Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Gry pamięciowe memory

 (10 produktów)

Pamięć dźwiękowa

5/5
33,82 47,47 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Kapitan Nauka. Memory. Na wsi 3+

(okładka zintegrowana)

20,98 29,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Gra pamięć 4 w pud. HIPO

18,58 20,96 zł −11%
Wysyłka 2 dni robocze

Buzie na luzie - Zabawka drewniana 61400 TREFL

61,69 69,99 zł −12%
Wysyłka 24 godziny

Czytaj z Albikiem. Memo transport

(okładka pudełko)

27,24 31,50 zł −14%
Wysyłka 2 dni robocze

Dory's Lost Memory TREFL

31,76 36,82 zł −14%
Wysyłka 2 dni robocze

Tropico REBEL

(okładka pudełko)

30,94 44,94 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Memory Football

17,11 24,90 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Memos. Świnka Peppa

17,95 22,02 zł −18%
Wysyłka 2 dni robocze

Gry memory – świetna zabawa i wsparcie pamięci

Stres, niewłaściwa dieta, brak potrzebnych witamin i suplementów – to wszystko sprawia, że problemy z pamięcią dotykają nie tylko seniorów, ale też coraz częściej dzieci. Co więcej, najmłodsi mają też obecnie coraz mniej okazji, by pamięć poćwiczyć.

Jeszcze kilka dekad temu pamięciówki w szkole były normą – uczniowie „kuli na blachę” tabliczkę mnożenia, wzory chemiczne i fizyczne, państwa i miasta, daty, przysłowia łacińskie oraz słówka z innych języków. Dziś mają kalkulatory i wyszukiwarkę Google w telefonie. Co w takim wypadku można zrobić? Jak ćwiczyć pamięć u dzieci i poprawiać ich koncentrację?

Z pomocą w trenowaniu pamięci przychodzą doskonale wszystkim znane i bardzo popularne nie tylko wśród najmłodszych gry memo. Zadanie, jakie stawiają one przed uczestnikami, jest bardzo proste – gracze odkrywają leżące na stole karty i w gąszczu obrazków czy symboli muszą odnaleźć pasujące do siebie pary. Brzmi ciekawie, prawda? A do tego naprawdę skutecznie poprawia koncentrację.

Gry memory dla dzieci – w czym możesz wybierać?

Gry memo dla dzieci to znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zadanie pamięciowe wspiera rozwój dziecka i ułatwia mu dłuższe skupienie się na jednym temacie, co w czasie nauki szkolnej jest szalenie ważne. Dostępne w naszej ofercie gry memory to jednak przede wszystkim świetna zabawa. Stworzone z myślą o najmłodszych zabawy pamięciowe wykorzystują bowiem postacie, przedmioty i najbardziej lubiane przez dzieci bajkowe światy.

Twoja pociecha może zatem ćwiczyć pamięć z Elsą, Anną i Olafem z „Krainy Lodu”, Świnką Peppą czy dzielnymi bohaterami „Psiego Patrolu”. Chłopcy z całą pewnością chętniej zaangażują się w grę, gdy na kartach będą samochody z bajki „Auta” czy dinozaury, dziewczynki pokochają grę „Pamięć – dziewczyny Alex”, a najmłodsi z przyjemnością poćwiczą z jednorożcami.

Gry pamięciowe – świetna zabawa dla całej rodziny

Z gry w memory mnóstwo frajdy będą mieli nie tylko najmłodsi. Skuteczność łączenia ze sobą identycznych kart nie zależy od wieku, doświadczenia, wiedzy, stąd też rodzice w tym starciu mogą zapomnieć o jakiejkolwiek przewadze i będą się bawili tak samo dobrze, jak ich pociechy. Szukasz najlepszej opcji dla Waszej rodzinnej ekipy? Wybierz zestawy nastawione na grupową rywalizację, np. „Dzieci kontra rodzice. Memory potwory”.

Gry pamięciowe – nie tylko memory

Twoje dziecko doskonale zna memory i chcesz mu sprezentować coś innego? W naszej ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne karciane memo, ale też gry dedukcyjne czy zabawy rozwijające kreatywność. Razem z Waszymi pociechami możecie zostać detektywami i szukać wskazówek, które pomogą Wam rozwiązać zagadkę. Jeśli macie ochotę się pośmiać, wybierzcie Pictureka i sprawdźcie, kto w Waszej ekipie ma najlepszy refleks. Twoje dziecko lubi zagadki? W takim razie z całą pewnością pokocha grę „Zgadnij kto to”.

Gry pamięciowe sprawią dużo frajdy zarówno początkującym, jak i nieco bardziej zaawansowanym graczom. Co jednak najważniejsze – pożytecznie zagospodarują czas Twojemu dziecku i pomogą w budowaniu więzi rodzinnych.

Ładowanie...