Xi

"Geniusz Magiczne Drzewo Tom 12" - o czym jest książka?

Blubek jest jednym z najgorszych uczniów w klasie, a nawet w całej szkole! Ciężko przychodzi mu nauka. I zawsze znajdzie wymówkę, żeby nie zaglądać do książek. Pewnego dnia podczas przyjacielskiego spotkania w bibliotece odkrywa nietypową szafę. Mebel przemienia książki w słodkie przysmaki, a osoba, która poczęstuje się zaczarowanym smakołykiem, z miejsca przyswaja sobie wiedzę zawartą w przemienionej książce. O takim zrządzeniu losu Blubek nawet nie marzył! Od razu postanawia zjeść tyle książek, ile tylko da radę. W mig staje się geniuszem i zaczyna nowy etap w swoim życiu. Dzięki magii tworzy arcyciekawe wynalazki i odkrywa swoje powołanie.

Jednym z jego pomysłów zaczyna interesować się tajne zgrupowanie. Organizacja nie przebiera w środkach, by osiągnąć cel. Jej członkowie nie znoszą odmowy i nie zamierzają zmieniać swojego planu podbicia świata. W myśl zasady, że cel uświęca środki zaczynają grozić młodemu wynalazcy, a gdy groźby nie przynoszą spodziewanych rezultatów porywają go.

W obliczu niebezpieczeństwa przyjaciele Blubka jednoczą się i organizują ekipę ratunkową. Gabi, Kuki i Budyń wyruszają na wyprawę, która odmieni ich życie. W czasie podróży stawiają czoła niezliczonym niebezpieczeństwom. Stają do walki z przeciwnikami, zdobywają magiczne artefakty oraz testują cudowne eliksiry. Wyprawa w nieznane jest też wielką próbą dla ich przyjaźni. Czy uda im się odbić Blubka z rąk łotrów?Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo trudów podróży? Czy magia ponownie będzie im sprzyjać?

"Geniusz Magiczne Drzewo Tom 12" - najnowsze opinie

"Geniusz" to kolejna, już dwunasta, część cieszącej się olbrzymią popularnością serii wydawniczej "Magiczne Drzewo". Andrzej Maleszka ponownie zaprasza młodych czytelników w niezwykłą podróż śladem magicznych artefaktów, które powstały ze zwalonego zaczarowanego dębu. Autor opowieści umiejętnie łączy elementy fantastyki z mądrym i wartościowym przekazem. Historie o przygodach czwórki przyjaciół cyklu uczą dzieci współpracy, zaangażowania, tolerancji i kreatywnego myślenia.

Książki o Magicznym Drzewie stanowią też podstawę serialu o tym samym tytule. Cykl filmowy otrzymał prestiżową Nagrodę Emmy, uznawaną w przemyśle telewizyjnym za odpowiednik Oscara.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3297781
Ładowanie...