Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Ekstremalny poradnik przetrwania

"Ekstremalny poradnik przetrwania" to zbiór wyjątkowych porad survivalowych, w którym słynny żołnierz wyjaśnia czytelnikom, w jaki sposób zwyczajny człowiek może przygotować się na nadejście wojny. Korzystając z wieloletniego doświadczenia wojskowego, ten ekspert zebrał w jednym miejscu wiedzę o tym, jak ochronić rodzinę w obliczu narastającego konfliktu. Gotowe wskazówki Navala ułatwiają poradzenCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Bellona
 • Data premiery: 2022-11-23
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 128
 • Wymiary: 238 x 166

"Ekstremalny poradnik przetrwania" to zbiór wyjątkowych porad survivalowych, w którym słynny żołnierz wyjaśnia czytelnikom, w jaki sposób zwyczajny człowiek może przygotować się na nadejście wojny. Korzystając z wieloletniego doświadczenia wojskowego, ten ekspert zebrał w jednym miejscu wiedzę o tym, jak ochronić rodzinę w obliczu narastającego konfliktu. Gotowe wskazówki Navala ułatwiają poradzenie sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Cywilizacja ludzka wciąż targana jest wojnami, a nawet europejskie państwa nie są bezpieczne. Chociaż wiele osób współcześnie czuje się w tych krajach bardzo bezpiecznie, to jednak historia uczy, że pokój bywa przerywany gwałtownie i bez ostrzeżenia. Wojna wciąż jest realnym zagrożeniem, a nie tylko wydarzeniem z dawnych czasów. Naval zebrał więc porady dla wszystkich czytelników, którzy na wszelki wypadek chcą sami przygotować się na wojnę.

"Ekstremalny poradnik przetrwania" - o czym jest książka?

W tym poradniku znajdziesz wskazówki przygotowane przez doświadczonego weterana. Naval wyjaśnia, jak rozpoznać, czy zagrożenie jest blisko, a następnie przygotować ewakuację z niebezpiecznego miejsca. Podpowiada, co warto zabrać ze sobą, a co należy zostawić. Pomaga zabezpieczyć dom i uczy przydatnych umiejętności, ułatwiających przetrwanie. Dzięki tym poradom możesz zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny oraz dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda wojna.

"Ekstremalny poradnik przetrwania" - opinie

"Ekstremalny poradnik przetrwania" Navala zawiera odpowiedzi na wiele pytań związanych z wojną, a dzięki autorowi dowiedziesz się, jak poradzić sobie nawet podczas bardzo niebezpiecznych wydarzeń. Książka w przejrzysty sposób wyjaśnia, jak przygotować sprzęt przed nadejściem wojny, a następnie zabezpieczyć wyposażenie podczas ewakuacji. Autor szczegółowo omawia również, jak oceniać różne sytuacje, by nauczyć się rozpoznawać zagrożenie. Proste wskazówki ułatwią czytelnikom opanowanie różnych umiejętności survivalowców, które mogą przydać się podczas wojny.

Naval jest wielokrotnie odznaczanym polskim żołnierzem, pisarzem, podróżnikiem i mówcą motywacyjnym. Od lat prowadzi również kursy survivalowe. Współpracuje z Polską Akcją Humanitarną oraz Fundacją "Akademia Sportu". W wojsku służył przez kilkanaście lat, uczestnicząc chociażby w misjach w Afganistanie, Iraku i Libanie. Polscy czytelnicy znają go przede wszystkim jako autora popularnych poradników survivalowych oraz wspomnień z misji wojskowych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3300658
Tytuł
Ekstremalny poradnik przetrwania
Autor
Wydawnictwo
Liczba stron
128
Data premiery
2022-11-23
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
238 x 166
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.29
Długość
165
Głębokość
235
Wysokość
166
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
42,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Gosia Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-16
  "Ekstremalny poradnik przetrwania" to bardzo krótka jednak jakże treściwa książka. Na stu czterdziestu stronach weteran GROM-u zapisał swoje spostrzeżenia, jak również bardzo przydatne porady i podpowiedzi co do stosowania strategii na wojnie tak, aby przetrwać. "Jeśli więc nie chcemy cierpień na wojnie, nie głosujmy na tych, którzy mogą doprowadzić do wojennego cierpienia" - już na samym wstępie autor przedstawia jasno sytuację, że wojna to jedynie walka polityczna, do której doprowadzają władze rządzące, ale cierpią w niej niewinni. Najwięcej ofiar na wojnie ponosi ludność cywilna oraz żołnierze, bo to właśnie oni walczą za swój kraj. Bardzo często Ci, którzy odpowiadają za wybuch wojny bezpiecznie siedzą w miejscu dalekim od walki, zabezpieczając siebie, jak również swoich bliskich, a to niewinne osoby są narażone na strach, tułaczkę i cierpienie. Autor wiele zagadnień obrazuje nam na podstawie wojny, która wybuchła na Ukrainie i toczy się tam po dziś dzień. Przedstawia nam oznaki, które ewidentnie wcześniej wskazywały na to, że Rosja zaatakuje Ukrainę, co z każdym kolejnym dniem sugerowało zachowanie pewnych osób. Niestety wojna trwa po dziś dzień, a ludność cywilna, która była do niej kompletnie nieprzygotowana cierpi zdecydowanie najbardziej. Autor w książce podpowiada wiele przydatnych informacji, o których laik, nie mający o wojnie praktycznego pojęcia, z pewnością nie wie. Dowiadujemy się jak i kiedy powinniśmy zaplanować naszą ewakuację z miejsca zamieszkania, jakie rzeczy najlepiej ze sobą zabrać i jak wszystko ustalić, tak aby z pewnością mieć możliwość spotkania się z naszymi bliskimi w razie rozdzielenia. Bardzo dużo również mówi o nowych technologiach i o tym, jak one są wykorzystywane podczas wojny. Chociażby kamery termowizyjne, które i tak zdradzą nasze przemieszczanie się w nocy, a ta pora jedynie nam utrudni widoczność. Poradnik zawiera wiele cennych wskazówek, które naprawdę warto poznać w tych jakże niepewnych czasach. Wojna na Ukrainie niestety trwa, a jej końca nie widać. Nasze nadzieje są takie, iż nie posunie się ona dalej i nigdy nie dotrze do naszego kraju, ale przecież Ukraińcy też mieli nadzieję, że Rosja nie odważy się ich zaatakować. Czas na świecie to jedynie okresy międzywojenne, dlatego zawsze dobrze jest być przygotowanym na najgorsze.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3300658
Ładowanie...