Filozofia dla początkujących

Filozofia to sposób myślenia o wszystkim. Zadaje wielkie pytania, takie jak jak mogę być dobry? lub co czyni coś pięknym? Używając żywych przykładów, humorystycznych ilustracji i prostych eksperymentów myślowych, ta książka otwiera świat filozofii dla czytelników o dociekliwych umysłach. Po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na otaczający świat i siebie - niezależnie od tego, czy masz 10, czy 100 Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Publicat
  • Data premiery: 2023-03-22
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 128
  • Wymiary: 248 x 176
więcej parametrów
Polecamy podobne produkty
Zobacz wszystkie

O książce

Filozofia to sposób myślenia o wszystkim. Zadaje wielkie pytania, takie jak jak mogę być dobry? lub co czyni coś pięknym? Używając żywych przykładów, humorystycznych ilustracji i prostych eksperymentów myślowych, ta książka otwiera świat filozofii dla czytelników o dociekliwych umysłach. Po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na otaczający świat i siebie - niezależnie od tego, czy masz 10, czy 100 lat. To lektura absolutnie dla każdego! W serii: Pieniądze dla początkujących Psychologia dla początkujących

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3341854
Tytuł
Filozofia dla początkujących
Producent
Wiek od (lata)
9
Język
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
128
Typ okładki
twarda
Wydanie
I
Data premiery
2023-03-22
Rok wydania
2023
Wymiary
248 x 176
Waga
0.48 kg
Wysokość
176 mm
Długość
170 mm
Głębokość
240 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
175 mm
Nasza cena
29,99 zł
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Filozofia dla początkujących

5,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • ewelina Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2026-05-05Recenzja zweryfikowana
    Tak sobie myślę, że jedną i tą samą książkę można przeróżnie odebrać i to zależy od poziomu wiedzy i zainteresowania danego człowieka. Nieraz może być coś banalnie proste do przeczytania, a jednocześnie nie zwróci się uwagi na wartości jakie może posiadać. Może też być książka jak choćby ta, ułożona z obrazków wszelkich postaci, z kolorowymi dymkami o dialogach pomiędzy nie tylko dziećmi, ale i uczonymi, zwierzętami czy też stworzeniami istniejącymi i nieistniejącymi jednocześnie. Można chcieć podejść do przeczytania i jednocześnie po kilku stronach utwierdzić się w przekonaniu, że nie rozumiemy w jakim celu gdyba się nad pytaniami, które z pozoru są pozbawione sensu. Oczywiście tylko z pozoru. Niewiele osób sięga po filozofię i teraz rozumiem dlaczego. Nie widząc korzyści w swoim umyśle z przeczytania mądrej książki, wewnętrzne ja człowieka zwyczajnie się przed tym broni. Książka otwiera ona oczy na szeroki zakres życia i przedmiotów tłumacząc wszystko od podszewki czym jest cała filozofia i w jakim stopniu jest w życiu potrzebna. Ja bym powiedziała, że ta książka jest dla każdej osoby, która chce w życiu czegoś więcej aniżeli tylko żyć, jeść i pracować. Według mnie to jest właśnie idealna pozycja, która pokazuje skąd wiemy to co wiemy i dlaczego jest to tylko na określonym poziomie. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na pytanie ,,dlaczego jestem taki i czy mogę to zmienić?". Ujrzycie tutaj nie tylko zasady filozofii ale i jak odpowiadać komuś, by nasze odpowiedzi brano za mądre stwierdzenia. Zobaczycie w jaki sposób można poszerzyć swoje myślenie, czy to my używamy swoich myśli czy tylko nasz wewnętrzny program odtwarza je jak z taśmy. W jaki sposób możemy nauczyć się nowych rzeczy i w tym świadomego myślenia. Jak powinniśmy reagować na przekonania innych ludzi i co zrobić by stać się oryginalnym. Tłumaczy nam dlaczego z gustami się nie dyskutuje i gdzie jest linia przekraczania granic. Jaki jest Bóg i czy wszystko, co sobie wymyślimy może zamienić się w prawdę? Prawa własności i równości oraz ich ograniczenia. Co to jest moralność i co oznacza bycie dobrym? Jak oceniać właściwie i dlaczego powinniśmy brać przykład z ludzi sukcesu? To zaledwie niektóre z interpretacji, ale uwierzcie mi, że na szeroką skalę pokazują, że nauka filozofii, ujrzenie tego na czym polega jest tak naprawdę nauką manifestacji. Jeśli bowiem ktoś uważa, że ma takie zdanie na taki temat, bo on to wie, to po tej lekturze to zdanie zmieni. Tym samym zobaczy, że da się wieść inne życie i wszystko co potrafi jest kopią otoczenia w którym był. Zmiana otoczenia plus zmiana towarzystwa da mu inne wyższe możliwości. Według obliczeń tylko pięć procent do trzech populacji ludzkiej chce zmiany życia i je stwarza ucząc się wgrywać swoje myśli na nowo. Reszta nie podejmie prób albo po pierwszych przegranych się podda. Nauka to przejście przez porażki i zadawanie sobie pytań, czego mnie to uczy? Z braku takiego sposobu myślenia nic się nie zmieni.
    Uważam, że to bardzo mądry podręcznik opisany w wierze uświadomienia czytelnikowi, że może osiągnąć wszystko, czego pragnie. Jeśli jednak w życiu zjada go strach, to odbierze ją jako kolorową i fajną książkę dla fizyka. Na mnie zrobiła ogromne wrażenie teraz, bo kilka miesięcy temu po jej lekturze nie miałam takich wniosków. Czułam jakby ktoś pokazywał mi coś, co nie istnieje w obszarze mojego mózgu. Teraz rozumiem ją w stu procentach i mega mnie cieszy, bo będę te nauki wdrażała swoim dzieciom. Wiem, że po tym co się dowiedzą osiągną w życiu sukcesy. Dlatego polecam ją każdemu bez względu na wiek:-)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka