Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Najczęściej kupowane razem

Historyjki obrazkowe na koncentrację
praca zbiorowa
5/5
38,99 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
84,38 zł

"Historyjki obrazkowe" to świetne materiały edukacyjne, wzmacniające koncentrację u dzieci. Każda taka opowieść składa się z czterech obrazków. Dziecko układa je w odpowiedniej kolejności, a następnie wkłada do plastikowych kieszonek, tworząc całą historię. Tematyka jest różnorodna, ale znana dzieciom z otoczenia. Będą to czynności codzienne lub obowiązki dorosłych.

Ilustracje zostały opracowane w taki sposób, by różnice były niewielkie. Odbiorca musi się mocno skupić, bardzo dokładnie przyjrzeć szczegółom i je przeanalizować. Dopiero wtedy będzie mógł umieścić obrazek w odpowiednim miejscu. Każda kolejna ilustracja wybranej historii dodaje jeden element, który ją wyróżnia. Tylko dokładne obejrzenie całej sceny umożliwia zrozumienie, kiedy nastąpiła w ciągu całej opowieści. Zwróć uwagę, że zadanie ma jedno prawidłowe rozwiązanie, dzięki czemu dziecko nie musi dodatkowo martwić się tym, że obrazek pasuje też do innego miejsca. Po ułożeniu całości nagrodą jest zdjęcie związane tematycznie z historyjką, powstające na odwrotnej stronie połączonych ilustracji. To również potwierdzenie dobrze wykonanego ćwiczenia.

"Historyjki obrazkowe" pomagają nie tylko w utrzymaniu uwagi na wykonywanym zadaniu, ale także rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe oraz wyobraźnię. Do poprawnego ułożenia ilustracji trzeba wykorzystać wnioskowanie, analizowanie oraz porównywanie. Oczywiście ważne będzie również dostrzeganie szczegółów. Dzięki szukaniu różnych elementów i zauważaniu podobieństw dzieci ćwiczą spostrzegawczość. Dodatkowo warto zachęcić dziecko, by opowiadało o tym, co widzi na ilustracjach. Pomaga to w rozwijaniu mowy, ale także umożliwia nauczenie nowych słów. Możecie wymyślić również własną wersję wydarzeń, a potem o niej opowiedzieć. To dobre ćwiczenie twórczego myślenia. Warto zachęcać dziecko do ćwiczenia poprzez towarzyszenie mu przy układaniu obrazków. Możesz pytać o szczegóły, a przez to skłaniać do formowania odpowiedzi. Ponadto może to również pomóc w zauważeniu określonych szczegółów. Ćwiczcie razem oraz twórzcie ciekawe historie!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Sandra A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Przydatna propozycja zarówno dla rodziców jak i nauczycieli wychowania przedszkolnego. Cztery karty składają się na jedną historię, a zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiedniej kolejności wydarzeń. Każda historyjką jest świetnym punktem odniesienia do rozmowy z dzieckiem. Maluchy wykonując zadania ćwiczą nie tylko koncentrację i skupienie, ale i uczą się opowiadać o tym co dzieje się na obrazkach, szukają odpowiednich szczegółów. Bardzo fajna zabawa, na deszczowe dni.

Malwina G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Fajne historyjki opisujące sytuacje znane dzieciom z codziennego życia. To dziecięce zabawy i domowe obowiązki. Super że można tu znaleźć nawiązania do zmiany pogody i pór roku. Publikacja zrobiona zdecydowanie pod nauczanie przedszkolne, ale jako rodzic jestem z niej zadowolona. Pozwala przyjemnie i użytecznie spędzić wspólny czas.

Anna S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 04-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
bardzo dobra jakość druku, można ciekawie wykorzystać.

Dostawa

816147
Ładowanie...