Xi

Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2

"Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2" to zbiór rewelacyjnych materiałów edukacyjnych, dzięki któremu poprowadzisz ciekawą lekcję wychowawczą. Znajdziesz tu 2 teczki z kartami o różnej tematyce. Jakie tematy podejmują? To sprawy wychowawcze, tradycja, emocje, ekologia, prawo i wiele innych. Przede wszystkim produkt ma zachęcać do ciekawych dyskusji oraz rozCzytaj więcej

"Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2" to zbiór rewelacyjnych materiałów edukacyjnych, dzięki któremu poprowadzisz ciekawą lekcję wychowawczą. Znajdziesz tu 2 teczki z kartami o różnej tematyce. Jakie tematy podejmują? To sprawy wychowawcze, tradycja, emocje, ekologia, prawo i wiele innych. Przede wszystkim produkt ma zachęcać do ciekawych dyskusji oraz rozbudzać zainteresowanie poruszaną na lekcji tematyką. Gdy połączysz karty z filmem lub artykułem, możesz rozpocząć wartościową lekcję wychowawczą, która łatwo zapada w pamięć!

60 ładnie zaprojektowanych kart opowiada o tematach ważnych dla współczesnego świata. Dzięki nim poruszysz na lekcji zagadnienia związane z ekologią, skutecznie wyjaśniając uczniom, dlaczego oszczędzanie wody, żywności i energii jest obecnie niezbędne. Ponadto dziecko dowiaduje się, jak należy dbać o własne zdrowie. Możesz porozmawiać z grupą o uzależnieniach oraz różnych chorobach, a nawet zaburzeniach depresyjnych, które współcześnie bardzo często dotykają młodych ludzi.

Dzięki prezentowanym kartom przeprowadzisz z uczniami dyskusję o państwie, prawie i tematyce patriotycznej. Ponadto możesz porozmawiać o finansach oraz ekonomii. Różnorodność tematyczna tych kart sprawia, że każda grupa znajdzie tu coś dla siebie. Z pewnością warto zwrócić uwagę zwłaszcza na temat praw człowieka i praw dziecka. To doskonała szansa na naukę empatii, współpracy oraz otwartości na innych ludzi. Ponadto pomaga wyczulić uczniów na złe zachowanie, a także ostrzec przed patologicznymi sytuacjami. Możesz również wyjaśnić działanie używek i ich wpływ na zdrowie.

"Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2" to również dobra okazja, by zorganizować życie klasy. Dzięki tym materiałom edukacyjnym porozmawiacie o relacji rodziców z uczniami i nauczycielami oraz ustalicie zasady obowiązujące wszystkie osoby. To świetna nauka umiejętności społecznych, a przede wszystkim skutecznej komunikacji z grupą. Ponadto prezentowane karty prowokują do refleksji na temat edukacji. Co uczeń wynosi ze szkoły? Dlaczego ściąganie jest złe? Jak powinna przebiegać nauka zdalna? Jaki powinien być wychowawca? Odpowiadając na te pytania, możecie sprawić, że szkoła będzie przyjaznym miejscem!

Autorka przywiązują dużą uwagę do umiejętności dobrego prowadzenia rozmowy z różnymi osobami. Dzięki tym kartom możecie porozmawiać o tym, czym jest mediacja i jak powinno się rozwiązywać konflikty. Czy istnieją sprawdzone sposoby na konflikt? Dlaczego warto zadbać o zgodę? Do czego prowadzi niezgoda? Te tematy pomagają dzieciom zrozumieć, jak funkcjonuje dobre społeczeństwo. Ponadto karty ułatwiają wyjaśnienie, jak dyskutować uprzejmie oraz z poszanowaniem zdania innego człowieka. To znakomity sposób na naukę kulturalnego prowadzenia rozmowy, prezentowania własnego zdania i obrony poglądów.

Prezentowane karty, przygotowane przez Sylwię Oszczyk, to jeden z produktów znakomicie wspierających nauczyciela. Szukasz podobnych materiałów edukacyjnych? Odkryj kategorię "Książki pedagogiczne, resocjalizacja"!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3164801
Tytuł
Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2
Wydawnictwo
Liczba stron
60
Rok wydania
2021
Nasza cena
64,97 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. maja, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora:


3164801
Ładowanie...