Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników

Wojciech Roszkowski

(okładka miękka)

3/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Biały Kruk
Liczba stron: 512
-6%

49,00 zł

45,87 zł

oszczędzasz 3,13 zł (6%)

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Poczta Polska 10,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 10,99 zł

Opis

Historia i Teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który wymaga odświeżonego podręcznika. "Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników" to pozycja wychodząca naprzeciw wymaganiom współczesnych szkół średnich. Prof. Wojciech Roszkowski, wybitny historyk i ekonomista, tworzy barwną opowieść o ważnych wydarzeniach historycznych, w atrakcyjny sposób ucząc historii. Skutecznie pobudzając ciekawość ucznia, zachęca go do własnych odkryć oraz poszukiwania wiedzy również w innych źródłach. Już samo przeczytanie tak dobrze napisanej książki sprawia, że czytelnik zapamiętuje bardzo dużo informacji!

Autor w barwny sposób prezentuje wydarzenia i zjawiska społeczne najnowszej historii, pobudzając zainteresowanie ucznia. Już nowoczesna forma podręcznika dodatkowo przyciąga do jego zawartości. Czytelnik znajdzie tu nie tylko kilkaset świetnie dobranych ilustracji, ale także kody QR, umożliwiające odkrycie materiałów źródłowych lub archiwalnych nagrań. 39 kodów daje uczniowi szansę jeszcze głębszego zrozumienia wydarzeń historycznych. Znajdzie tu chociażby wypowiedzi wielu ważnych postaci historycznych, a nawet weźmie udział w konferencji poczdamskiej. Wystarczy smartfon, by przenieść się w czasie oraz doświadczyć historii w nowy sposób.

"Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników" to znakomity sposób na rozbudzenie zainteresowania nauką. Cytaty znanych osób, ciekawostki historyczne, kody QR, ilustracje, a także komentarze autora wzbogacają treść podręcznika. Nowy przedmiot i prezentowany podręcznik podejmują niektóre zagadnienia z wcześniejszego przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Teraz jednak wiedza ta jest przekazywana uczniom w bardziej narracyjny sposób. Poszczególne tematy stają się częścią opowieści o historii, wypełnionej komentarzami oraz przemyśleniami badaczy. Zagadnienia politologiczne, socjologiczne i filozoficzne ukazane zostały w kontekście konkretnych wydarzeń, łatwiej zapadając w pamięć. Dzięki temu uczeń odkrywa, jak życie społeczne oraz polityka powinny wiązać się z moralnością.

Prof. Wojciech Roszkowski to znany historyk i ekonomista oraz autor wielu publikacji naukowych z zakresu historii gospodarczej i politycznej. Współpracuje z wieloma renomowanymi ośrodkami akademickimi. Jest również współautorem podręczników szkolnych. Za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz działalność społeczną otrzymał Złoty Krzyż Zasługi i szereg innych najwyższych odznaczeń państwowych.

Nr dopuszczenia: 1145/1/2022

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3263516
Tytuł Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników
Autor Wojciech Roszkowski
Wydawnictwo Biały Kruk
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Nr dopuszczenia 1145/1/2022
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 512
Data premiery 2022-07-30
Rok wydania 2022
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.68
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 45,87 zł

Recenzje

3/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Marcin K.

5/5
| 09-09-2022
Znakomity podręcznik!

Kupiłem zaraz po premierze, pierwsze wydanie. Przeczytałem i z niecierpliwością czekam na drugi tom! Prof. Roszkowski ma niesamowicie lekkie pióro. Czyta się go bardzo przyjemnie. Konserwatywny, a więc patriotyczny punkt odniesienia, idący całkowicie w poprzek liberalnej i nie patriotycznej historii Polski, stanowi o sile tego podręcznika.

Historia współczesna, jest zawsze bolesna, zwłaszcza dla ludzi, których postawy, zwłaszcza przed '89 r. były wątpliwe moralnie. Trzeba dobrze znać swoją przeszłość, aby wiedzieć gdzie chcemy zmierzać na przyszłość.

Mira C.

1/5
| 08-09-2022
Kupiłam tę pozycję, by zapoznać się z jej treścią (w całości) i wyrobić sobie własną na jej temat opinię (nie bazować wyłącznie na cudzych ocenach, i to osób, które chwalą bądź krytykują książkę, po czym przyznają, że jej nie czytali).
Czy książka jest interesująca? tak, ale w takim znaczeniu, że czytając każdy kolejny rozdział coraz szerzej ze zdumienia otwierałam oczy i myśląc, że już nic mnie nie zaskoczy, nagle "wpadało" coś, co zdumiewało jeszcze bardziej (jak np umieszczenie zdjęć z aktualnych wydarzeń: wybory prezydenckie 2020, marsze narodowców w Warszawie z okazji Święta 11 listopada - czyżby pochwała głoszonych i noszonych tam haseł („a na drzewach zamiast liści będą ......” ) czy zachowań (głośnym echem odbiło się podpalenie mieszkania w bloku przy ul. 3 Maja racą rzuconą w 2020 r przez uczestnika marszu ….. ) itp..
Czy dobrze wykonana? Technicznie tak (ładny papier, książka jest porządnie sklejona, układ całkiem fajnie pomyślany – krótkie rozdziały, podrozdziały). Merytorycznie – niestety nie. Podręcznik szkolny nie powinien zawierać opinii autorów (a w omawianym przypadku treść książki składa się w 60 procentach z subiektywnych opinii autora) a wyłącznie rzetelnie podane fakty. Opinię o faktach i zdarzeniach powinien wyrobić sobie czytelnik samodzielnie (zwłaszcza, że książka jest adresowana do młodzieży, która nie zawsze (w związku z brakiem jeszcze doświadczenia) potrafi krytycznie ocenić opinie cudze).
Wart polecenia? Nie, chyba, że jako przykład, jak podręczników pisać się nie powinno.
Czy wyróżnia się czymś szczególnym? Tak, tym, że nie jest podręcznikiem.
Wady – jak wskazano powyżej – jest to zbiór opinii autora, który wyraźnie nie kryje swoich skrajnie prawicowych poglądów, potępia wszystko, co inne, nie jest piewcą równości, wolności, prawa do samostanowienia (vide komentarze na temat osób homoseksualnych, prawa do aborcji, sztuki, kobiet itp).
Zalety – trudno jest go zniszczyć.

Waldemar K.

5/5
| 06-09-2022
Książka, którą z przyjemnością czyta moja teściowa - 87-letnia emerytowana nauczycielka. Następny w kolejności do czytania będę ja - przejrzałem, przeczytam bardzo chętnie. Ale - moi koledzy (nauczyciele przedmiotu) uważają, że jest za trudna dla "średniego" młodego ucznia - i to nauczyciele niezależnie od ich poglądów politycznych. Nie żałuję pieniędzy, których na nią wydałem.

Teresa M.

1/5
| 31-08-2022
Trudno nazwać tę książkę "podręcznikiem", gdyż (pomimo pozytywnej oceny MEiN) nie spełnia podstawowych wymogów stawianych podręcznikom szkolnym. Te powinny być pozbawiony komentarzy, indoktrynacji oraz narzucania swoich opinii przez Autora piszącego podręcznik adresowany do uczniów. Ponadto zawiera wiele błędów merytorycznych, co dyskwalifikuje go w roli podręcznika szkolnego.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
7. października, pt. — 10. października, pon.
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
10. października, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
10. października, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10. października, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. października, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...