegają manipulacjom, szczególnie w miejscu pracy, co jest chyba najgorsze. Dzięki tej treści posiadłem wiedze dzięki której wiem jak wystrzegać się toksycznych osób w moim otoczeniu i jak być asertywnym. Pomogło, jest lepiej, nawet moja żona zauważyła zmiany, więc nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Krystyna A.

4/5
| 24-07-2020
Taki o ten poradnik. Generalnie całkiem ciekawy, jeśli ktoś nie czytał już wcześniej o manipulacji. Bo jeśli tak to nie polecam, są lepsze, bardziej wyczerpujące temat. Nie ma tu żadnych odkrywczych informacji. Plus za przykłady z życia wzięte i styl językowy, jakim posługuje się autor. No i cena także nie jest jakaś specjalnie wygórowana. Powiem tak – cena adekwatna do jakości.

Martyna D.

5/5
| 12-07-2020
Książka, która jest moim najnowszym odkryciem i kupując ją trafiłam w samo sedno swoich problemów. Autor podsunął mi gotowe przepisy na to jak nie dawać się manipulować ludziom i te sposoby są naprawdę skuteczne. Szkoda, ze wcześniej nie trafiłam na tą pozycję, może moje problemy w pracy zniknęłyby wcześniej. No ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. Polecam gorąco wszystkim, którzy także mają w swoim otoczeniu jakichś manipulantów, dzięki tej lekturze utrzecie im nosa.

Julita S.

5/5
| 21-04-2020
Ileż to razy dajemy sobą manipulować i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy ? z pomocą przychodzi nam Christel Petitcollin ze swoją nową ? książką JAK NIE DAĆ SOBĄ MANIPULOWAĆ, autorka m.in. „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” czy „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Christel zajmuje się ofiarami manipulacji psychicznej od bardzo dawna, zdarza jej się spotykać swoich byłych klientów po wielu latach. Często ludzie kierują się tylko sercem i wpadają w sidła kolejnego manipulatora. W książce znajdziemy uzasadnienie dlaczego im bardziej inteligentni ludzie są podatniejsi na manipulację. A wydawałoby się, że inteligentny człowiek właśnie powinien takich sytuacji umieć uniknąć. A jest wręcz odwrotnie. Autorka dzieli się z nami wszystkim tym, co wie o manipulatorach. Jak się wyzwolić spod ich wpływu, kiedy tylko dowiemy się kim są naprawdę, co, jak i dlaczego robią. Chyba śmiało mogę stwierdzić, że większość z nas w okresie szkolnym doznało upokorzenia ze strony „kolegów”. Ktoś coś nam podkradł, zawstydził przed innymi uczniami czy dokuczał. W obecnych czasach manipulatorzy mogą wyrządzić znacznie więcej szkody niż te 20 czy 30 lat temu. Portale społecznościowe to zmora dzisiejszych czasów. Zmora, która potrafi doprowadzać do samobójstw w liceach czy szkołach podstawowych. 2-4% populacji – to manipulatorzy. Niby niewiele, ale wiele mogą zniszczyć. Manipulatorzy mają często dwie twarze, każda zarezerwowana do innej grupy osób. Używają tzw. czterech sznurków manipulacji: uwodzenie, wiktymizacja, zastraszenie i obwinianie. Autorka każdy z tych tzw. sznurków dokładnie nam opisuje, pokazuje czym i w jaki sposób działa manipulator.


Np. na etapie uwodzenia uciekają się do naśladownictwa:
〽️„ … „Och, to niesamowite! Mnie też ogromnie podobał się ten film! Ach, oczywiście, masz rację❗️ Ja dokładnie tak samo myślę! No wiesz, wyjąłeś mi to z ust!” Gdy manipulator woła: „Ach, twój ulubiony film to …❓ Fantastycznie, ja też go uwielbiam!”, powinieneś zrozumieć, że on wcale nie widział tego filmu i że jest w pełni tego świadom, gdy ci o tym mówi. Kiedy wreszcie wykryjesz, że nigdy go nie oglądał, wykręci się sianem: „Och, nie wyczaiłem, że chodzi ci właśnie o ten film” i natychmiast zmieni temat …”〽️


Powiem Wam, że straszne w tego typu książkach jest to, że czytając je, szukamy zaraz w myślach, kto w podobny sposób z nami kiedyś postąpił i analizujemy sytuację, oczywiście na miarę tego co jesteśmy sobie w stanie przypomnieć.


Istnieje coś takiego jak klucz a dokładnie trzy klucze do manipulacji psychicznej: wątpliwość (np. „naprawdę❓ Jesteś tego pewny❓”), strach i poczucie winy.


Autorka książki przytacza nam jedną z wielu rozmów ze swoimi klientami. Np.
〽️ „ – Och, mój mąż jest naprawdę roztargniony. Powiedziałam mu: „Wychodzę z psem. Nie biorę kluczy”.
Ja na to:
- A kiedy pani wróciła, dom był zamknięty na cztery spusty, a on wyszedł i nie zabrał ze sobą komórki.
- Skąd pani wie❓ – dziwi się moja klientka.
- Bo zrobił to naumyślnie❗️
- Też mi to przyszło do głowy … - wyznaje moja rozmówczyni”. 〽️


Podobno manipulator się nigdy nie zmieni. Co ciekawe❓ Manipulator często oskarża drugiego człowieka o to, co sam robi i czym sam jest! Hiperempatia – nadwydajny. Z czym to jest związane, kto nas może być hiper… ❓


Albert Einstein kiedyś rzekł:
〽️ „Nigdy nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”.〽️


Czy powinniśmy sobie niekiedy pozwalać na nieuprzejmości❓ Czy na zmianę zdania❓ Ano tak ;)
Aby walczyć z manipulatorem powinniśmy wykazywać się nadzwyczajną asertywnością. Co nie należy do łatwych zadań …


Książa na wskroś pouczająca i dające przestrogi, czy warto po nią sięgnąć❓ Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z Was z osobna. Moim zdaniem warto i to bardzo ?☺️

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
25 Styczeń, Poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
27 Styczeń, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
27 Styczeń, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
27 Styczeń, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
26 Styczeń, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
25 Styczeń, Poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Ładowanie...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.