Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży  » Przygodowe i fantastyka

Strzeżcie się! Ze złowieszczego więzienia dla złych czarodziejów uciekł Syriusz Black, a do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przybyły przerażające dementory! Obecność Lorda Voldemorta jest odczuwalna coraz silniej, a jego słudzy tylko czekają na sygnał do ataku…

Przed wami kolejny, trzeci tom bestsellerowej serii literackiej, która na zawsze odmieniła światową literaturą młodzieżową, i dalszy ciąg wielkiej magicznej przygody - tym razem mroczniejszej, doroślejszej i pełnej tajemnic do odkrycia!

O czym jest książka "Harry Potter i Więzień Azkabanu"?

"Harry Potter i Więzień Azkabanu" kontynuuje losy tytułowego bohatera i jego przyjaciół, którzy po raz kolejny muszą zmierzyć się z zagrożeniami w świecie magii. W domu Dursleyów ma oto miejsce magiczny incydent, w wyniku którego Harry decyduje się na ucieczkę. W trakcie podróży do Hogwartu dociera do niego przerażająca informacja o Syriuszu Blacku, wokół którego krążą mroczne legendy i który właśnie uciekł z tytułowego więzienia.

Czy może on zagrozić życiu chłopca, który nieświadomie jako niemowlę przyczynił do porażki Voldemorta? Czym są złowrodzy dementorzy, którzy dosłownie opanowali Hogwart? Jakie tajemnice kryje Snape, którego niechęć do Harry’ego zdaje się narastać? Co takiego czeka na bohaterów w Hogsmeade, jedynej wiosce w Anglii, którą zamieszkują wyłącznie czarodzieje? Wszystkiego dowiecie się z kolejnego ekscytującego tomu przygód Harry’ego Pottera zwieńczonego finałem, jakiego na pewno się nie spodziewacie!

"Harry Potter i Więzień Azkabanu" - opinie

Książka "Harry Potter i Więzień Azkabanu" to godna kontynuacja "Kamienia Filozoficznego" i "Komnaty Tajemnic", w której widać zmiany dokonywane powoli, acz konsekwentnie w kolejnych tomach przez J.K. Rowling. Świadoma tego, że jej bohaterowie dorastają, autorka wprowadza coraz mroczniejsze wątki i tajemnice do rozwikłania, nie zapominając przy tym, że to wciąż czysta, najwyższej klasy rozrywka.

Nowe wydanie "Więźnia Azkabanu" wyróżnia się okładką, a także niespodziankami wewnątrz książki, wciąż pozostaje jednak tym, czym była na początku - wielką przygodą, od której nie sposób się oderwać i która sprawi, że nie będziecie chcieli przestawać czytać, tak jak Harry Potter uczynił to z czytelnikami na całym świecie, niezależnie od wieku. Zanurzcie się wspólnie z nim w świecie magii!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3328650
Ładowanie...