Xi

Jak inwestować w złoto i srebro

Książka przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swoją finansową przyszłość! Autor omawia historię gospodarki i ekonomii, przy okazji wyjaśniając, dlaczego złoto oraz srebro mają dla ludzi tak wielką wartość. Jak to się stało, że te metale są tak powszechnie cenione oraz od wieków można je wymieniać na towary lub usługi? Złote czy srebrne monety to już przecież przeszłCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Książka przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swoją finansową przyszłość! Autor omawia historię gospodarki i ekonomii, przy okazji wyjaśniając, dlaczego złoto oraz srebro mają dla ludzi tak wielką wartość. Jak to się stało, że te metale są tak powszechnie cenione oraz od wieków można je wymieniać na towary lub usługi? Złote czy srebrne monety to już przecież przeszłość, współcześnie płacimy w zupełnie inny sposób.

Zanim jednak na dobre upowszechniły się pieniądze, na przestrzeni wieków historii cywilizacja ludzka używała innych metod płatniczych. Wymiana dóbr za usługi, potem za żywe zwierzęta lub produkty rolne czy przyprawy, a następnie odkrycie wartości złota i srebra oraz używanie ustanowionych przez władców monet dopiero po wielu wiekach ustąpiły miejsca papierowi. Istnieje jednak związane z tym, pewne zaskakujące dość zjawisko. Papierowe pieniądze zdołały zmienić cały świat, ale gdy jest ich zbyt dużo, ludzie natychmiast wracają do metali szlachetnych! Michael Maloney doradza, jak na tym zjawisku skorzystać, a także jakich kroków się wystrzegać, by na nim nie stracić.

Autor tłumaczy, w jaki sposób rządy państw napędzają inflację, a przy tym osłabiają zdolność nabywczą społeczeństwa. Wyjaśnia, dlaczego inwestowanie w złoto lub srebro jest proste, a także opłacalne. W książce znajdziecie również odpowiedzi na pytania, gdzie, kiedy i jak zainwestować swoje pieniądze, oczywiście w taki sposób, by przynosiły największy zysk. Dowiecie się również, jak można dobrze kontrolować swoje finanse oraz skutecznie inwestować osobiście, unikając przy tym pomocy pośredników. To książka przeznaczona nie tylko dla tych osób, które interesują się finansami czy ekonomią. Znajdą tu coś dla siebie wszyscy ci, którzy po prostu chcą inwestować, a także w skuteczny sposób zabezpieczać swój majątek.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
275629
Tytuł
Jak inwestować w złoto i srebro
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
264
Data premiery
2012-02-09
Rok wydania
2012
Wymiary produktu [mm]
225 x 150
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
225
Głębokość
150
Wysokość
14
Nasza cena
41,69 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
17 recenzji
 • 5
  15
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Mikołaj D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-27
  Bardzo interesująca książka. Zawiera dużo merytorycznej treści, którą łatwo można zrozumieć dzięki licznym przykładom, którymi posługuje się autor. Ponadto, sam rys historyczny sprawia, że treść i przesłanie całej książki jest zrozumiałe i nie wydaje się zawiłe. Książka zawiera dużo praktycznych informacji odnoszących się do złota i srebra (zarówno tych inwestycyjnych jak i ogólnej materii w tej kwestii). Uważam, że największą zaletą książki są liczne przykłady historyczne co do poszczególnych kwestii poruszanych w książce, gdyż dzięki nim jej zrozumienie jest naprawdę znacznie łatwiejsze i ciekawsze. Bardzo pomocne w zrozumienie wielu informacji podanych przez autora są również wykresy, za pomocą których tłumaczone są różne zależności. Książka zawiera nie tylko wiele informacji na temat inwestowania w złoto i srebro, lecz także takich które odnoszą się co do kwestii funkcjonowania gospodarek światowych w różnych okresach historii - co jest jej dodatkowym atutem. Co więcej, pozycja ta nie tylko pozwala na lepsze zrozumienie podstaw inwestowania, ale i uwidacznia sposób funkcjonowania gospodarek światowych i zależności jakie pomiędzy nimi zachodzą, a więc pozwala ona na nabycie umiejętności potrzebnych do prawidłowej analizy rynku (co przy inwestowaniu jest umiejętnością niezbędną). Uważam, że pozycja ta jest obowiązkowa dla każdego kto pragnie nabyć wiedzę z zakresu inwestycji w złoto i srebro, jak i dla tych osób, które chcą zrozumieć sposób funkcjonowania światowego systemu ekonomicznego.
 • Łukasz G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-21
  Świetna książka, oprócz metali szlachetnych porusza też wiele innych tematów ekonomiczno-finansowych, więc nie należy się sugerować tytułem. Jest bardzo wciągająca i napisana przystępnym językiem. To obowiązkowa pozycja dla kogoś kto chce się zacząć edukować finansowo, a nie wie od czego zacząć.
 • Michał B. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-01-08
  Książka dość dobrze (w prosty sposób) pokazuje cykle koniunkturalne. Otwiera oczy na temat fiducjarnych środków płatniczych. Polecam każdemu zainteresowanemu tematyka finansowa.
 • Filip C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-09
  Książka jak najbardziej warta swojej ceny. Autor w dość prosty sposób pokazuje zarys historyczny, dokonuje dogłębnie analizy fundamentalnej metali. Książka opisuje cykle koniunkturalne. Jak najbardziej pozycja warta polecenia, napisana dość przystępnym językiem.
 • Martyna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-13
  Sięgnęłam po tą książkę, bo bardzo zaintrygował mnie tytuł. Od lat myślałam o czymś, w co  mogłabym zainwestować. Teraz jest moda na mieszkania, choć ceny 4 katów są teraz bardzo drogie, głównie przez pandemię. No i trafiłam na ten tytuł. Książka rzuca nowe światło na świat inwestycji. Wszystko zostało tu szeroko i bardzo przystępnie opisane. Co najważniejsze, normalnym ludzkim językiem,a  nie jakimś fachowym. Książka, która dała mi do myślenia i zmotywowała do zmian z zakresu moich finansów. Polecam każdemu, kto nie wie co zrobić ze sowimi pieniędzmi ;)
 • Aldona G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-10
  Trochę dużo historii,a le w zasadzie jak ktoś lubi to mu się spodoba. Ja ominęłam fragmenty z rysem historycznym a przeszłam od razu do konkretów. Czyli np. dowiedziałam się jak inwestować żeby osiągnąć maksymalne zyski, dlaczego warto inwestować w surowce, a nie trzymać pieniądze na koncie. Myślę, ze jest tu dużo porad praktycznych i warto z nich korzystać, szczególnie w obecnych, trudnych czasach. Wole czerpać wiedzę z książki napisanej przez takiego wybitnego specjalistę niż iść do jakiegoś radcy, który zaraz będzie próbował mnie naciągnąć.
 • Bogumiła W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-10
  Bardzo dobra książka, która uczy jak mądrze inwestować swoje finanse. Nie od dziś wiadomo, ze najlepiej inwestować w metale szlachetne, takie jak złoto czy srebro. Jednak żeby osiągnąć zysk, trzeba to robić mądrze, bez pośredników. Dzięki tej pozycji zyskała jako taką kontrolę nad swoimi finansami. Oczywiście nie w każdej kwestii zgadzam się z autorem, ale z większością tak. Polecam bardzo mocno! Mądra książka, którą dobrze się czyta.
 • Milena G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-05
  Bardzo mądra i przede wszystkim bardzo potrzeba książka, która uczy inwestowania. Dużo osób kupuje mieszkania i w ten sposób zabezpiecza swoją przyszłość. Tymczasem można też inwestować na mniejszą skalę, właśnie w tytułowe srebro czy złoto. Autor wyjaśnia wszystko co i jak.  Tłumaczy dlaczego metale szlachetne to jedna z najbardziej opłacalnych, najprostszych i najbezpieczniejszych inwestycji. Wszystko to napisane zrozumiałym dla każdego językiem. Polecam!
 • Iga U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Ciekawa i intrygująca lektura. Polecam szczególnie osobom, którym inwestycja w przyszłość nie jest obojętna i chcą się jakoś zabezpieczyć na stare lata. Ja właśnie nalezę do tego grona i długo szukałem dobrej książki w tej tematyce. Tutaj jest wszystko pięknie opisane. Dużo o historii o kryzysie finansowym ale i o inwestycjach. Jednym słowem bardzo polecam. Dobrze zainwestowane pieniądze :)
 • Eliza D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-26
  Książkę otrzymałam w prezencie od kolegi. Uważa, że grunt to dobrze zabezpieczyć się na starość i ciągle namawiał mnie na inwestycje w złoto. Nie do końca byłam przekonana, ale po zapoznaniu się z  treścią z tej książki jestem. Szczególnie teraz, gdy dotknęły nas czasy pandemii i tak naprawdę pieniądz  klasycznej postaci ciągle traci na wartości. Polecam wszystkim, którzy poważnie myślą o zabezpieczeniu się na starość.
 • Paweł I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-25
  Książka " Jak inwestować w złoto i srebro. Zabezpiecz swoją finansową przyszłość. Strategie finansowe." to moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego polaka, który żyje w świętym przekonaniu ze pieniądze to najlepiej trzymać w skarpecie ;) otóż nie moi kochani, najlepiej jest inwestować. W co? Ano w złoto lub srebro, albo inne bogactwa natury. Jak? O tym przeczytacie w tej książce. Polecam gorąco!
 • Asia W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-25
  Całkiem ciekawa książka, choć nie najlepsza o inwestowaniu jaką miałam okazję czytać. Niemniej dla laika będzie idealna, bo autor tłumaczy wszystko "jak krowie na rowie" od podstaw. Jest zarys historyczny jest dużo odpowiedzi na temat nurtujących pytań odnośnie inwestowania. Wszystkiego po trochu tak by zainteresować czytelnika. ja tam się wkręciłam i myślę na poważnie o inwestycji w złoto czy srebro.
 • Damian D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-25
  Całkiem dobra książka. momentami autor nieco mnie nudził, ale generalnie sporo z niej wyniosłem. na pewno nie jest to łatwa lektura, dużo fachowego słownictwa, trudnych zwrotów, musiałem czasem czytać z google, żeby wiedzieć o i jak. niemniej moja wiedza w zakresie finansów znacząco się poszerzyła. polecam więc bardzo mocno :)
 • Tomasz O. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2017-07-14
  Bardzo fajnie opisana historia pieniądza i kryzysów finansowych. Co do metod inwestycyjnych spodziewałem się nieco więcej na temat spekulacji giełdowych, dlatego moja ocena to 4/6.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lipca, piątek
0,00 zł
275629
Ładowanie...