Xi

"Geiger" to 1 tom nowego, całkowicie autorskiego projektu gwiazdorskiego duetu Geoffa Johnsa i Gary'ego Franka - rozgrywającej się między 1776 a 2050 rokiem historii Bezimiennych. Utrzymana w postapokaliptycznym klimacie opowieść zabiera nas do odległej przyszłości, w której Ziemia została zniszczona za sprawą Nieznanej Wojny i wybuchu bomb atomowych. Bogata, złożona, wielowątkowa fabuła, liczne zaskakujące zwroty akcji i tajemnice, których odkrywanie jest bardzo satysfakcjonujące oraz nieoczywisty bohater, w towarzystwie którego odkrywamy różne odcienie zniszczonego świata - tym właśnie jest "Geiger". Polskie wydanie komiksu zostało rozszerzone o 80-stronicowy dodatek prezentujący założenia nowego uniwersum.

O czym jest komiks "Geiger"?

Pierwszy tom komiksu "Geiger" Geoffa Johnsa i Gary'ego Franka przenosi czytelników do 2050 roku i zniszczonej przez wojnę nuklearną planety. Niedobitki ludzkości walczą o przetrwanie w świecie radioaktywnego chaosu. Gdzieś na skażonej pustyni żyje człowiek, którego boją się nawet najwięksi drapieżcy. Niektórzy nazywają go Joe Glow, inni Meltdown Man. Ale jego imię to... Geiger. Tytułowy bohater przeżył śmiertelne promieniowanie, które przyczyniło się do powstania niebezpiecznego świata zamieszkałego przez zwyrodnialców i zmutowaną faunę oraz nielicznymi enklawami. Geiger ukrywa się w swoim schronie, dopóki na jego drodze nie staje dwóch młodych uciekinierów z jednej z enklaw rządzonych przez szalonego króla. Emocjonująca, pędząca na łeb na szyję fabuła prowadzi do dosłownie wybuchowego finału, który okazuje się początkiem innej historii...

"Geiger" - opinie

Komiks "Geiger" to doskonała rozrywka łącząca w sobie elementy science fiction z postapkaliptycznym klimatem, w którym mroczny, brutalny wymiar świata miesza się z nadzieją na lepsze jutro. Przez kolejne stronice przemierzamy zniszczone Stany Zjednoczone, spotykamy różnych bohaterów, poznajemy ich tragedie i marzenia. Opowieść o radioaktywnym mścicielu wciąga bez reszty, łamie fabularne schematy i dostarcza czytelnikom soczystej akcji z ludzkimi dramatami, inteligentnym humorem i obyczajową refleksją. Komiks jest chwilami wstrząsający, gorzki w przekazie, a zarazem zabawny i dostarczający mnóstwa rozrywki najwyższej klasy. To także rozpoczęcie nowego uniwersum, które z pewnością jeszcze zawojuje świat!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3370266
Ładowanie...