Xi

Historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Historia 1. Podręcznik – podręcznik dla uczniów szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej Podręcznik zgodny z najnowszymi zmianami w podstawie programowej z 2022 roku W 2022 roku w podstawie programowej historii dla szkoły branżowej wprowadzono zmiany – to efekt pojawienia się w planach lekcji nowego przedmiotu, czyli historii i teraźniejszości. Nauczanie historiCzytaj więcej

Historia 1. Podręcznik – podręcznik dla uczniów szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej
Podręcznik zgodny z najnowszymi zmianami w podstawie programowej z 2022 roku

W 2022 roku w podstawie programowej historii dla szkoły branżowej wprowadzono zmiany – to efekt pojawienia się w planach lekcji nowego przedmiotu, czyli historii i teraźniejszości.

Nauczanie historii w branżowej szkole I stopnia zostało skoncentrowane na syntetycznym ujęciu dziejów państwa i narodu polskiego. Uzupełniono wymagania szczegółowe o wydarzenia z okresu po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej (w 2004 r.) do 2015 r. Dokonano również nieznacznych uzupełnień w treściach nauczania.

Zmiany w podstawie programowej przewidują nabycie przez uczniów podstaw wiedzy o życiu społecznym. Nowe podręczniki Operonu uwzględniają wszystkie wprowadzone zmiany. Autorzy w przystępny i ciekawy sposób wyjaśniają procesy historyczne, ukazują powiązania między życiem społecznym, gospodarczym i politycznym, a także tłumaczą genezę przemian cywilizacyjnych. Różnorodne, bogate materiały źródłowe ułatwiają zrozumienie złożonych zagadnień, a liczne mapy, infografiki i osie czasu systematyzują wiedzę uczniów. Dzięki blokom ćwiczeniowym i poleceniom odwołującym się do tekstów źródłowych uczniowie zapoznają się ze specyfiką zadań egzaminacyjnych.

Publikacja Historia 1. Podręcznik została przygotowana dla uczniów pierwszej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia jedną godzinę nauczania w tygodniu.

Publikacja zawiera opis wydarzeń historycznych od starożytności do wydarzeń z okresu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przystępny język publikacji i jasność wykładu ilustrowanego mapami i grafikami czyni tę serię podręczników przyjazną uczniowi szkoły branżowej.

Podręcznik do historii do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 5 działów:
Starożytność
Średniowieczne kręgi kulturowe
Ziemie polskie w średniowieczu
Czasy nowożytne
Rzeczpospolita Obojga Narodów - XVI-XVIII w

Co znajdziesz w podręczniku do historii do klasy 1?
niezbędne definicje wyróżnione kolorem
źródła historyczne obudowane poleceniami do nich
mapy ilustrujące treści i ułatwiające zrozumienie wykładu
wytłuszczenia, dzięki którym odnajdziesz istotne zagadnienia
daty i nazwiska porządkujące wiedzę
pytania i polecenia na zakończenie lekcji sprawdzające zrozumienie omawianego zagadnienia oraz ćwiczące umiejętności wykorzystania i tworzenia informacji

Cenieni autorzy
Janusz Ustrzycki - pracuje jako nauczyciel konsultant w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Pełni również funkcję redaktora naczelnego periodyku PCEN „Nauczyciel i Szkoła”.

Autor podręczników do nauczania historii w gimnazjum w klasach I, II i III (Operon 2007–2011), w szkołach ponadgimnazjalnych w klasie I (Operon 2012) oraz współautor podręczników do klasy II (Operon 2013–2014) oraz klasy VII szkoły podstawowej (Operon 2017).

Wielokrotnie w latach 2009–2016 był autorem pytań oraz recenzji konkursów historycznych dla szkół podstawowych i gimnazjów Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Dyplomowany nauczyciel z ponad dwudziestoletnim stażem pracy nauczycielskiej. Pracował na stanowisku nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej (ośmioklasowej, sześcioklasowej), gimnazjum i liceum.

Ukończył studia doktoranckie z historii na Uniwersytecie Rzeszowskim (2000–2005) – jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii; temat pracy: Podziemie polityczne w dystrykcie krakowskim w okresie okupacji hitlerowskiej.

Mirosław Ustrzycki - jest autorem publikacji popularyzatorskich i naukowych, w tym monografii Ziemianie polscy na Kresach 1864–1914. Świat wartości i postaw, Kraków 2006. Współautor podręczników dla szkół ponadgimnazjalnych do klasy II (Operon 2013–2014) oraz do klasy VII szkoły podstawowej (Operon 2017), a także autor podręcznika do klasy III szkół ponadgimnazjalnych (Operon 2015).

Współpracował z Podkarpackim Kuratorium Oświaty przy organizacji konkursów historycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych. W obszarze historii jego zainteresowania dotyczą w pierwszym rzędzie: dziejów przemian obyczajowych, historii mentalności, idei i najszerzej rozumianej kultury oraz historii etnicznej; ponadto do jego zainteresowań należy kontrkultura lat 60. XX. w.

Doktor historii i magister kulturoznawstwa, przez kilka lat wykładowca akademicki na Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie; obecnie freelancer, zajmujący się pisaniem i redagowaniem tekstów w zakresie historii.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3391731
Tytuł
Historia 1. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia
Klasa
1
Rodzaj
tradycyjny podręcznik
Liczba stron
224
Data premiery
2023-06-30
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
238 x 173
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.32
Długość
238
Głębokość
238
Wysokość
173
Nasza cena
54,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 17. kwietnia, środa
0,00 zł

Produkty od autora:


3391731
Ładowanie...