35,51 

Jak być dobrym rodzicem?

Wydana przez Filię książka Małgorzaty Gołoty "Jak być dobrym rodzicem?" to swoista kontynuacja poprzedniego bestselleru autorki poświęconego tematowi depresji u dzieci i młodzieży. Ceniona polska dziennikarka prasowa i radiowa postanowiła w dłuższej formie odpowiedzieć na wiele pytań zawartych w listach jej czytelników i tym razem opowiedzieć o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych sCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Filia
  • Data premiery: 2022-10-26
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 304
  • Wymiary: 207 x 135

Wydana przez Filię książka Małgorzaty Gołoty "Jak być dobrym rodzicem?" to swoista kontynuacja poprzedniego bestselleru autorki poświęconego tematowi depresji u dzieci i młodzieży. Ceniona polska dziennikarka prasowa i radiowa postanowiła w dłuższej formie odpowiedzieć na wiele pytań zawartych w listach jej czytelników i tym razem opowiedzieć o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i powszechnej samotności.

O czym jest książka "Jak być dobrym rodzicem?"?

"Jak być dobrym rodzicem" Małgorzaty Gołoty książka o tym, jak budować dobrą relację z dzieckiem i o szczególnej więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi. Dla wszystkich, którzy wychowują dzieci we współczesnej Polsce, dla pokolenia matek i ojców, którzy mimo trudności mają szansę stać się pierwszą naprawdę świadomą generacją rodziców i chcą wychowywać po prostu szczęśliwe dzieci. Autorka przypomina, że nikt z nas nie rodzi się z gotowymi rozwiązaniami i patentami na bycie dobrymi rodzicami - wszyscy musimy się tego nauczyć, a zadania nie ułatwia nam fakt, że często zapominamy o tym, że szczęśliwe dzieci mają swój początek w szczęśliwych rodzicach. Ten wyjątkowy poradnik, biorący pod uwagę kontekst czasów, w których żyjemy i społeczno-politycznych uwarunkowań, podpowiada, jak pogłębiać i utrwalać relacje, być uważnym emocje i wzajemnie rozumieć swoje potrzeby.

"Jak być dobrym rodzicem?" - opinie

Książka "Jak być dobrym rodzicem?" przeznaczona jest dla tych, którzy już są rodzicami oraz dla tych, którzy dopiero myślą o założeniu rodziny. Autorka swoją refleksję kieruje również tym, którzy chcą uniknąć błędów popełnianych przez poprzednie pokolenia - w tym własnych rodziców - a przy tym zmierzyć się z wyzwaniami współczesności. W oparciu o liczne rozmowy ze specjalistami, psychologami, terapeutami, nauczycielami i samymi rodzicami. Pośród jej rozmówców są między innymi Ewa Woydyłło, Magda Mikołajczyk, Paweł Łęcki, Marcin Łokciewicz, Beata i Jacek Staniszewcy i wielu innych. Małgorzata Gołota zmusza do myślenia, uczy i pokazuje, co jest naprawdę ważne - począwszy od zdrowej komunikacji, po rozwijanie potencjału, nie uciekanie od emocji i bieżący kontakt z dziećmi w najważniejszych sprawach, uważne wsłuchiwanie się w ich potrzeb. Dla wszystkich polskich rodziców - lektura obowiązkowa!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3300957
Tytuł
Jak być dobrym rodzicem?
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
304
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2022-10-26
Rok wydania
2022
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
207 x 135
Waga
0.32 kg
Wysokość
135 mm
Długość
135 mm
Głębokość
205 mm
Nasza cena
35,51 zł
Zobacz więcej
Informacje dotyczące bezpieczeństwa i produktów
Informacje o producencie
Pełna nazwa producenta
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Adres pocztowy
61-615 Poznań Franciszka Kleeberga 2
Email
kontakt@wydawnictwofilia.pl
Kraj pochodzenia produktu
Polska
Osoba odpowiedzialna w UE
Nazwisko lub nazwa podmiotu
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Adres pocztowy
61-615 Poznań Franciszka Kleeberga 2
Email
kontakt@wydawnictwofilia.pl
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
  • 5
    3
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Patrycja Ł. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-11-09Recenzja zweryfikowana
    Małgorzata Gołota ponownie zaprasza do refleksji i społecznej zmiany. "Jak być dobrym rodzicem" to reportaż o rodzicielstwie w warunkach współczesnej Polski, opresyjnych social media i generacyjnej, paradoksalnej samotności w świecie tak wielu możliwości kontaktu.

    Książka ma format wywiadu/rozmowy z kilkoma specjalistami i osobami zajmującymi się na co dzień pracą z młodzieżą. Gołota zadaje bezkompromisowe, często trudne pytania, które z pewnością zadaje sobie tak wiele rodziców, czy ludzi przygotowujących się do tej roli. Szereg błędów, pułapek, na jakie można natrafić we współczesnym, przebodźcowanym i często trudnym środowisko może być przytłaczający, a z drugiej strony, dzięki mówieniu o nim i edukowaniu staje się punktem wyjścia do stworzenia nowej generacji świadomych rodziców. Świadomych zarówno potrzeb dzieci, jak i swoich własnych, uważnych, przywiązujących wagę do zdrowia psychicznego i stwarzających środowisko bezpieczne i komfortowe.

    Zawarte w tej książce wskazówki są rewelacyjnym drogowskazem do dalszej edukacji w ów zakresie i podstawą refleksji nad przekazywanymi przez starsze pokolenia nawykami wychowawczymi, które poddane badaniom uznaje się za nieskuteczne (jak choćby system kar) i warto je zmieniać.

    Jest to świetna propozycja nie tylko dla rodziców, ale i dla osób dopiero przygotowujących się do tej roli, jako forma profilaktyki i przestrogi, dzięki której, miejmy nadzieję, dramatyczne statystyki z innej książki pani Gołoty: "Żyletkę zawsze noszę przy sobie" mogą się zmienić na lepsze. Polecam lekturę!
  • Monika Klient niezweryfikowany
    4.0
    2022-11-07Recenzja zweryfikowana
    W maju miałam okazję czytać książkę Małgorzaty Gołoty „Żyletkę zawsze noszę przy sobie”. Ta książka jest w pewnym sensie odpowiedzią na listy jej czytelników. Wstęp zaczyna się pytaniami z tych listów: „Dlaczego mamy szkoły rodzenia, ale nie mamy szkół, w których dowiemy się, jak być rodzicem?”, „dlaczego tak dużą wagę przykładamy do tego, by objaśnić przyszłym rodzicom, co się dzieje w czasie ciąży z ciałem kobiety i jej dziecka, uświadamiamy, jak przebiega poród, co może ewentualnie pójść nie tak, a potem nagle zalega cisza i nie dzieje się nic?”, „dlaczego nikt nie przygotowuje rodziców do roli, którą będą pełnić począwszy od dnia narodzin ich dziecka aż do śmierci?”. Małgorzata Gołota w poradniku „Jak być dobrym rodzicem?” stara się pokazać nam słuszną drogę do tego celu. Musimy pamiętać, że nikt z nas nie rodzi się z patentem na rodzica, tym bardziej na dobrego rodzica. Nie posiadamy wiedzy, jak wychować, jak wdrożyć do życia, jak przygotować do świata własne dziecko. Często sami mamy z tym problem. Często zapominamy o tym, że szczęśliwe dziecko bierze początek od szczęśliwego rodzica. To w końcu od nas nasze dzieci biorą przykład. Nasiąkają wzorcami, które my im fundujemy. Wynoszą z domu zachowania, które obserwują na co dzień. Odpowiedź na każde pytanie wydaje się więc bardzo prosta– po pierwsze musimy dawać dobry przykład. Po drugie i kolejne: nie wolno nam, rodzicom, zaniedbywać dziecka; zawsze musimy znaleźć dla niego czas; musimy nauczyć się stawiać rozsądne granice, które nie będą go ograniczać. Potrzeba też uważności w pogłębianiu i utrwalaniu relacji, a także uważności na emocje i zrozumienie potrzeb. I jeszcze jedno– rodzicem może być każdy, ale nie każdy powinien i nie każdy musi– nic na siłę. Dla kogo ta książka? Dla każdego. Dla tych, który już są rodzicami i dla tych, którzy dopiero o tym myślą. Na naukę i rady nigdy nie jest za późno. Dla współczesnych rodziców, którzy nie chcą powielać błędów minionych pokoleń. Dla rodziców, którzy chcą wychować szczęśliwych ludzi. Zdecydowanie polecam
  • Dagmara S. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-11-02Recenzja zweryfikowana
    Dobra, wartościowa i zdecydowanie bardzo potrzebna lektura. Autorka przeprowadziła szereg rozmów ze specjalistami, którzy odpowiedzą nam na kluczowe pytania. Porozmawiamy między innymi z psychologami, terapeutami czy też nauczycielami z wieloletnim doświadczeniem. Dowiemy się, jakie problemy stoją obecnie przed rodzicami, jak sobie z nimi radzić oraz jak im zapobiegać.

    Zdecydowanie Pani Małgorzata Gołota potrafi dobrze i skutecznie stawiać pytania i prowadzić rozmowę w odpowiednią stronę. W tej książce nie ma miejsca na zbędny i niepotrzebne informacje! Każda z tych rozmów wnosi wiele do naszego myślenia, uczy nas i pokazuje, co jest tak naprawdę ważne. Z tej książki dowiemy się między innymi, jak odpowiednio komunikować się ze swoim dzieckiem, czym jest sexting, który ostatnio stał się bardzo popularny czy też o rozwijaniu potencjału u swojego dziecka. Mnie mocno zaciekawił również ostatni rozdział, w którym przedstawionych mamy ranking 10 najlepszych systemów edukacyjnych na świecie! Poza tym dużo też jest o nas samych, czyli o rodzicach. O tym, żeby również pamiętać o sobie i nie zapominać o małych przyjemnościach.

    Książkę naprawdę bardzo szybko się czyta. Wiedza jest przekazana w przystępny i lekki sposób i zdecydowanie jest to lektura, do której warto wracać. Według mnie obecnie jest to obowiązkowa książka dla każdego rodzica! Mamy 300 stron, a tak dużo specjalistycznej i fachowej wiedzy!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,49 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Automaty
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
5,99 zł
InPost Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
15,49 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier GLS
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Pickup Żabka i inne
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
14,49 zł Pobranie 6,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 199,00 zł
11,99 zł
DPD Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,50 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
InPost International
data dostawy 26. listopada, środa
39,99 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej - ul. Londzina 57
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł
Odbiór osobisty w Krakowie - ul. Podwale 1
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora: