Xi

"Ja i moje ADHD. 60 ćwiczeń, które pomogą dziecku w samoregulacji, koncentracji i odnoszeniu sukcesów" to funkcjonalne kompendium wiedzy i źródło merytorycznego wsparcia.

Osoby, które na co dzień pracują z dziećmi z ADHD ze względów prywatnych lub zawodowych - rodzice, nauczyciele, wychowawcy, terapeuci - doskonale znają zarówno ich atuty, jak i obszary wymagające zwiększonej uwagi. Wielu młodych ludzi z ADHD wyróżnia się twórczą wyobraźnią, poczuciem humoru, empatią i uczuciowością; z drugiej strony jednak, codzienne ograniczenia i problemy spowodowane nieneurotypowością często powodują u nich spadek samooceny i brak wiary we własne możliwości.

Książka Kelli Miller jest wówczas niezastąpioną pomocą: z lektury dowiecie się, jak wesprzeć dziecko z ADHD w dostrzeganiu i wykorzystywaniu swojego indywidualnego potencjału!

Poradnik "Ja i moje ADHD" zawiera 60 propozycji gier, zabaw, ćwiczeń i innych aktywności, ukierunkowanych na budowę samoświadomości i samoakceptacji dziecka oraz wsparcie różnorodnych obszarów jego rozwoju. Praca z książką pomoże dziecku zrozumieć, czym jest ADHD i skąd biorą się jego codzienne trudności, a także poznać lepiej swoje mocne i słabe strony.

Ważną część poradnika stanowi trening koncentracji i panowania nad impulsywnością, która często sprawia problemy dzieciom z ADHD. Równie istotnym zagadnieniem jest umiejętność rozpoznawania przyczyn występowania trudnych emocji i podejmowania adekwatnych wobec nich działań.

Treści zawarte w poradniku "Ja i moje ADHD. 60 ćwiczeń, które pomogą dziecku w samoregulacji, koncentracji i odnoszeniu sukcesów" stanowią duże wsparcie zarówno dla samego dziecka, jak i jego opiekunów, którzy znajdą w nim wiele praktycznych z wskazówek i metod pracy z podopiecznym. Dzięki lekturze dowiesz się, jakie przyczyny mogą mieć trudne zachowania dziecka, jak prawidłowo reagować w ich obliczu i jak rozmawiać z młodym człowiekiem o jego wyjątkowości.

Kompleksowa terapia ADHD łącząca leczenie farmakologiczne, pracę z psychologiem i rodzicami oraz odpowiedni styl życia (dieta, regularna aktywność fizyczna) prowadzona w wieku dziecięcym i nastoletnim jest nieocenionym kapitałem na przyszłość, procentującym w całym dorosłym życiu. Poradnik Kelli Miller jest praktycznym narzędziem uzupełniającym podjęte działania; czytelnie zaprezentowana treść i przejrzysty układ zawartości pozwalają na wygodne korzystanie z książki zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3252674
Ładowanie...