Xi

Idź i czekaj mrozów. Wilcza dolina. Tom 1

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do WilCzytaj więcej

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.

Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do Wilczej Doliny powraca DaWern - ostatni z Wilkarów. Zemsta Pana Lasów za rzeź jego dzieci wydaje się nieunikniona. Czy zakazana miłość stanie na drodze przeznaczeniu, czy też pozwoli wypełnić przerażającą przepowiednię? Jak potoczą się losy zakochanego w zielarce syna karczmarza, pięknej minstrelki Stalki, towarzyszącego jej wojownika i innych mieszkańców wioski, z których każdy skrywa swoje tajemnice?

,,Stare opowieści krążą między nami, a my żyjemy między nimi. Magia w powieści Marty Krajewskiej wydaje mi się potężna, bo jest równocześnie znajoma i nowa. Za sprawą autorki wszedłem do świata nieoswojonego, w którym demony to część natury, a ludzie - zwyczajni, nie książęta i herosi - zmagają się z nimi niczym z częścią powszedniego trudu. Podążałem znajomymi tropami, gubiłem się w nich i dawałem oplatać pełnej grozy magii, w którą schwytała mnie autorka.

Paweł Majka, autor ,,Pokoju światów, zdobywca Literackiej Nagrody im. Żuławskiego

,,Autorka wymieszała z wprawą dobrze wyszkolonej zielarki elementy demonologii i mitologii słowiańskiej, komponując własną, smakowitą mieszankę. Mimo tak różnorodnych składników, stworzona przez nią wizja jest zaskakująco spójna. Oto świat pogański, przedchrześcijański w pełnej krasie: piękny, ale i groźny, pociągający, fascynujący, a chwilami przerażający.

Witold Jabłoński, autor cyklu ,,Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer

,,To jedna z książek, na które czekałem z niecierpliwością.

Jacek Łukawski, autor ,,Krwi i stali

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
557620
Tytuł
Idź i czekaj mrozów. Wilcza dolina. Tom 1
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Okładka
miękka
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anita I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-22
  Na tę książkę natrafiłam przypadkiem, a okazała się świetnym fantasy w słowiańskim świecie. Niestety tego typu książek nie ma zbyt wiele na rynku, więc ta tym bardziej się wyróżnia. Autorka bardzo ciekawie opisuje losy poszczególnych postaci mieszkających w Wilczej Dolinie, gdzie świat ludzi współistnieje wraz ze światem pogańskich bóstw. W centrum fabuły znajduje się Venda, młoda dziewczyna bez przeszłości, która mierzy się z zadaniem ochrony mieszkańców małej wioski przed różnego rodzaju upiorami, zmorami, demonami czy istotami nie z tego świata. Innym ciekawym bohaterem jest DeWern, charakterny wilczar, którego losy powoli splatają się z losem Vendy. Główny wątek pozostaje trochę ukryty w wielu wątkach pobocznych, dotyczących pozostały mieszkańców Wilczej Doliny. Pojawiają się bardzo różne profesje, charaktery i animozje wraz z upływającymi kolejno porami roku. Dzięki temu można polubić kilku bohaterów i wciągnąć się w ich historie, a całą książkę czyta się nieco niczym zbiór opowiadań. Mnie osobiście bardzo spodobała się tak zbudowana treść. Jedynie wątek romansu mógłby posiadać więcej głębi; niestety dialogi i sceny są opisane nieco infantylnie.

  Mimo tego mogę powiedzieć, że zachwycił mnie świat wykreowany przez autorkę, pełen magii, tajemnic, rytuałów. Sama historia jest lekkim romansem, a fabuła w niektórych miejscach zaskakuje, śmieszy lub staje się nieco mroczna. Po przeczytaniu pierwszej części od razu chce się chwytać za kolejną („Zaszyj oczy wilkom”), dlatego polecam obie części od razu!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 4. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 4. czerwca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


557620
Ładowanie...