Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży  » Przygodowe i fantastyka

Książka J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" została opublikowana po raz pierwszy w czerwcu 1997 roku i niemal od razu stała się międzynarodowym bestsellerowym. Wraz z jej premierą rozpoczął się swoisty pochód Harry’ego przez świat - bohater podbiła serca całych milionów czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili jego losy rozpisane na kolejne siedem tomów.

O czym jest książka "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"?

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K. Rowling opowiada o niezwykłych losach tytułowego bohatera, który został osierocony jako niemowlę i jest wychowywany przez ciotkę Petunię i jej męża Vernona. Nowi opiekunowie traktują Harry’ego z nieukrywaną pogardą, zwłaszcza, że wokół niego ciągle się niewyjaśnione zjawiska. Gdy chłopiec z tajemniczą blizną na czole kończy jedenaście lat, zaczynają one się wzmacniać.

Gdy w życiu Harry’ego pojawia się wielki Hagrid, zmienia się dosłownie wszystko - bohater zostaje zaproszony do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a tym samym dowiaduje się o istnieniu alternatywnego świata, w którym odegra on kluczową rolę. Okazuje się bowiem, że za śmierć rodziców młodego czarodzieja odpowiedzialny jest złowrogi czarnoksiężnik, którego imienia nie można wymawiać…

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" - opinie

Premiera książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" na zawsze zmieniła oblicze literatury młodzieżowej i rozpoczęła budowę wielkiego magicznego uniwersum. Granice tej literatury też zostały zatarty, bowiem prawda jest taka, że szaleństwo na temat Harry’ego Pottera opanowało wszystkich, niezależnie od wieku. Kolejne tomy serii tylko potwierdziły jego sławę oraz doczekały się filmowych adaptacji, które są z kolei jedną z najbardziej dochodowych filmów w historii. Słowem, magia opanowała cały świat!

Zanurzcie się w niej i sprawdźcie sami, jak zaczęła się wielka przygoda Harry’ego - która będzie też Waszą przygodą!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3328702
Ładowanie...