Xi
  • Flora Polski
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

    Autorzy

      Ocena

      Seria Flora Polski

       (3 produktów)

      Flora Polski. Rośliny leśne

      (okładka twarda)

      Flora Polski

      79,49 
      Wysyłka dzisiaj

      Rośliny chronione. Flora Polski

      Flora Polski

      40,79 
      Wysyłka dzisiaj

      Rośliny wydm, klifów, solnisk. Flora Polski

      Flora Polski

      52,59 
      Wysyłka dzisiaj

      Flora Polski

      Seria Flora Polski wydawana przez Oficynę Wydawniczą Multico przedstawia czytelnikom różnorodność roślinności, występującej w Polsce.

      Szata roślinna poszczególnych obszarów różni się od siebie w zależności od stopnia nasłonecznienia, wilgotności, wysokości nad poziomem morza i wielu innych czynników. Również działalność człowieka zdecydowanie wpływa na jej przeobrażania i wygląd. Na terytorium Polski występują tysiące rodzimych i zadomowionych roślin.

      Każdy amator i profesjonalista na pewno z przyjemnością sięgnie po książki z serii Flora Polski. Są one pełne zdjęć, rysunków i opisów roślin, rosnących w (zależności od tomu) różnych miejscach na terenie Polski. Każda roślina opisana jest jej nazwą pospolitą, nazwą łacińską, podany jest jej szczegółowy opis, okres kwitnienia, ogólny zasięg i rozmieszczenie.

      Seria Flora Polski jest wydana w twardych oprawach, na świetnej jakości papierze. Książki ilustrują wspaniałe zdjęcia.

      W serii ukazały się między innymi:

      - Rośliny górskie (Halina Piękoś-Mirkowa, Zbigniew Mirek) - Książka ukazuje bogactwo florystyczne polskich gór. Autorzy opisują przystosowania roślin do życia w trudnych, wysoko położonych obszarach górskich. Przedstawiają, które rośliny są endemitami, które należą do rzadkości oraz te powszechnie spotykane podczas górskich wędrówek.

      - Rośliny łąkowe (Zbigniew Nawara) - w książce autor opisuje zachowaną dotąd różnorodność gatunkową roślin tworzących zbiorowiska łąkowe, pochodzenie tych zbiorowisk oraz najważniejsze systemy podziału łąk i pastwisk. Są w niej informacje o zagrożeniach dla środowiska, wynikających z niewłaściwego gospodarowania na użytkach łąkowych.

      - Rośliny wodne i bagienne (Kłosowski Grzegorz, Kłosowski Stanisław) - autorzy opisują różnorodność występujących w Polsce gatunków roślin przystosowanych do siedlisk wodnych. Opisane zostały właściwości środowiska wodnego i przystosowania roślin do tego środowiska, podstawowe typy siedlisk wodnych i bagiennych w Polsce oraz gatunki roślin i ich zbiorowiska.

      - Rośliny chronione (Halina Piękoś-Mirkowa, Zbigniew Mirek) - książka przedstawia 426 gatunków naczyniowych roślin chronionych w Polsce. Rośliny zgrupowane są według barw kwiatów. Każdy gatunek zawiera szczegółowy opis botaniczny, rozmieszczenie stanowisk w Polsce, typowe siedliska, stopień zagrożenia i ochronę.

      - Rośliny synantropijny (Barbara Sudnik-Wójcikowska) - przedstawia powszechnie i rzadziej występujące gatunki obce na siedliskach naturalnych i półnaturalnych, czyli gatunki związane z osiedlami, gdzie żyją ludzie, i działalnością, którą prowadzi człowiek. Książka zawiera 266 opisów roślin synantropijnych. W części ogólnej znajduje się wiele ciekawych informacji dotyczących synantropizacji roślin.

      - Rośliny wydm, klifów, solnisk i aluwiów (Barbara Sudnik-Wójcikowska, Agnieszka Krzyk) - w książce przedstawiono 232 portrety roślin, występujących na wydmach, klifach, aluwiach i solniskach - siedliskach specyficzne i stosunkowo rzadkich na terenie Polski.

      - Rośliny kserotermiczne (Barbara Sudnik-Wójcikowska, Anna Cwener) - na kartach książki autorki przedstawiają 250 gatunków roślin ogólniestepowych, stepu, okrajków, muraw naskalnych i innych. Znajduje się w niej również charakterystyka roślinności stepowej w Polsce i Europie, jej zróżnicowanie, podział i sposoby ochrony.

      Ładowanie...