Ekstremalny poradnik przetrwania (Naval) - tantis.pl
Xi

Ekstremalny poradnik przetrwania

Naval

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 128

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,90 zł

36,99 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 32,81 zł

Opis

"Ekstremalny poradnik przetrwania" to zbiór wyjątkowych porad survivalowych, w którym słynny żołnierz wyjaśnia czytelnikom, w jaki sposób zwyczajny człowiek może przygotować się na nadejście wojny. Korzystając z wieloletniego doświadczenia wojskowego, ten ekspert zebrał w jednym miejscu wiedzę o tym, jak ochronić rodzinę w obliczu narastającego konfliktu. Gotowe wskazówki Navala ułatwiają poradzenie sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Cywilizacja ludzka wciąż targana jest wojnami, a nawet europejskie państwa nie są bezpieczne. Chociaż wiele osób współcześnie czuje się w tych krajach bardzo bezpiecznie, to jednak historia uczy, że pokój bywa przerywany gwałtownie i bez ostrzeżenia. Wojna wciąż jest realnym zagrożeniem, a nie tylko wydarzeniem z dawnych czasów. Naval zebrał więc porady dla wszystkich czytelników, którzy na wszelki wypadek chcą sami przygotować się na wojnę.

"Ekstremalny poradnik przetrwania" - o czym jest książka?

W tym poradniku znajdziesz wskazówki przygotowane przez doświadczonego weterana. Naval wyjaśnia, jak rozpoznać, czy zagrożenie jest blisko, a następnie przygotować ewakuację z niebezpiecznego miejsca. Podpowiada, co warto zabrać ze sobą, a co należy zostawić. Pomaga zabezpieczyć dom i uczy przydatnych umiejętności, ułatwiających przetrwanie. Dzięki tym poradom możesz zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny oraz dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda wojna.

"Ekstremalny poradnik przetrwania" - opinie

"Ekstremalny poradnik przetrwania" Navala zawiera odpowiedzi na wiele pytań związanych z wojną, a dzięki autorowi dowiedziesz się, jak poradzić sobie nawet podczas bardzo niebezpiecznych wydarzeń. Książka w przejrzysty sposób wyjaśnia, jak przygotować sprzęt przed nadejściem wojny, a następnie zabezpieczyć wyposażenie podczas ewakuacji. Autor szczegółowo omawia również, jak oceniać różne sytuacje, by nauczyć się rozpoznawać zagrożenie. Proste wskazówki ułatwią czytelnikom opanowanie różnych umiejętności survivalowców, które mogą przydać się podczas wojny.

Naval jest wielokrotnie odznaczanym polskim żołnierzem, pisarzem, podróżnikiem i mówcą motywacyjnym. Od lat prowadzi również kursy survivalowe. Współpracuje z Polską Akcją Humanitarną oraz Fundacją "Akademia Sportu". W wojsku służył przez kilkanaście lat, uczestnicząc chociażby w misjach w Afganistanie, Iraku i Libanie. Polscy czytelnicy znają go przede wszystkim jako autora popularnych poradników survivalowych oraz wspomnień z misji wojskowych.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3300658
Tytuł Ekstremalny poradnik przetrwania
Autor Naval
Wydawnictwo Bellona
Liczba stron 128
Data premiery 2022-11-23
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 235 x 165
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.29
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 36,99 zł
Powiązane tematy: Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Gosia

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
"Ekstremalny poradnik przetrwania" to bardzo krótka jednak jakże treściwa książka. Na stu czterdziestu stronach weteran GROM-u zapisał swoje spostrzeżenia, jak również bardzo przydatne porady i podpowiedzi co do stosowania strategii na wojnie tak, aby przetrwać. "Jeśli więc nie chcemy cierpień na wojnie, nie głosujmy na tych, którzy mogą doprowadzić do wojennego cierpienia" - już na samym wstępie autor przedstawia jasno sytuację, że wojna to jedynie walka polityczna, do której doprowadzają władze rządzące, ale cierpią w niej niewinni. Najwięcej ofiar na wojnie ponosi ludność cywilna oraz żołnierze, bo to właśnie oni walczą za swój kraj. Bardzo często Ci, którzy odpowiadają za wybuch wojny bezpiecznie siedzą w miejscu dalekim od walki, zabezpieczając siebie, jak również swoich bliskich, a to niewinne osoby są narażone na strach, tułaczkę i cierpienie. Autor wiele zagadnień obrazuje nam na podstawie wojny, która wybuchła na Ukrainie i toczy się tam po dziś dzień. Przedstawia nam oznaki, które ewidentnie wcześniej wskazywały na to, że Rosja zaatakuje Ukrainę, co z każdym kolejnym dniem sugerowało zachowanie pewnych osób. Niestety wojna trwa po dziś dzień, a ludność cywilna, która była do niej kompletnie nieprzygotowana cierpi zdecydowanie najbardziej. Autor w książce podpowiada wiele przydatnych informacji, o których laik, nie mający o wojnie praktycznego pojęcia, z pewnością nie wie. Dowiadujemy się jak i kiedy powinniśmy zaplanować naszą ewakuację z miejsca zamieszkania, jakie rzeczy najlepiej ze sobą zabrać i jak wszystko ustalić, tak aby z pewnością mieć możliwość spotkania się z naszymi bliskimi w razie rozdzielenia. Bardzo dużo również mówi o nowych technologiach i o tym, jak one są wykorzystywane podczas wojny. Chociażby kamery termowizyjne, które i tak zdradzą nasze przemieszczanie się w nocy, a ta pora jedynie nam utrudni widoczność. Poradnik zawiera wiele cennych wskazówek, które naprawdę warto poznać w tych jakże niepewnych czasach. Wojna na Ukrainie niestety trwa, a jej końca nie widać. Nasze nadzieje są takie, iż nie posunie się ona dalej i nigdy nie dotrze do naszego kraju, ale przecież Ukraińcy też mieli nadzieję, że Rosja nie odważy się ich zaatakować. Czas na świecie to jedynie okresy międzywojenne, dlatego zawsze dobrze jest być przygotowanym na najgorsze.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...