Xi

Esencjalista. Mniej, ale lepiej.

Mckeown Greg

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: MT Biznes
Liczba stron: 288

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
89,80 zł
59,60 zł
oszczędzasz 30,20 zł (34%)
-33%

44,90 zł

30,29 zł

oszczędzasz 14,61 zł (33%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Greg McKeown przedstawia w swojej książce esencjalizm, jego filozofię życia, która ma znaczenie w codziennych sprawach, ale także w biznesie. Apple, Facebook, Google i Twitter to tylko niektórzy giganci, którzy zaprosili autora do współpracy. Jest on także Młodym Globalnym Liderem Światowego Forum Ekonomicznego. Czym jednak jest ten esencjalizm? To odpowiednie podejście do ustalania priorytetów w swoim życiu, coś znacznie większego oraz ważniejszego od zwykłego zarządzania swoją energią. To systematyczne rozpoznawanie najważniejszych spraw i skupianie się tylko na tych najistotniejszych. Ile razy zgodziłeś się spełnić prośbę kogoś, ale nie zastanawiałeś się nad jej celem, ale też ile razy czułeś się, jakby inni ludzie kradli twój czas? Droga esencjalizmu to umiejętność zatrzymania się oraz odpowiedzenia sobie na pytania, czy dobrze inwestujesz swoją energię i czy wybierasz odpowiednie dla siebie przedsięwzięcia. To umiejętność robienia tylko właściwych rzeczy. Droga esencjalizmu nie polega na chaotycznym wykonywaniu jak największej ilości zadań, ale jest to sposób przemyślanego sterowania swoim życiem. Człowiek idący tą drogą za cel obiera to, co jest dla niego wartościowe oraz najważniejsze.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 860606
Tytuł Esencjalista. Mniej, ale lepiej.
Autor Mckeown Greg
Wydawnictwo MT Biznes
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 288
Data premiery 2019-03-13
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 27 x 219 x 143
Okładka Miękka
Cena detaliczna 44,90 zł
Nasza cena 30,29 zł
Powiązane tematy: Poradniki psychologiczne

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Jakub P.

5/5
| 31-08-2020
„Mniej, ale lepiej”… pod tym hasłem zawiera się cała ideologia autora książki, nazwana po prostu esencjalizmem. To coś dla wszystkich osób, które mają problem z oceną swoich wyborów i ze skupianiem się tylko na tym, co uważają za słuszne. Jeśli macie wrażenie, że nie czujecie satysfakcji z otaczających was spraw, być może właśnie potrzebujecie podejścia w stylu esencjalizmu. To książka, która pokazuje, jak porządkować swoje życie oraz jak podchodzić do niego w bardziej refleksyjny sposób. Sprawdźcie sami, czy filozofia esencjalizmu to coś, czego wciąż szukacie!

Asia K.

5/5
| 21-08-2020
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy istnieje poradnik dokonywania życiowych wyborów, teraz macie okazję się z nim zapoznać! Książka przedstawią filozofię esencjalizmu, czyli życia w taki sposób, by starać się skupiać jedynie na rzeczach, które faktycznie uważamy na ważne i wartościowe. To pochwała przemyślanego podejścia do życia. Autor książki jest Młodym Globalnym Liderem Światowego Forum Ekonomicznego, a swoje doświadczenie zdobywał, doradzając między innymi takim firmom jak Google czy Apple.

Daniel D.

5/5
| 11-08-2020
Książka dla wszystkich osób, które mają problem z wyborami. Przedstawiony przez autora esencjalizm skupia się na odpowiednim zarządzaniu swoją energią i wybieraniu tylko najważniejszych spraw. To książka przeciwstawiająca się postawie zgadzania się na wszystko oraz spełniania bezcelowych próśb. Autor stara się pokazywać drogę życiową człowieka, która nie polega na braniu tego, co popadnie, ale raczej na wybieraniu rzeczy najważniejszych, a także najbardziej wartościowych dla określonej osoby.

Agnieszka S.

5/5
| 01-08-2020
Esencjalizm to taki minimalizm, tylko w wersji cyfrowej :) Autor występuje przeciwko współczesnym trendom maksymalnej produktywności, multitaskingu i proponuje alternatywę poprzez ograniczenie się wyłącznie do tego, co niezbędne w realizacji założonych celów. Podejście bardzo ciekawe, godne przemyślenia zwłaszcza dla tych, którzy już od dawna marzą o wypisaniu się z wyścigu szczurów.

Wojciech Z.

5/5
| 22-07-2020
Idea bardzo fajna i godna podziwu - uważam, że czas jest jednym z najcenniejszych zasobów i nie ma sensu marnować go na bezproduktywne działanie, a ta książka dotyczy właśnie tego. Trochę przeszkadzała mi natomiast jej forma, powtórzenia, ciągłe porównywanie esencjalistów i nieesencjalistów, chwilowe dłużyzny. Najważniejsza jednak jest treść i ta broni się całkowicie. Polecam gorąco, zwłaszcza tym którzy dopiero zaczynają naukę zarządzania czasem.

Grażyna G.

5/5
| 12-07-2020
Co za ulga :) wreszcie jakieś inne podejście od bezsensownego kultu pracy, zajeżdżania się, poświęcania prywatnego czasu na rzecz pracy. Autor pokazuje, jak delegować zadania i wyznaczać priorytety, aby skupić się na samej “esencji” swoich celów i nie marnować czasu, który można lepiej spożytkować dla korzyści lub przyjemności. To jeden z nielicznych poradników, który naprawdę zmienił mój sposób myślenia i pomógł uzyskać realne efekty. Polecam!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
29 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
30 Wrzesień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
30 Wrzesień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
30 Wrzesień, Środa
przedpłata
9,99 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
29 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
29 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
11,99 zł
pobranie
16,99 zł

Produkty od Autora:

53,34 zł 58,65 zł

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...