Xi

Emocje. Niby nic, a jednak...

Catherine Dolto, Faure-Poiree Colline

(okładka twarda, miękkabroszurowa, twarda)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Liczba stron: 112

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
73,98 zł
51,98 zł
oszczędzasz 22,00 zł (30%)
-30%

36,99 zł

26,06 zł

oszczędzasz 10,93 zł (30%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Ta ciekawa i wspaniale ilustrowana książka mówi o emocjach w sposób zrozumiały i jasny dla dzieci. Autorka, doktor Catherine Dolto, zawarła w niej zbiór fascynujących opowieści, dzięki którym dzieci będą w stanie zrozumieć własne uczucia, a rodzice będą mogli je w tym wspierać. Dzięki metodzie Dolto twój maluch nauczy się samodzielnie identyfikować i opisywać swoje emocje, dzięki czemu żaden rodzic nie będzie już błądził w ciemności, próbując domyślać się, co gryzie dziecko.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 941163
Tytuł Emocje. Niby nic, a jednak...
Autor Catherine Dolto, Faure-Poiree Colline
Wydawnictwo Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Liczba stron 112
Data premiery 2020-03-25
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 160 x 200
Okładka Twarda, Miękka
Okładka Broszurowa, Twarda
Cena detaliczna 36,99 zł
Nasza cena 26,06 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Kazimierz M.

5/5
| 31-08-2020
Przy pomocy barwnych ilustracji i krótkich opowiadań autorka przedstawia różne stany emocjonalne typowe dla dzieci oraz pokazuje, do jakich zachowań mogą one prowadzić. Książka może być ciekawym sposobem na nauczenie dziecka, jak odróżniać dobre emocje od tych złych, a także pokazuje, jak radzić sobie z niektórymi zachowaniami. Jeśli szukacie książki, która będzie uczyć dzieci nie tylko otaczającego je świata, ale też tego wewnętrznego, z którym zawsze będą się stykać, sprawdźcie tę książkę!

Małgorzata S.

5/5
| 29-08-2020
Często mówi się o dzieciach, że są „niegrzeczne”.Czyli właściwie jakie? Często zachowania te mają emocjonalne podłoże, służą rozładowaniu stresu, zdobycia uwagi albo wręcz przeciwnie, świadczą o przebodźcowaniu. Oczywiście zdarzają się także zachowania celowo złośliwe. Metoda Dolto uczy rozmowy z dzieckiem w taki sposób, by pomóc mu nazwać przeżywane emocje i zrozumieć to, co się z nim dzieje. Bardzo ciekawe podejście, jeszcze mało znane, ale na pewno jego popularność będzie rosła z czasem. Książkę oczywiście polecam!

Kamil D.

5/5
| 29-08-2020
Książka ukazująca, jak bogaty może być świat dziecięcych emocji. Jeśli szukacie czegoś, co pozwoli wam lepiej zrozumieć wewnętrzne życie dziecka, sięgnijcie po „Emocje”.

Weronika A.

5/5
| 16-08-2020
Bardzo kolorowa książka, która jest nie tylko zbiorem opowiadań, ale też w zasadzie czymś podobnym do podręcznika psychologii dziecięcej. Przy pomocy przedstawionych opowieści autorka opisuje, jak bardzo złożone są emocje dziecka i skąd wynika to, że dzieci są niegrzeczne. Czasem okazuje się, że tak naprawdę agresywne dziecko ma bardzo wrażliwą naturę, ale nie potrafi poradzić sobie z natłokiem wydarzeń, które są dla niego przytłaczające, przez co reaguje w buntowniczy oraz wybuchowy sposób. To książka dla dzieci i dla rodziców!

Gabriela P.

5/5
| 14-08-2020
Podręcznik dla wszystkich dorosłych, niezależnie od tego, czy ich dzieci są grzeczne. Udowadnia, że świat emocji dziecka może być bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje, ale i tak da się go zrozumieć.

Katarzyna W.

5/5
| 09-08-2020
Jestem wielką fanką metody Dolto i uważam, że powinna być zdecydowanie szerzej znana. To metoda, która uczy traktowania dziecka z szacunkiem, respektu dla jego uczuć i emocji, zrozumienia przyczyny zachowań zamiast ograniczania się wyłącznie do rozdawania kar i nagród. Złościmy się, że dziecko kłamie, krzyczy, pokłada się na podłodze. A gdyby tak nawiązać z nim kontakt i dowiedzieć się, dlaczego się tak zachowuje? Tylko w ten sposób można popracować nad eliminacją przyczyn negatywnych emocji, a nie karać doraźnie ich objawy, co na dłuższą metę praktycznie do niczego nie prowadzi.

Hanna O.

5/5
| 01-08-2020
Świat emocji dziecięcych potrafi być niesamowicie skomplikowany i niejasny dla dorosłego, dlatego warto odkrywać jego tajemnice z psychologiem, takim jak Catherine Dolto. Dzięki tej książce dowiecie się, na czym polega oraz z czym wiąże się doświadczanie przez dziecko zbyt wielu bodźców, skąd bierze się agresja u dzieci oraz dlaczego potrafią one wykazywać sprzeczne emocje. Książka omawia różne stany emocjonalne przy pomocy ciekawych, kolorowych opowiadań przeznaczonych dla dzieci, ale także trochę dla rodziców.

Milena U.

5/5
| 31-07-2020
Książka ucząca dziecko i rodziców zrozumienia emocji oraz ucząca radzenia sobie z nimi. Autorka pokazuje, że czasem za skrajnymi zachowaniami stoi szereg problemów emocjonalnych, z którymi dziecko nie zawsze umie sobie poradzić. Rolą rodzica jest, by mu w tym pomóc.

Teresa B.

5/5
| 20-07-2020
Bardzo dobra książka, uważam że każdy rodzic powinien się z nią zapoznać żeby lepiej zrozumieć swoje dziecko. Maluchy mają ograniczone możliwości rozmowy o uczuciach, często nie umieją wyrazić emocji inaczej niż krzykiem lub płaczem. Rodzice często odpowiadają równie gwałtowną reakcją, co tylko pogarsza sytuację. Lektura tej książki pomaga radzić sobie w takich napiętych sytuacjach. Polecam gorąco tę książkę.

Tomek U.

5/5
| 17-07-2020
Książka o wychowywaniu dzieci, którą napisano zwłaszcza z myślą o rodzicach zwracających uwagę na szczegóły w zachowaniu swoich dzieci. Pomaga dorosłym słuchać swoich małych podopiecznych, ale też prezentuje metody, dzięki którym dzieci łatwiej zrozumieją siebie. Książka odpowiada na pytania o agresję u dzieci, o to, dlaczego są one w stanie czasem użyć przemocy fizycznej, skąd bierze się takie zachowanie i do czego prowadzi. To dobra okazja, by poznać, co tak naprawdę potrafi wstrząsnąć światem dziecka.

Bożena O.

5/5
| 15-07-2020
W sam raz dla osób chcących lepiej zrozumieć świat dziecka. Ta książka zawiera odpowiedzi na pytania rodziców, którzy czasem już tracą cierpliwość, gdy dziecięce zachowania wydają się im niezrozumiałe.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
28 Październik, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Październik, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
28 Październik, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł

Produkty od Autora:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...