Xi
 » Książki  » Fantastyka  » Horror

Najczęściej kupowane razem

Holly
33,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
92,17 zł

Najnowsza powieść Stephena Kinga to spełnienie życzenia wielu jego fanów. Oto w głównej roli obsadza on bowiem Holly Gibney – swoją ulubioną bohaterkę, która wreszcie doczekała się własnej, w pełni autonomicznej historii.

Książka zatytułowana po prostu "Holly" stanowi ekscytujące połączenie niekonwencjonalnego horroru, dramatu obyczajowego i kryminalnego thrillera. Znana z gościnnych występów w innych książkach Stephena Kinga ekscentryczna śledcza musi zmierzyć się z wyjątkowo odrażającym przeciwnikiem…

O czym jest książka "Holly"?

"Holly" Stephena Kinga to pierwsza powieść twórcy najbardziej kultowych horrorów w historii, w której pierwsze skrzypce gra Holly Gibney. Pisarz w ostatnich latach coraz częściej sięga po inne gatunki, łącząc kryminał z rozbudowaną warstwą obyczajową i elementami fantastycznymi. Tym razem do bohaterki zwraca się niejaka Penny Dahl z prośbą o pomoc w odnalezieniu jej zaginionej córki. Holly nie ma ochoty brać sprawy na swoje barki - znajduje się w trudnej sytuacji, jej partner jest ciężko chory, a niedawno zmarła jej matka, z którą wiązała ją trudna relacja. Coś jednak nie pozwala jej odmówić i zmusza do wyruszenia na poszukiwania sprawcy.

Holly wkrótce trafia na trop mieszkającego nieopodal miejsca zbrodni starszego małżeństwa. Rodney i Emily Harris, bo o nich mowa, z początku wydają się sympatyczni. Ale za drzwiami swojego przyjemnego na pierwszy rzut oka domu kryje się przerażająca tajemnica. Jej odkrycie będzie wymagało wyjątkowych zdolności nietuzinkowej bohaterki. Prawda może okazać się bowiem dosyć makabryczna.

Książka "Holly" - opinie

W książce "Holly" Stephen King odchodzi od tradycyjnie rozumianego horroru, ale to nie oznacza, że jego powieść nie wzbudza autentycznej, przeszywającej grozy. Czarne charaktery w jego najnowszej książce budzą lęk i wstręt, ale to rasizm, nienawiść i społeczne konflikty są tu naprawdę przerażające.

Pisarz opisuje Amerykę po Donaldzie Trumpie, a jednocześnie w przejmujący sposób wraca do swoich ulubionych tematów: godzenia się z własną śmiertelnością, siły płynącą z pisania i kreatywności, grozy kryjącej się w ludziach, z którą mierzy się tytułowa bohaterka - jedna z najciekawszych postaci literackich ostatnich lat.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3398510
Ładowanie...