Xi

Ignacy idzie do przedszkola. Biblioteka przedszkolaka Montessori

Książka Ady Olbrycht "Ignacy idzie do przedszkola" przeznaczona jest dla opiekunów oraz dzieci rozpoczynających swoją przygodę z pierwszą instytucją oświatowo-wychowawczą. To właśnie w przedszkolu dzieci rozpoczynają żmudny proces zdobywania wiedzy potrzebnej do dalszego życia, ćwiczą umiejętności potrzebne do radzenia sobie z rzeczywistością, uczą się zachowań w trudnych sytuacjach. Oparta na zasCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mamania
 • Data premiery: 2019-09-18
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 60
 • Wymiary: 26

Książka Ady Olbrycht "Ignacy idzie do przedszkola" przeznaczona jest dla opiekunów oraz dzieci rozpoczynających swoją przygodę z pierwszą instytucją oświatowo-wychowawczą. To właśnie w przedszkolu dzieci rozpoczynają żmudny proces zdobywania wiedzy potrzebnej do dalszego życia, ćwiczą umiejętności potrzebne do radzenia sobie z rzeczywistością, uczą się zachowań w trudnych sytuacjach. Oparta na zasadach pedagogiki Marii Montessorii książka Ady Olbrycht pomaga poradzić sobie z tym niewątpliwie trudnym doświadczeniem.

Tytułowy Ignacy idzie do przedszkola Montessori, gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem dorosłych i dzieci, ale musi również zmierzyć z wyzwaniami typowymi dla tego okresu - jak tęsknota za domem czy trudności w nawiązywaniu relacji. Książka efektywnie wspiera dzieci, rodziców, opiekunów i pedagogów w tym niełatwym okresie. Została skonstruowana tak, by wspomóc dzieci uczęszczające do wszystkich rodzajów placówek, dzięki czemu stanowi źródło inspiracji do przeprowadzenia bliskościowej adaptacji. Zawiera również treści dla rodziców dotyczące adaptacji przedszkolnej oraz karty edukacyjne.

Publikacja "Ignacy idzie do przedszkola" napisana jest w ciepły, pełen empatii sposób ułatwiający odnalezienie się w rzeczywistości przedszkola. Jej bohaterowie są rówieśnikami czytelników, a opisywane wydarzenia ukazują to pierwsze doświadczenie edukacyjne w pozytywny sposób. Autorka uczy, jak właściwie się zachowywać, rozróżniać to, co dobre i złe, rozwiązywać konflikty, ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje. Przedszkolne sytuacja ukazane zostały w przystępny i w pełni zrozumiały sposób, a książka wzbogacona jest o kolorowe, pełne ciepłego humoru ilustracje Zosi Dzierżawskiej sprawiające, że młodzi czytelnicy przestają się bać przedszkolnych wyzwań. Wręcz przeciwnie - są ciekawi i chętni do aktywnego uczestnictwa w swojej pierwszej życiowej przygodzie.

"Ignacy idzie do przedszkola" to swoisty dziecięcy poradnik zawierający najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania w przedszkolu. Ady Olbrycht - założycielka montessoriańskiego przedszkola w Warszawie - stworzyła wartościową i niezwykle pomocną lekturę pozwalającą w pozytywny sposób skonfrontować się z nową sytuacją. Rodzice z kolei znajdą tu wiele cennych wskazówek, które pomogą, by adaptacja w przedszkolu przebiegła jak najbardziej spokojnie i naturalnie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
933136
Tytuł
Ignacy idzie do przedszkola. Biblioteka przedszkolaka Montessori
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
60
Data premiery
2019-09-18
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
26
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.34
Długość
260
Głębokość
195
Wysokość
8
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Dominika U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-31
  Dla wielu dzieci pójście do przedszkola po raz pierwszy równa się spory stres. Niestety nie da się an to zaradzić za wiele, chyba, ze pokażemy dziecku, ze nie ma czego się bać. Książeczka ta pokazuje pierwszy dzień w przedszkolu Ignacego. Może jednak diabeł nie jest taki straszny jak go malują. Dziecko w ten sposób może zrozumieć, ze obcy ludzie których spotka nie mają na celu zrobienienia nic złego.
 • Katarzyna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-21
  Moja córeczka będzie niedługo szła po raz pierwszy do przedszkola. Mam Andzie, ze ta książeczka sprawi, ze dostosowanie się do nowych realiów będzie dla niej prostsze. Książeczka pokazuje, że w przedszkolu noc złego się nie dzieje, a dzieci bedą miłe. Szkoda, że takich cudów nie było jak sama szłam pierwszy raz do szkoły. Może oszczędziło by mi to stresu :) Jets to na pewno coś co wartomkupic jeśli wasze dziecko idzie do przedszkola.
 • Żaneta E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-20
  Pierwszy raz spotykam się z książka, która tłumaczy dziecku czym jest przedszkole i ze nie ma co się bać. Pamietam, ze ja jak szłam do przedszkola, to bardzo tęskniłam za mamą. Był to dyskomfort i dla mnie i dla nauczycieli i rodziców. Potem się przyzwyczaiłam i bardzo polubiłam zabaw z dziećmi. Ale pierwsze chwile były trudne. Dlatego taka książeczka jest duża pomocą dla dziecka moim zdaniem. Super że takie coś jest na rynku.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 30. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 30. lipca, wtorek
0,00 zł
933136
Ładowanie...