Xi
 » Książki dla dzieci

Jadzia Pętelka to żywa kilkulatka, która jest bardzo ciekawa świata dookoła niej. Po deszczu lubi wesoło brykać w kałużach. Nie rozstaje się ze swoim ukochanym pluszowym leniwcem. Ma mnóstwo ciekawych pomysłów i chętnie spędza czas na wesołej zabawie. Czasem bywa smutna i przestraszona, czasem denerwuje się, a czasem nudzi jak mops. Bywa, że nie rozumie sytuacji w jakiej się znajduje. Zupełnie tak, jak jej rówieśnicy...

Wszystko jest dla niej nowe, nieznane, fascynujące. Dziewczynka bacznie obserwuje swoją rodzinę w codziennych sytuacjach i z pomocą ukochanych rodziców uczy się radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Każdego dnia dowiaduje się nowych rzeczy. Jej przygody inspirują najmłodsze dzieci. Pomagają im zrozumieć rzeczywistość oraz poradzić sobie z emocjami w trudnych chwilach.

"Jadzia Pętelka bierze kąpiel" - o czym jest książka?

To był bardzo udany dzień! Rodzina Pętelków pałaszuje pyszną kolację i powoli szykuje się do snu. Mama woła dziewczynkę do łazienki, ale Jadzia wcale nie ma ochoty na kąpiel. A może zabierze ze sobą jakieś zabawki? To doskonały pomysł!

Gdy dziewczynka wybiera zabawki kąpielowe, mama wlewa do wody bąbelkowy płyn. Wanna zamienia w ogromny statek. Ahoj, pani kapitan! Przygoda wzywa! Woda pluska na wszystkie strony. W łazience można do woli chlapać i robić olbrzymie fale. O rety! Jadzi chyba wyrósł syreni ogon... Ha, ha, ha!

Pomimo początkowej niechęci dziewczynka szybko przekonuje się, że kąpiel to naprawdę świetna zabawa!

"Jadzia Pętelka bierze kąpiel" - opinie

"Jadzia Pętelka bierze kąpiel" to publikacja przygotowana z myślą o maluchach, które mają sceptyczne nastawienie do kąpieli. W książeczce Barbara Supeł umiejętnie poruszyła wszystkie kwestie budzące zwykle dziecięcy sprzeciw: namawianie do kąpieli, mycie różnych części ciała, suszenie, szorowanie zębów czy obcinanie paznokci. Historia tytułowej bohaterki pokazuje dzieciom, że wieczorna toaleta może być niesamowitą przygodą. Wspólnie z Jadzią maluszki oswoją się z myciem włosów i przestaną obawiać się, że mydliny dostaną się im do oczu.

Krótkie teksty i kolorowe, humorystyczne ilustracje przyciągają uwagę małych czytelników. Pytania i proste wykrzyknienia dodatkowo aktywizują maluchy.

Ta sympatyczna opowieść z pozytywnym przesłaniem budzi w odbiorcach same przyjemne uczucia - dokładnie takie, jakie przynosi wieczorna relaksująca kąpiel.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Katarzyna T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 31-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Cała seria książeczek z Jadzią bardzo przypadły nam do gustu, córka często do nich wraca i potrafi kilka razy przeglądać i czytać jedną część. Bardzo polecam!

Dostawa

3208001
Ładowanie...