Xi
 » Książki  » Literatura faktu i reportaże  » Literatura faktu

Kiedy kaczka nie jest kaczką? Dlaczego lubimy oglądać horrory? Czy warto postawić na istnienie Boga? Co sprawia, że przyjemność jest lepsza niż ból? We wciągającej, błyskotliwej i mądrej książce Jonny'ego Thomsona "Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach" każde z tych - i wielu innych - pytań ma charakter głęboko filozoficzny, bo jak udowadnia autor filozofia powinna być praktyczna, interesująca i przystępna. A co najważniejsze - ściśle związana z naszym codziennym życiem i stanowiąca doskonałą zabawę!

"Filozofia dla zabieganych" to fascynująca podróż po świecie idei największych myślicieli od starożytności po współczesność. Jonny Thomson jest wykładowcą filozofii na Uniwersytecie Oksfordzkim, który w mediach społecznościowych prowadzi popularne konto "Mini Philosophy", inspirowane rozmowami ze studentami i swoją nieposkromioną obsesją na punkcie poważnych dzieł filozoficznych. Autor pokazuje, co słynni filozofowie mają do powiedzenia na temat najważniejszych życiowych kwestii i udowadnia, że warto dziś znać ich koncepcje.

Wyjątkowość "Filozofii dla zabieganych" polega na tym, że z jednej strony stanowi ona doskonałe wprowadzenie do filozofii, z drugiej zaś - sprawia, że po lekturze na filozofię już nigdy nie spojrzymy tak samo. Nie jako coś zbędnego, nieobecnego i abstrakcyjnego, ale właśnie mocno związanego z tym, kim jesteśmy, jak myślimy i jak funkcjonujemy. Autor opowiada o tytułowym zagadnieniu w niezwykle przystępny, ciekawy sposób, a wszystkie pytania, jakie zadaje, kieruje wprost do czytelnika, który sam musi na nie opowiedzieć.

Poszczególne, zilustrowane piktogramami minirodziały poszerzają nasze horyzonty, dają do myślenia, inspirują i bawią. A wszystko to przy zapierającej dech rozpiętości tematycznej: od strategii wygrywania gier planszowych Sun Zi do przemyśleń Freuda na temat naszego popędu śmierci, od poglądów de Beauvoir, która wierzyła, że instynkt macierzyński jest mitem, po kosmitów Fermiego i zasady robotyki Asimova. Książka Jonny'ego Thomsona jest lekka i poważna zarazem - autor w niezwykle zajmujący sposób jednocześnie opowiada o takich zagadnieniach, jak etyka, egzystencja, metafizyka czy polityka, a z drugiej z lektury możemy dowiedzieć się chociażby dlaczego Schopenhauer nie byłby najlepszym towarzystwem do inspirowania.

"Filozofia dla zabieganych" to doskonały filozoficzny drogowskaz, który wprowadza w temat i sprawia, że aż chce się wiedzieć więcej.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Marcin M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 09-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Super. W skrócie, ale wyczerpująco. Jeżeli masz filozofię w szkole średniej, bądź na studiach to będzie to niezwykle potrzebna wiedza w pigułce. Super książka. Stanowczo polecam !!!

Zenon S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 23-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Interesująca. Polecam dla wszystkich chcących zrozumieć siebie i świat.

Mariola E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Filozofia dla zabieganych  to idealna propozycja tak naprawdę dla każdego. Dla starszego i młodszego. Wiem, bo u mnie czyta całe pokolenie – od nastoletniego syna, po babcię i wszyscy są zachwyceni. Swoją drogą to się po prostu nie ma co dziwić, ze pozycja ta zgarnia same dobre recenzje. Naprawdę jestem zachwycona i szczerze polecam.

Grazyna K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Filozofia dla zabieganych  to jedna z lepszych książek jakie miałam okazję ostatnio czytać o ile nie najlepsza w ogóle. Super napisana, na maxa ciekawa, skłania do refleksji, czyli tak jak lubię. Generalnie jak teraz nie mam pomysłu na prezent dla kogoś to zawsze kupuję egzemplarz tej pozycji i jeszcze nigdy nie usłyszałam od obdarowanego złej opinii, także to o czymś świadczy. Polecam.

Gabriela M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Genialna książka, która zdobyła moje serce od pierwszej strony od pierwszych zdań i sprawiła, że trudno mi było się od niej oderwać. No i ten smutek gdy pojawiły się już ostatnie strony. Jednak jedno jest pewne – na pewno jeszcze nie raz nie dwa do niej wrócę, a tymczasem naprawdę szczerze polecam. Takich książek jak ta, tak dobrze napisanych i w sumie to też w dobrej cenie – to teraz ze świeczką szukać.

Dostawa

)
3186441
Ładowanie...