Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 510
-34%

45,00 zł

29,81 zł

oszczędzasz 15,19 zł (34%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Jak dochodzi do tego, że zdolni uczniowie, którzy w szkole dostawali wysokie oceny, kończą jako przeciętni pracownicy? Dlaczego osoby z wysokim ilorazem inteligencji często nie mogą poradzić sobie w życiu? Najnowsze badania karzą nam odrzucić dotychczasowe poglądy i stereotypy na temat roli intelektu w odnoszeniu życiowych sukcesów. Wszystko opiera się o samoświadomość, czyli umiejętność kontrolowania własnych emocji, zdolność do empatii umiejętności zachowań społecznych oraz o wytrwałość w dążeniu do celu. Bo sukces w życiu zależy również od umiejętności kierowania emocjami.

Inteligencja emocjonalna to zdolność rozumienia siebie i własnych emocji, kierowania nimi i  kontroli, zdolność do samo motywacji, empatia i inne umiejętności społeczne. Do inteligencji emocjonalnej zalicza się kompetencje psychologiczne (samoświadomość, samoocenę, samokontrolę), kompetencje społeczne (empatię, asertywność, perswazję, przywództwo, współpracę), kompetencje działania (motywację, zdolności adaptacyjne, sumienność).

Autor przełomowej książki "Inteligencja emocjonalna", Daniel Goleman nazywa wszystko to współczynnikiem inteligencji emocjonalnej. W swojej publikacji objaśnia czytelnikom wszystkie zawiłości dotyczące ludzkiej emocjonalności. Wykazuje przy tym, jak ważne są zdolności zrozumienie siebie i własnych emocji oraz kierowania nimi.

Książka ta zawiera odniesienia do badań i przykłady, które pomagają zrozumieć teorię, przedstawianą w publikacji, m.in. procesy zachodzące w mózgu, sposób funkcjonowania i pojawiania się emocji.

"Inteligencja emocjonalna" to wspaniale napisana pozycja dla każdego, kto chce poznać bliżej fascynującą teorię dotyczącą szeroko pojętej inteligencji emocjonalną, a przez to chcą zrozumieć siebie i zachowania innych. Polecana jest również dla osób, które mają problemy z komunikacją społeczną, nie radzą sobie w kontaktach w domu, szkole czy pracy.

Najnowsze wydanie książki "Inteligencja emocjonalna", wydane z okazji 15-lecia jej debiutu na polskim rynku, zostało uzupełnione nowym wstępem autora.

Daniel Goleman, urodzony w 1946 roku, to amerykański pisarz i dziennikarz naukowy. Przez dwanaście lat publikował w The New York Times artykuły na temat mózgu i nauk behawioralnych. "Inteligencja emocjonalna” znajdowała się na liście bestsellerów New York Timesa przez półtora roku, jest bestsellerem w wielu krajach, przetłumaczona została na 40 języków. Goleman opublikował też książki na temat oszukiwania samego siebie, kreatywności, przejrzystości, medytacji, kryzysu ekologiczny oraz wizji przyszłości wg Dalajlamy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 129730
Tytuł Inteligencja emocjonalna
Autor Daniel Goleman
Wydawnictwo Media Rodzina
Liczba stron 510
Rok wydania 2012
Wymiary produktu [mm] 205 x 145 x 28
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.68
Cena detaliczna 45,00 zł
Nasza cena 29,81 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Magda A.

4/5
| 14-02-2022
Jeżeli chodzi o całokształt, książka w bardzo naukowy, typowo bardziej dla studentów bądź fascynatów tego tematu jak i całego tematu psychologii napisana. Język często, gęsto ciężki do zrozumienia dla typowego laika, jednak jeżeli się do tej publikacji przyłożyć i naprawdę podczas lektury skupić swoją całą uwagę na tym, aby wiedzy jak najwięcej z niej wchłonąć - to naprawdę wiele jesteśmy w stanie się po jej przeczytaniu dowiedzieć. Sama książka w sobie dla mnie jest podstawą dla osób studiujących psychologię lub planujących pójście na tego typu studia, ale nie tylko - zawarty w niej ogrom wiedzy przyda się na pewno każdemu, kto ją uważnie przeczyta. Nie przeczytałam jeszcze lepiej prezentującej cały motyw inteligencji emocjonalnej książki niż ta autorstwa Golemana, a trochę już dzieł mam za sobą jako studentka psychologii. Fajnie, że jest podzielona na niewielkie krótsze podrozdziały, dzięki czemu dużo łatwiej się ją przyswaja i można czytać ją w przerwach, nie martwiąc się, że zgubi się wątek całego rozdziału. Polecam gorąco osobom, które naprawdę chcą odkryć, czym ta opisywana przez autora inteligencja emocjonalna jest, jak ją zdobyć i czy w ogóle jest to możliwe oraz tym osobom, które chcą poznać kolejne tajniki świata psychologii, naszego mózgu, rozwoju, motywów, zachowań, dróg do sukcesu i lepszych relacji międzyludzkich oraz tego, co oznacza być zdolnym i odczuwać czyjeś emocje, być empatycznym człowiekiem. Jak dla mnie książka warta przeczytania, naprawdę polecam zwłaszcza studentom.

Agnieszka T.

4/5
| 17-11-2021
Świetna pozycja nie tylko dla psychologów i ludzi związanych z tą dziedziną. Autor w dość przystępny sposób porusza niesamowicie ważną tematykę jaką jest inteligencja emocjonalna. Co to takiego? Wedle definicji samego Golemana to ogólnie rzecz biorąc zdolności rozpoznawania przez nas naszych własnych emocji i emocji innych. Są to również zdolności do kierowania swoimi emocjami i wykorzystywania ich np. do motywowania się.
To tylko krótka i ogólna definicja, ale sama książka odkrywa przed nami jej "tajemnice".
Książka zapewniła mi niesamowitą podróż w głąb siebie. Choć może się wydawać, że wydana już dobrych kilka lat temu może być przestarzała to uspokajam - bo jest ona nadal jak najbardziej aktualna. Polecam też drugą książkę tego autora w tej samej tematyce - "inteligencja emocjonalna w praktyce".

EWA M.

5/5
| 04-05-2021
Książka bardzo dobrze napisana, mimo że w części opisuje biologiczne podstawy w budowie mózgu pojawiania się emocji, to jest to opisane w bardzo czytelny sposób. Mechanizmy działania, reagowanie wszystko poparte pracami naukowymi. Bardzo dobrze się czyta. Bardzo dobre wydanie ksiązki.

Honorata S.

5/5
| 23-10-2020
Co tu dużo pisać, genialna książka napisana przesz genialnego autora. Zresztą poczytajcie sobie też inne pozycje tego pana. Odkrywcze, poruszające ważny temat. Książka ta zmieniła moje życie na lepsze, dała takiego pozytywnego kopa. Zresztą nie tylko mi, ale i wszystkim osobom, którym poleciałam ten tytuł. Polecam i wam,. Jeśli chcesz coś zmienić w życiu? To zmienisz, a narzędziem które Ci w tym pomorze jest ta właśnie pozycja. Uprzedzam jednak, że autor posługuje się momentami dość trudnym, specyficznym językiem, ale jest to do zrozumienia, nie zniechęcajcie się.

Michal D.

4/5
| 06-05-2020
To niesamowite jak bardzo inteligencja emocjonalna wpływa na nasze życie. To jest mój wniosek po przeczytaniu tej lektury. Początek na pewno spodoba się każdemu. Autor w dość przystępny sposób przedstawia nam istotę głównego tematu. Później pojawiają się statystyki, badania, które mogą zanudzić przeciętnego czytelnika. Niemniej, polecam. Ta książka uczy, warto ją przeczytać.

Jan J.

3/5
| 29-04-2020
Książki naukowe powinny być konkretne i rzeczowe. W tej lekturze dużo jest przysłowiowego lania wody. Autor spokojnie mógłby ograniczyć treść do ważnych faktów i pominąć oczywiste kwestie.

Beata F.

4/5
| 22-04-2020
Dobra lektura, która poszerzyła moją wiedzę z zakresu psychologii. Niemniej nie brałby wszystkiego co napisał autor dosłownie. Owszem, jest to książka naukowa, jednak wiele kwestii jest dość przestarzałych. Warto by to zweryfikować w kolejnej edycji.

Rafal N.

5/5
| 15-04-2020
Pan Goleman to wybitny człowiek z ogromną wiedzą. W profesjonalny sposób porusza istotę inteligencji emocjonalnej. Wskazuje, że jest ona odpowiedzialna za powodzenie w każdej sferze naszego życia. Przytacza przykłady, poparte badaniami. Trochę za dużo statystyki, ale w końcu jest to książka naukowa.

Anna O.

5/5
| 08-04-2020
Zawsze chętnie sięgam po pozycje naukowe, szczególnie gdy trafia się książka tak wybitnego autora. Do wartościowa pozycja, która w rzeczowy i profesjonalny sposób przedstawia kwestię inteligencji emocjonalnej. Tekst mówi głównie o emocjach, o ich rozpoznawaniu i sposobach radzenia sobie z nimi. To dobra lektura przede wszystkim dla rodziców.

Paula L.

5/5
| 01-04-2020
To dobra książka, jednak napisana trudnym językiem. Jest mocno naukowa. Porusza ważną kwestie inteligencji emocjonalnej. Po lekturze zaczęłam nieco inaczej postrzegać wiele rzeczy. Staram się bardziej zrozumieć ludzkie uczucia, także te negatywne. Nie wyciągam pochopnych wniosków.

Bartosz D.

1/5
| 25-03-2020
Próbowałem do niej podejść chyba z 5 razem. Za każdym razem poddawałem się po kilku stronach. Początkowo dużo w niej lania wody i kwestii oczywistych. Z kolei potem zaczynają się cyferki liczby. Mnie ta książka zanudziła i nie wyniosłem z niej żadnej konkretnej i przydatnej wiedzy.

Bartek W.

5/5
| 18-03-2020
To dobra propozycja dla osób, które borykają się z problemami społecznymi. Nie potrafią poradzić sobie z relacjami w domu, czy w pracy. Autor przytacza wiele ciekawych historii i przedstawia cenne porady. Dużo treści poświęca uczuciom. Uwaga, nie czyta się jej łatwo. Nie jest to lektura na raz. Jednak nie zniechęcajcie się i doczytajcie do końca. Warto!

Karol J.

5/5
| 31-10-2015
Super książka i szybka dostawa. Myślę, że warto przeczytać książkę, świetna jest!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
26. maja, czw. — 27. maja, pt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
27. maja, piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
27. maja, piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
27. maja, piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...