Xi

Które z dzieci nie lubi Jadzi Pętelki? Ta mała, radosna dziewczynka skradła serca niejednego malucha i jego rodziców. Jej przygody bawią, dodają otuchy, uczą a także oswajają trudne sprawy.

Barbara Supeł - autorka serii książeczek o Jadzi Pętelce - ukończyła studia z zakresu nauki o rodzinie, po czym sama rodzinę założyła. Dzieci i ich zachowanie nie jest jej obce. Być może właśnie dlatego jej książki tak bardzo odzwierciedlają wszystko to, z czym na co dzień zmaga się kilkulatek.

"Jadzia Pętelka ma gila" - o czym jest ta książka?

Tym razem tytułowa bohaterka się przeziębiła. Budzi się rano z katarem i od razu biegnie do mamy. Nikt nie jest zadowolony z tego poranka, tym bardziej, że się okazuje. że zarówno Jadzia, jak i jej młodszy brat mają podwyższoną temperaturę. Nikt nie lubi przecież chorować! Książka "Jadzia Pętelka ma gila" pomaga małym dzieciom oswoić temat przeziębienia. Uświadamia, że wszyscy czasem chorują i mimo tego, że nie jest to przyjemne, trzeba to po prostu przejść. Przeziębienie wiąże się z kiepskim samopoczuciem i ogólnym dyskomfortem. W książce "Jadzia Pętelka ma gila" pokazane są sposoby, jak można sobie pomóc podczas chorowania. Inhalacje, jedzenie lekarstw, wydmuchiwanie nosa - to wszystko wspiera szybsze zdrowienie. Niestety - jak to przecież bywa w rodzinach - sztafeta chorobowa się rozkręca. Jadzia zdrowieje, ale inni się rozchorowują.

"Jadzia Pętelkia ma gila" - opinie

Książka „Jadzia Pętelka ma gila" jest obowiązkową pozycją w każdej domowej biblioteczce. Dzieci chorują i jest to zjawisko całkowicie naturalne. Warto jednak je w tym wspierać, umilając czas takimi właśnie lekturami. W towarzystwie Jadzi przeziębienie będzie zdecydowanie mniej nudne. Lektura książki „Jadzia Pętelka ma gila" jest także świetną pomocą dla rodziców. Dzięki niej dzieci mogą nauczyć się wydmuchiwać nos, a także przekonają się, że spreje do nosa czy inhalatory to przyjazne przedmioty.

Książka „Jadzia Pętelka ma gila" ma fantastyczne, kolorowe ilustracje, które przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie. Tytułowa bohaterka nie przeżywa odrealnionej przygody w krainie czarów, tylko to, co znane jest każdemu małemu czytelnikowi. Maluchy z łatwością utożsamią się z Jadzią i podążając za jej wskazówkami mają szansę szybko pokonać przeziębienie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3292646
Ładowanie...