Xi
-31%

39,99 zł

27,50 zł

oszczędzasz 12,49 zł (31%)

Niedostępny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

"Grube wióry" napisał Rafał Pacześ, który na co dzień zajmuje się rozśmieszaniem ludzi. Jego występy na youtubie zyskały 50 milionów wyświetleń, dzieki czemu stał się najpopularniejszym polskim snanduperem. Dokonał nie lada wyczynu - jako pierwszy polski komik zapełnił katowicki Spodek! ASz Dzienik napisał o nim, że "umiłował sobie paździerze polskiej codzienności i piętnuje je ze swoistym brutalnym wdziękiem" a jego twórczość to "solidna dawka lekarstwa na naszą kochaną polską codzienność. Ale debiutancka powieść Rafała Paczesia to znacznie więcej niż beka z polskiej rzeczywistości".

Publikacja Paczesia przedstawia opowieści o piciu, złych kobietach, tragicznych w swoim całokształcie mężczyznach, pozbawionych odwagi szefach i pozbawionym wszelkiej nadziei życiach przedstawicieli handlowych oraz yorków. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że głównym tematem tej powieści są współcześni mężczyźni, o których autor zupełnie szczerze, choć z nutą humoru. W polskiej rzeczywistości niejednokrotnie całe życie wcielają się w rolę małych, pokrzywdzonych chłopców, którzy nie chcą dojrzeć. Pacześ dostrzega jednak, ze wśród tych negatywów można odnaleźć pewne plusy - polscy mężczyźni potrafią prawdziwie kochać i mają prawdziwych przyjaciół, którzy zawsze pomogą w kryzysie i wesprą dobrą radą.

Dwudziestojednoletni Oskar i niemal dwa razy od niego starszy Wiktor spotykają się przypadkiem. Obydwaj mogą poszczycić się niestandardowymi, dość skomplikowanymi życiorysami - zwłaszcza za sprawą własnych ojców - życiowe brudy, nieudane związki i problemy z nadużywaniem alkoholu. Wspólnie będą chcieli odnaleźć nowe, lepsze życie poza granicami ojczyzny. Jak się okaże, misterny plan o wspaniałym bytowaniu w otoczeniu norweskich fiordów zaprowadzi ich na skraj katastrofy. W konsekwencji tych działań ich życia diametralnie się zmienią...Oskar i Wiktor pochodzą z całkowicie rożnych światów, ale jak się okazuje, wiele ich łączy. Może i ty, czytelniku, znajdziesz z nimi jakieś powiązania?

Autor książki przyznaje, że kiedy występuje na żywo, to musi zaspokoić głód widza. Jego publiczność jest żądna rozrywki, zabawy, śmiechu. Pacześ zawsze stara się im to dawać. Dużo i szybko - do tego przyzwyczaił nas świat, w którym żyjemy. Przesłaniem "Grubych wiór" było jednak coś innego, coś, na co na scenie nie ma się zwykle czasu. Warto zatem się skupić i odnaleźć w książce drugie dno.

Rafał Pacześ urodził się w 1990 roku w Łodzi. To polski stand-uper, komik i aktor, prowadzący programu "Czarna Wołga". Od 2020 roku zajmuje 1. miejsce wśród polskich twórców stand-upu. Autor felietonów w miesięczniku „Głos Mordoru”.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2899725
Tytuł Grube wióry
Autor Pacześ Rafał
Wydawnictwo Agora
Cena detaliczna 39,99 zł
Nasza cena 27,50 zł
Powiązane tematy: Święta z książką, Bestseller, Nowości

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
8 Grudzień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
9 Grudzień, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9 Grudzień, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
9 Grudzień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
8 Grudzień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
8 Grudzień, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Książki dla młodzieży
  • Ładowanie...