Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
81,90 zł
61,18 zł
oszczędzasz 20,72 zł (25%)
-14%

30,00 zł

25,71 zł

oszczędzasz 4,29 zł (14%)

Dostępność 2 dni robocze
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Opublikowana przez Edycję Świętego Pawła "Ewangelia 2022. Droga, Prawda i Życie. Duża" w dużym formacie to wspaniała propozycja dla każdego, kto chce zaprosić Boga i Jego słowo do swojego codziennego życia. W publikacji zawarty jest pełny tekst Ewangelii na każdy dzień roku, a także odnośniki do czytań biblijnych, komentarz biblijny, na każdy dzień i propozycja krótkiej modlitwy, inspirowanej Słowem Bożym. Ponadto w książce znajdują się informacje o świętach i uroczystościach kościelnych oraz wspomnieniach liturgicznych.

"Ewangelia 2022. Droga, Prawda i Życie" podzielona jest na konkretne dni, na każdy dzień poświęcona jest jedna strona. Czytelny układ stron zawiera wyróżnione żółtym kolorem najważniejsze informacje na temat odnośnika do liturgii. Dodatkowo każdy fragment Ewangelii opatrzony został krótkim rozważaniem, które wprowadza w refleksję nad przeczytanym Słowem i pomaga je zrozumieć. Autorem rozważań do Ewangelii 2022 jest ojciec Michał Legan, paulin, znany powszechnie z rekolekcji i krótkich komentarzy do Ewangelii, głoszonych w Internecie w cyklu "Kilka słów o Słowie”. Na każdej stronie znajduje się także miejsce, w którym można notować swoje przemyślenia o przeczytanym fragmencie Słowa Bożego. Warto notować swoje wrażenia i refleksje, bo powrót do nich w kolejnych dniach czy latach sprawi, że dostrzeżemy własną ewolucję na drodze wiary.

Na końcu umieszczony został dodatek zawierający różne modlitwy chrześcijanina. Są to nie tylko codzienne modlitwy, ale też wybrane litanie, modlitwa różańcowa, nabożeństwo Drogi krzyżowej, tekst Gorzkich żali oraz Komplety, czyli brewiarzowej modlitwy na zakończenie dnia.

Dobra nowina, czyli Ewangelia oryginalnie oznaczała przepowiednię nadejścia Chrystusa. Dziś, każdemu wierzącemu, odsłania Boskie dzieło i jej codzienna kontemplacja pozwala na zatrzymanie się na chwilę w pełnym prędko przemijających doczesnych rzeczy i pomyślenie o wieczności i tym, co zrobił dla ludzi Jezus poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Dzięki poznaniu tekstów Ewangelii, czyli pism, opisujących życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, można zbudować relację z Bogiem, dzięki czemu życie każdego chrześcijanina będzie pełniejsze i pozwoli zbliżyć się do pojęcia tajemnicy, jaką jest Człowieczy Syn Boży i Jego działania w dziele zbawienia.

"Ewangelia 2022. Droga, Prawda i Życie. Duża" jest wydana w dużym formacie, dzięki czemu ma więcej miejsca na notatki. Publikacja, licząca ponad 510 stron, została wydana przez Edycję Świętego Pawła - wydawnictwo prowadzone przez księży i braci ze zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Świętego Pawła, a zarazem jedno z największych wydawnictw katolickich na polskim rynku.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3144692
Tytuł Ewangelia 2022. Droga, Prawda i Życie. Duża
Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła
Cena detaliczna 30,00 zł
Nasza cena 25,71 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Milena S.

5/5
| 29-12-2021
To taka książka, którą aż chce się codziennie brać do ręki. Pięknie wydana, pełna wartościowych treści, dodająca wiary w siebie i w swoje ideały. Przejrzałam już rozważania ewangeliczne i niektóre fragmenty bardzo mnie wzruszyły, znalazłam w nich myśli, które rezonują z moimi obecnymi przemyśleniami i wątpliwościami. Moc Słowa Bożego jest naprawdę niesamowita... Na pewno ta książka zostanie ze mną dłużej niż do końca roku 2022, bo treść Ewangelii jest ponadczasowa i aktualna na zawsze.

Adriana M.

5/5
| 24-12-2021
Rewelacyjne opracowanie tekstu Ewangelii, właśnie w tym kierunku powinny iść wydawnictwa katolickie. Zamiast grzmiących kazań pokazywać, jak czytać Biblię na co dzień, jak o niej myśleć i co można z niej wyciągnąć dla siebie, ulepszyć siebie i swoją codzienność. Duży plus za miejsce na notatki, spisanie własnych przemyśleń porządkuje chaos w głowie i pomaga w pełni zrozumieć przeczytaną treść. Dobrze też, że jest twarda okładka, bo przy codziennym korzystaniu i pisaniu miękka mogłaby szybko się pognieść. Całość oceniam jak najbardziej pozytywnie i polecam.

Sylwia R.

5/5
| 23-12-2021
Bardzo sobie cenię takie publikacje, zrozumienie treści Słowa Bożego bez komentarza bywa naprawdę trudne, a tutaj mamy piękne rozważania ojca rekolekcjonisty, którego twórczości internetowej na pewno będę słuchać. Codzienne rozważania Ewangelii i modlitwa, na przykład Brewiarzowa albo chociaż jedna dziesiątka Różańca, to piękny rytuał, który warto pielęgnować i znaleźć te kilkanaście minut w ciągu dnia na skupienie. Warto podarować tą książkę także osobie, o której wiemy, że ma z tym problem, bo taki podręcznik to ogromne ułatwienie.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
26 Styczeń, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
26 Styczeń, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
26 Styczeń, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
26 Styczeń, Środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
26 Styczeń, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
27 Styczeń, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
27 Styczeń, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
26 Styczeń, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...