Xi

Historia Polski w komiksie

Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy. Oto historia Polski... Wielkie chwile i momenty, kiedy staliśmy nad przepaścią... Zwycięstwa i klęski, radości i cierpienia: oto nitki, z którycCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
 • Data premiery: 2018-03-14
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 168
 • Wymiary: 33
Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy.

Oto historia Polski...
Wielkie chwile i momenty, kiedy staliśmy nad przepaścią...
Zwycięstwa i klęski, radości i cierpienia: oto nitki, z których tkany jest nasz biało-czerwony sztandar. Bóg, honor, ojczyzna ? z tym hasłem pokolenia naszych przodków stawały do walki o najważniejsze wartości. Bez wahania i bez kalkulacji, za to z wielkim zawierzeniem Najwyższemu.

Oto historia polskości...
Ujęta w kadry komiksu, z oczywistych względów skrótowo, niejednokrotnie symbolicznie, niech będzie opowieścią o ludziach, dzięki którym istnieje nasza Ojczyzna, dzięki którym istniejemy my sami.
A że sprawom wielkim często towarzysza sytuacje zabawne, na kartach tej książki znajdziecie również, drodzy Czytelnicy, żarty i słowa kreślone z przymrużeniem oka. Bo tak to jest, że gdy ręka akurat nie trzyma w garści szabli, to czerpie pełnymi garściami z pokładów dobrego humoru!

Dziejek Historiusz i Orzeł
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
778286
Tytuł
Historia Polski w komiksie
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
168
Data premiery
2018-03-14
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
33
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
1.93
Długość
340
Głębokość
240
Wysokość
240
Nasza cena
163,87 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-21
  Od momentu, kiedy zapoznałam się z twórczością Pana Pawła Kołodziejskiego, który przekonał mnie tym, abym mogła, na nowo wrócić do książki czytanej w komiksie zapragnęłam więcej poczytać i móc zrozumieć zawarty w niej główny przekaz, jaki on ze sobą wnosi z każdą nową powstałą tematyczną książką. Najbardziej lubię poznawać w twórczości Pana Pawła Kołodziejskiego tą niezwykłą dla mnie tajemniczość, która sprawia, że mogę na nowo odkrywać to, co wcześniej było mi znane, a chwilami nie było, przedstawione tak jak właściwie powinno, to wówczas mnie to bardzo cieszy. Pasja, z jaką autor tworzy coś, czego, ja nie jestem, w stanie sobie wyobrazić nawet to jest dla mnie największa czytelnicza chwila, do której chce ponownie powrócić. Książka pt. ''Historia Polski w komiksie'' autorstwa Panów Pawła Kołodziejskiego, Bogusława Michaleca przedstawiona w formie komiksu to nie lada twórczy wyczyn stworzenia, wykreowania, pomysłowości, ale uczynienia z historii czegoś, co będzie się chciało na nowo przypomnieć z największą przyjemnością. Dla osób, które interesują, się wnikliwie historią ta książka będzie stanowić nowe horyzonty wiedzy mogące przyczynić się, że z innej perspektywy można spojrzeć na postacie historyczne. Jak tu nie polubić tak przedstawionej w ciekawej ciekawie językowej historii i z trafnie dobranymi tekstami do postaci historycznych, które wiele wniosły na karty zapisanych ksiąg, o których obecnie nie mówi się zbyt wiele. Jedynie przypomina przy okazji nadarzających się rocznic, by uczcić pamięć o nich. Autorzy przybliżają w interesujący sposób biografie bohaterów, gdyż wychwytują najważniejsze fragmenty z ich życia, co przyczynia się do tego, abyśmy my mogli więcej się dodatkowo o nich i zagłębić się, jakie mieli życie, gdyż powstaje wiele książek, filmów na podstawie ich dokonań tych większych lub mniejszych. Bardzo podobają mi się wykonane rysunki Pana Pawła Kołodziejskiego, gdyż są wyraziste, można wyczytać z nich wiele, jakimi byli bohaterami, emocje w nich są i towarzyszyły im podczas towarzyszących ważnych dla nich wydarzeń. Zamieszczone w tym komiksie teksty Pana Bogusława Michalca są czytelne i to ułatwia czytanie. Elementami dodatkowymi, które przykuwają, oko jest, to, że rysunki wszystkich występujących postaci są ukazane od samego początku aż po sam koniec, najważniejsze zagadnienia tematyczne są posegregowane, a to, co mi się spodobało najbardziej, że pozostawione miejsce jest dla czytelnika, aby wkleił swoje zdjęcie. Autorzy chętnie korzystają z konsultacji historycznej oraz merytorycznych uwag. Warto jest przeczytać ten komiks.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł

Produkty od autora:


778286
Ładowanie...