Xi

Historia, której nie było

Poznaj historię Polski z zupełnie innej strony! "Historia, której nie było" to znakomita propozycja dla wszystkich czytelników, którzy lubią oryginalne spojrzenie na dzieje historyczne. Podręczniki szkolne w bardzo uproszczony sposób wyjaśniają wiele zagadnień, a niektóre fakty są nawet przemilczane. Czy Kazimierz Wielki nie miał męskiego potomka? Kto przekonał Mieszka I do chrztu, jeżeli nie byłaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Otwarte
 • Data premiery: 2022-04-27
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 376
 • Wymiary: 217 x 158

Poznaj historię Polski z zupełnie innej strony! "Historia, której nie było" to znakomita propozycja dla wszystkich czytelników, którzy lubią oryginalne spojrzenie na dzieje historyczne. Podręczniki szkolne w bardzo uproszczony sposób wyjaśniają wiele zagadnień, a niektóre fakty są nawet przemilczane. Czy Kazimierz Wielki nie miał męskiego potomka? Kto przekonał Mieszka I do chrztu, jeżeli nie była to Dobrawa? Czy słynne bitwy z historii Polski rzeczywiście się odbyły? Agnieszka Jankowiak-Maik zebrała zaskakujące fakty historyczne, zapraszając na wyjątkową podróż przez dawne dzieje.

Autorka słynie z lekkiego stylu i z łatwością umie zainteresować swoich czytelników. Lubi odkrywać najgłębiej ukryte tajemnice historii, przypominać mało znane postacie oraz szukać przemilczanych faktów. Wytyka błędy polityki historycznej i krytykuje zniekształcony obraz wielu wydarzeń, który od lat funkcjonuje w opinii publicznej. Czy szkoła rzeczywiście zawsze ma rację? Z tą autorką przyjrzysz się bliżej lekcjom historii oraz poszukasz odpowiedzi na pytanie, o czym właściwie nie uczą polskie szkoły!

Chcesz odkryć historię Polski na nowo? "Historia, której nie było" to świetny wybór! Agnieszka Jankowiak-Maik prezentuje śmiałe spojrzenie na najważniejsze wydarzenia historyczne, walcząc z najpopularniejszymi mitami. Dzięki tej odważne autorce dowiesz się, czego brakuje w polskiej edukacji. Ponadto odkryjesz zaskakujące fakty z życia wybitnych postaci historycznych. To znakomita okazja, by zobaczyć historię z zupełnie nowej strony i docenić ludzi, o których rzadko wspominają współcześni historycy.

Agnieszka Jankowiak-Maik jest znana głównie z działalności internetowej. Jako "Babka od histy" walczy z nieprawdziwym obrazem historii Polski i błędami systemu edukacji. Stara się dotrzeć do ukrywanych faktów oraz oczyszcza historię z propagandowych wpływów. Autorka jest wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet i nauczycielką, od lat wspierającą zmiany w polskiej edukacji. Ponadto pisze artykuły historyczne, publikowane na portalach Ciekawostki Historyczne oraz Twoja Historia. Pisarka została Wielkopolskim Nauczycielem Roku, a także zdobyła prestiżowy Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press. Trafiła również na listę "50 Śmiałych" opracowaną przez redakcję Wysokich Obcasów, która doceniła jej odwagę w krytykowaniu reform edukacji.

Interesujesz się tajemnicami historii? Sprawdź kategorie "Historia świata" i "Książki historyczne i archeologiczne", w których znajdziesz publikacje autorów nieunikających kontrowersyjnych poglądów!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3227125
Tytuł
Historia, której nie było
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
376
Data premiery
2022-04-27
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
217 x 158
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.6
Długość
155
Głębokość
215
Wysokość
26
Nasza cena
37,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
6 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Przemysław G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-25
  Świetna książka, zupełnie inne spojrzenie na historię, gorąco polecam!
 • Arleta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-07
  Jestem nauczycielką historii i o Boże, Babka od histy napisała dokładnie to, co myśli przynajmniej części nauczycieli, ale z pewnością nie mają oni tyle talentu i pasji, co autorka. Książka jest świetna, pokazuje tyle samo historii, co pewnych mechanizmów, które tę historię kreują. Okoliczności, które wypaczają przeszłość, postaci, które, choć mało omawiane, są bardzo znaczące dla naszego społeczeństwa, a powinny być znane, wielbione lub chociaż doceniane. Dlaczego nie są? A dlaczego bijemy historyczne pokłony nieistotnym postaciom? Przeczytajcie koniecznie "Historię, której nie było" a się sami przekonacie!
 • Joanna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-03
  Wszystkim, którzy się zastanawiają nad zakupem polecam profil na FB "Babka od histy' - jest rewelacyjny i daje też pogląd, jak jest napisana książka. A jest odświeżająca, mądra i bardzo zabawna. Polecam uczniom, rodzicom, nauczycielom, wszystkim. Historia, którą tutaj znajdziecie jest zupełnie inna od tej szkolnej i nudnej. Autorka z humorem i krytyką przechodzi przez mniej i bardziej popularne zdarzenia historyczne, komentuje także historię naszego kraju oraz powtarzane przez pokolenia kłamstwa, które ciężko teraz wyrzucić ze świadomości. Książka jest dosyć obszerna, schludnie i prosto wydana - wszystko na plus!
 • Wiesław D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-30
  Z wykształcenia jestem historykiem, choć zawodowo niezwiązanym ze szkołą i o tej książce mogę napisać, że to hit! Głównie dlatego, że autorka pokazuje zupełnie inne podejście do historii, uczy krytycyzmu, którego nasze społeczeństwo chyba już w ogóle nie ma. Okazuje się, że historia nie jest nieomylna, nie jest obiektywna i nie jest...nudna! Pani Agnieszka musi być świetną nauczycielką, szkoda, że takich jak ona nie ma więcej. Szczerze polecam tę książkę, jest bardzo ciekawa i może świetnie posłużyć opornym na wiedzę historyczną.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł
3227125
Ładowanie...