Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży  » Przygodowe i fantastyka

"Harry Potter i Zakon Feniksa" powraca w rewelacyjnym wydaniu ilustrowanym. Przeżyj raz jeszcze przygodę z młodymi czarodziejami, ożywionymi przez znakomitą wyobraźnię Jima Kaya i Neila Packera. 5 część jednej z najsłynniejszych serii fantasy zostaje odświeżona dzięki twórczości tych wyjątkowych artystów. Poznaj wizję świetnych ilustratorów oraz zobacz, jak Harry Potter poradzi sobie z kolejnym rokiem nauki w szkole czarodziejów!

Harry już nie może doczekać się powrotu do szkoły, ale na razie przebywa na wakacjach u rodziny Dursleyów. Chce jak najszybciej spotkać Rona i Hermionę, ale nie wie, jakie niebezpieczeństwo zagraża murom starego budynku. Czarodziejski świat musi uwierzyć, że powrócił dawny wróg. Czy młodzi czarodzieje są gotowi na takie wyzwanie? Krótkie listy od przyjaciół niepokoją chłopca, ale przed nim jeszcze wiele tajemnic, czekających na odkrycie. Stara szkoła skrywa mroczne sekrety, a na dodatek Harry postanawia złamać jej zasady, by uratować jednego z uczniów. Jakie będą dalsze losy czarodziejów? Czy tajemnicze przepowiednie oraz straszliwe wizje mogą się spełnić? Przed bohaterami kolejna fantastyczna przygoda w niesamowitym świecie wyobraźni J. K. Rowling!

Harry Potter zachwyca czytelników niemal w każdym wieku! Wiele dzieci właśnie od przygód tego niezwykłego bohatera rozpoczynało przygodę z literaturą. Zaskakujący sukces książek o małym czarodzieju wpłynął nawet na wzrost poziomu czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci! Mali bohaterowie dorastają razem z kolejnymi częściami serii, odkrywając tajemnice czarodziejskiego świata i walcząc z siłami, które mu zagrażają. Twórczość J. K. Rowling zainspirowała innych pisarzy oraz wpłynęła na rozwój literatury młodzieżowej. "Harry Potter i Zakon Feniksa" to już 5 część opowieści o szkole czarodziejów.

J. K. Rowling to obecnie z pewnością jedna z najsłynniejszych brytyjskich pisarek. Niesamowita popularność, jaką przyniósł jej Harry Potter i jego przygody, nie traci nic ze swojej mocy. Wieloczęściową opowieść o przygodach uczniów szkoły dla czarodziejów pokochali czytelnicy z całego świata. Książki doczekały się również dobrze przyjętych ekranizacji z gwiazdorską obsadą. Trudno uwierzyć, że cała ta przygoda miała tak przypadkowy początek. Autorka wychowywała samotnie córkę, zmagając się z problemami finansowymi, więc nawet nie marzyła o wielkiej karierze literackiej. Jednak pewnego dnia podczas podróży pociągiem wpadła na pomysł o przygodach małego czarodzieja. Harry Potter niespodziewanie zainteresował wydawcę, a wkrótce rozwiązał wiele problemów pisarki. Obecnie to jeden z najsłynniejszych czarodziejów w całej popkulturze oraz postać, która trafiła do historii literatury.

Szukasz fantastyki dla dzieci i młodzieży? Sprawdź w kategoriach "Książki dla dzieci" oraz "Książki fantastyczne i przygodowe dla młodzieży".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3279224
Ładowanie...