Xi

Przed czytelnikami podręcznik niezbędny dla każdego, kto w domu czy w pracy ma do czynienia z małymi dziećmi, poprzedzony przedmową Adele Faber, jedną z autorek bestsellerowego "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły", nazwanego przez "The Boston Globe" biblią wychowania.

Jak poradzić sobie z maluchem, który nie chce myć zębów, odmawia jedzenia warzyw lub rozrzuca książki po całym pokoju? "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" to kompendium wiedzy dotyczącej wychowania dzieci w wieku 2-7 lat. Autorki, Joanna Faber (córka Adele) i Julie King dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, a także wyciągają wnioski z wielu rozmów z rodzicami i specjalistami i za pomocą autentycznych historii oraz komiksów znanych z poprzednich tytułów w serii dostarczają szeregu praktycznych narzędzi i wskazówek, jak się komunikować, rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

To książka napisana przez dwie mamy, więc czytelnicy powinni spodziewać się wyłącznie sprawdzonych rad. Jak można ją krótko opisać? Jako niesamowicie pomocną.

Całość stanowi poradnik z informacjami bazującymi na nauce, ale co ważne, został wzbogacony o przykłady z życia codziennego. Jest to zdecydowanie największa zaleta tej książki. Opisane tu sytuacje nie są hipotetyczne, lecz prawdziwe i faktycznie wynikają z doświadczeń autorek.

Głównym celem tej pozycji jest ukazanie, jak ważny w wychowaniu i komunikacji jest szacunek do dzieci i ich emocji. Książka dostarczy wszystkim rodzicom szeroki wachlarz narzędzi, opartych przede wszystkim na szacunku i akceptacji, które mocno usprawniają komunikację z maluchem. 

Poradnik podzielony jest na rozdziały poświęconym konkretnym tematom. Optymalne jest oczywiście przeczytanie wszystkich kolejno, jednak rodzice, którzy mają problem z jedną kwestią, będą mogli wybrać fragment poświęcony właśnie jej.

Książka promuje rodzicielstwo bliskości, budowanie silnych więzi i postrzeganie otoczenia z perspektywy dziecka. Przede wszystkim jednak udowadnia rodzicom, że większość z nich boryka się z tymi samymi trudnościami. Ucina wszelkie rozmyślania dotyczące braków w wychowaniu, obwinianie się, dręczenie się brakiem efektów. Ta książka pomoże wszystkim rodzicom uwierzyć w swoje możliwości i da im narzędzia, których być może wcześniej w ogóle nie znali.

"Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" to poradnik, w którym na próżno szukać mentorskich i filozoficznych porad dotyczących wychowania. Czytelnicy znajdą tutaj wyłącznie pragmatyczne i efektywne wskazówki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3268743
Ładowanie...