Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników

Historia i Teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który wymaga odświeżonego podręcznika. "Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników" to pozycja wychodząca naprzeciw wymaganiom współczesnych szkół średnich. Prof. Wojciech Roszkowski, wybitny historyk i ekonomista, tworzy barwną opowieść o ważnych wydarzeniach historycznych, w atrakcyjny sposób ucząc historiiCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Biały Kruk
 • Data premiery: 2022-07-30
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 512

Historia i Teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który wymaga odświeżonego podręcznika. "Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników" to pozycja wychodząca naprzeciw wymaganiom współczesnych szkół średnich. Prof. Wojciech Roszkowski, wybitny historyk i ekonomista, tworzy barwną opowieść o ważnych wydarzeniach historycznych, w atrakcyjny sposób ucząc historii. Skutecznie pobudzając ciekawość ucznia, zachęca go do własnych odkryć oraz poszukiwania wiedzy również w innych źródłach. Już samo przeczytanie tak dobrze napisanej książki sprawia, że czytelnik zapamiętuje bardzo dużo informacji!

Autor w barwny sposób prezentuje wydarzenia i zjawiska społeczne najnowszej historii, pobudzając zainteresowanie ucznia. Już nowoczesna forma podręcznika dodatkowo przyciąga do jego zawartości. Czytelnik znajdzie tu nie tylko kilkaset świetnie dobranych ilustracji, ale także kody QR, umożliwiające odkrycie materiałów źródłowych lub archiwalnych nagrań. 39 kodów daje uczniowi szansę jeszcze głębszego zrozumienia wydarzeń historycznych. Znajdzie tu chociażby wypowiedzi wielu ważnych postaci historycznych, a nawet weźmie udział w konferencji poczdamskiej. Wystarczy smartfon, by przenieść się w czasie oraz doświadczyć historii w nowy sposób.

"Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników" to znakomity sposób na rozbudzenie zainteresowania nauką. Cytaty znanych osób, ciekawostki historyczne, kody QR, ilustracje, a także komentarze autora wzbogacają treść podręcznika. Nowy przedmiot i prezentowany podręcznik podejmują niektóre zagadnienia z wcześniejszego przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Teraz jednak wiedza ta jest przekazywana uczniom w bardziej narracyjny sposób. Poszczególne tematy stają się częścią opowieści o historii, wypełnionej komentarzami oraz przemyśleniami badaczy. Zagadnienia politologiczne, socjologiczne i filozoficzne ukazane zostały w kontekście konkretnych wydarzeń, łatwiej zapadając w pamięć. Dzięki temu uczeń odkrywa, jak życie społeczne oraz polityka powinny wiązać się z moralnością.

Prof. Wojciech Roszkowski to znany historyk i ekonomista oraz autor wielu publikacji naukowych z zakresu historii gospodarczej i politycznej. Współpracuje z wieloma renomowanymi ośrodkami akademickimi. Jest również współautorem podręczników szkolnych. Za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz działalność społeczną otrzymał Złoty Krzyż Zasługi i szereg innych najwyższych odznaczeń państwowych.

Nr dopuszczenia: 1145/1/2022

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3263516
Tytuł
Historia i teraźniejszość 1945-1979. Klasa 1. Podręcznik dla liceów i techników
Producent
Klasa
1
Rodzaj
tradycyjny podręcznik
Nr dopuszczenia
1145/1/2022
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
512
Data premiery
2022-07-30
Rok wydania
2022
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.68
Długość
167
Głębokość
241
Wysokość
167
Cena detaliczna
49,00 zł
Nasza cena
48,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
3,5/5
33 recenzji
 • 5
  18
 • 4
  2
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  10
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marek P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-28
  To jest fantastyczna pozycja. Wiele z opisywanych przez Autora wydarzeń pamiętam. Jego ogląd tych wydarzeń jest wywarzony i rzetelnie uzasadniony.
  Gorąco polecam nie tylko młodzieży.
  Szkoda, że ze względów politycznych w wielu szkołach odrzucono tak cenną książkę.
 • Marcin K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-09-09
  Znakomity podręcznik!

  Kupiłem zaraz po premierze, pierwsze wydanie. Przeczytałem i z niecierpliwością czekam na drugi tom! Prof. Roszkowski ma niesamowicie lekkie pióro. Czyta się go bardzo przyjemnie. Konserwatywny, a więc patriotyczny punkt odniesienia, idący całkowicie w poprzek liberalnej i nie patriotycznej historii Polski, stanowi o sile tego podręcznika.

  Historia współczesna, jest zawsze bolesna, zwłaszcza dla ludzi, których postawy, zwłaszcza przed '89 r. były wątpliwe moralnie. Trzeba dobrze znać swoją przeszłość, aby wiedzieć gdzie chcemy zmierzać na przyszłość.
 • Mira C. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2022-09-08
  Kupiłam tę pozycję, by zapoznać się z jej treścią (w całości) i wyrobić sobie własną na jej temat opinię (nie bazować wyłącznie na cudzych ocenach, i to osób, które chwalą bądź krytykują książkę, po czym przyznają, że jej nie czytali).
  Czy książka jest interesująca? tak, ale w takim znaczeniu, że czytając każdy kolejny rozdział coraz szerzej ze zdumienia otwierałam oczy i myśląc, że już nic mnie nie zaskoczy, nagle "wpadało" coś, co zdumiewało jeszcze bardziej (jak np umieszczenie zdjęć z aktualnych wydarzeń: wybory prezydenckie 2020, marsze narodowców w Warszawie z okazji Święta 11 listopada - czyżby pochwała głoszonych i noszonych tam haseł („a na drzewach zamiast liści będą ......” ) czy zachowań (głośnym echem odbiło się podpalenie mieszkania w bloku przy ul. 3 Maja racą rzuconą w 2020 r przez uczestnika marszu ….. ) itp..
  Czy dobrze wykonana? Technicznie tak (ładny papier, książka jest porządnie sklejona, układ całkiem fajnie pomyślany – krótkie rozdziały, podrozdziały). Merytorycznie – niestety nie. Podręcznik szkolny nie powinien zawierać opinii autorów (a w omawianym przypadku treść książki składa się w 60 procentach z subiektywnych opinii autora) a wyłącznie rzetelnie podane fakty. Opinię o faktach i zdarzeniach powinien wyrobić sobie czytelnik samodzielnie (zwłaszcza, że książka jest adresowana do młodzieży, która nie zawsze (w związku z brakiem jeszcze doświadczenia) potrafi krytycznie ocenić opinie cudze).
  Wart polecenia? Nie, chyba, że jako przykład, jak podręczników pisać się nie powinno.
  Czy wyróżnia się czymś szczególnym? Tak, tym, że nie jest podręcznikiem.
  Wady – jak wskazano powyżej – jest to zbiór opinii autora, który wyraźnie nie kryje swoich skrajnie prawicowych poglądów, potępia wszystko, co inne, nie jest piewcą równości, wolności, prawa do samostanowienia (vide komentarze na temat osób homoseksualnych, prawa do aborcji, sztuki, kobiet itp).
  Zalety – trudno jest go zniszczyć.
 • Waldemar K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-09-06
  Książka, którą z przyjemnością czyta moja teściowa - 87-letnia emerytowana nauczycielka. Następny w kolejności do czytania będę ja - przejrzałem, przeczytam bardzo chętnie. Ale - moi koledzy (nauczyciele przedmiotu) uważają, że jest za trudna dla "średniego" młodego ucznia - i to nauczyciele niezależnie od ich poglądów politycznych. Nie żałuję pieniędzy, których na nią wydałem.
 • Teresa M. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2022-08-31
  Trudno nazwać tę książkę "podręcznikiem", gdyż (pomimo pozytywnej oceny MEiN) nie spełnia podstawowych wymogów stawianych podręcznikom szkolnym. Te powinny być pozbawiony komentarzy, indoktrynacji oraz narzucania swoich opinii przez Autora piszącego podręcznik adresowany do uczniów. Ponadto zawiera wiele błędów merytorycznych, co dyskwalifikuje go w roli podręcznika szkolnego.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3263516
Ładowanie...