Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2 (Sylwia Oszczyk) - tantis.pl
Xi

Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2

Sylwia Oszczyk

5/5
Wydawnictwo: WiR
Liczba stron: 60

SUPER CENA

Cena detaliczna: 60,00 zł

49,89 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 49,89 zł

Opis

"Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2" to zbiór rewelacyjnych materiałów edukacyjnych, dzięki któremu poprowadzisz ciekawą lekcję wychowawczą. Znajdziesz tu 2 teczki z kartami o różnej tematyce. Jakie tematy podejmują? To sprawy wychowawcze, tradycja, emocje, ekologia, prawo i wiele innych. Przede wszystkim produkt ma zachęcać do ciekawych dyskusji oraz rozbudzać zainteresowanie poruszaną na lekcji tematyką. Gdy połączysz karty z filmem lub artykułem, możesz rozpocząć wartościową lekcję wychowawczą, która łatwo zapada w pamięć!

60 ładnie zaprojektowanych kart opowiada o tematach ważnych dla współczesnego świata. Dzięki nim poruszysz na lekcji zagadnienia związane z ekologią, skutecznie wyjaśniając uczniom, dlaczego oszczędzanie wody, żywności i energii jest obecnie niezbędne. Ponadto dziecko dowiaduje się, jak należy dbać o własne zdrowie. Możesz porozmawiać z grupą o uzależnieniach oraz różnych chorobach, a nawet zaburzeniach depresyjnych, które współcześnie bardzo często dotykają młodych ludzi.

Dzięki prezentowanym kartom przeprowadzisz z uczniami dyskusję o państwie, prawie i tematyce patriotycznej. Ponadto możesz porozmawiać o finansach oraz ekonomii. Różnorodność tematyczna tych kart sprawia, że każda grupa znajdzie tu coś dla siebie. Z pewnością warto zwrócić uwagę zwłaszcza na temat praw człowieka i praw dziecka. To doskonała szansa na naukę empatii, współpracy oraz otwartości na innych ludzi. Ponadto pomaga wyczulić uczniów na złe zachowanie, a także ostrzec przed patologicznymi sytuacjami. Możesz również wyjaśnić działanie używek i ich wpływ na zdrowie.

"Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2" to również dobra okazja, by zorganizować życie klasy. Dzięki tym materiałom edukacyjnym porozmawiacie o relacji rodziców z uczniami i nauczycielami oraz ustalicie zasady obowiązujące wszystkie osoby. To świetna nauka umiejętności społecznych, a przede wszystkim skutecznej komunikacji z grupą. Ponadto prezentowane karty prowokują do refleksji na temat edukacji. Co uczeń wynosi ze szkoły? Dlaczego ściąganie jest złe? Jak powinna przebiegać nauka zdalna? Jaki powinien być wychowawca? Odpowiadając na te pytania, możecie sprawić, że szkoła będzie przyjaznym miejscem!

Autorka przywiązują dużą uwagę do umiejętności dobrego prowadzenia rozmowy z różnymi osobami. Dzięki tym kartom możecie porozmawiać o tym, czym jest mediacja i jak powinno się rozwiązywać konflikty. Czy istnieją sprawdzone sposoby na konflikt? Dlaczego warto zadbać o zgodę? Do czego prowadzi niezgoda? Te tematy pomagają dzieciom zrozumieć, jak funkcjonuje dobre społeczeństwo. Ponadto karty ułatwiają wyjaśnienie, jak dyskutować uprzejmie oraz z poszanowaniem zdania innego człowieka. To znakomity sposób na naukę kulturalnego prowadzenia rozmowy, prezentowania własnego zdania i obrony poglądów.

Prezentowane karty, przygotowane przez Sylwię Oszczyk, to jeden z produktów znakomicie wspierających nauczyciela. Szukasz podobnych materiałów edukacyjnych? Odkryj kategorię "Książki pedagogiczne, resocjalizacja"!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3164801
Tytuł Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla klas 4-8. Część 2
Autor Sylwia Oszczyk
Wydawnictwo WiR
Liczba stron 60
Rok wydania 2021
Cena detaliczna 60,00 zł
Nasza cena 49,89 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...