Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Liczba stron: 832
-45%

163,30 zł

89,03 zł

oszczędzasz 74,27 zł (45%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Ekonomia wolnego rynku" jest całościowym traktatem ekonomicznym, w którym autor postawił sobie za zadanie systematyczne przedstawienie ogółu wiedzy ekonomicznej.

Wydana pierwotnie jako "Man, Economy and State" w 1962 roku. Wydawca usunął osiem ostatnich rozdziałów, które zostały później opublikowane jako "Power and Market" w 1970 roku. Wydanie opublikowane przez Instytut Ludwiga von Misesa w 2009 roku włączy obie książki w jednym tomie, który zawiera omówienie zarówno mikroekonomii, jak i makroekonomii.

Autor, Murray N. Rothbard prowadzi czytelnika przez skomplikowany świat ekonomii, wskazując kolejne elementy, wyraźnie wprowadzając nowe założenia i porzucając stare. Bezlitośnie krytykuje błędne koncepcje ekonomiczne i doktryny.

Książka "Ekonomia wolnego rynku" napisana jest prostym, logicznym językiem, trafiającym nawet do osób nie mających styczności z dziedziną naukową, jaką jest ekonomia. Wystarczy nieco chęci, żeby każdy zainteresowany mógł zrozumieć wywody Rothbarda. Jest to godne podkreślenia, ponieważ większość przekrojowych książek o ekonomii pisana jest językiem specjalistycznym, który tylko specjaliści są w stanie dobrze zrozumieć. Może się wydawać, że niektóre objaśnienia są zbyt skomplikowane, zbyt długie, jednak po wczytaniu się w nie okazuje się, że wszystko zostało jasno i klarownie wytłumaczone.

Autor wprowadza czytelnika "Ekonomii wolnego rynku" w takie zagadnienia, jak: podstawy ludzkiego działania; wymiana bezpośrednia (od przemocy do ochrony przed naruszeniem wartości); wzorzec wymiany pośredniej; ceny i konsumpcja; produkcja – struktura, stopa procentowa i jej kształtowanie się, ogólna wycena czynników, przedsiębiorczość i zmiana, ceny poszczególnych czynników i dochody z produkcji; przedsiębiorczość i dochód, monopol i konkurencja; pieniądz i jego siła nabywcza; ekonomia siłowej interwencji w rynek.

Do nowego, polskiego wydania (jest to wersja bez "Power and Market"), opublikowanego przez Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa i Fijorr Publishing przedmowę napisał dr Mateusz Machaj. Książka liczy sobie ponad 830 stron w twardej oprawie.

Murray Newton Rothbard był amerykańskim ekonomistą, profesorem ekonomii, historykiem i teoretykiem politycznym. Wniósł znaczny wkład w rozwój nauk ekonomicznych, historii finansów i teorii prawa oraz filozofii politycznej. Dzięki niemu ekonomiczna szkoła austriacka wg Ludwiga von Misesa rozwinęła się i zyskała znaczenie ekonomiczne.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 743106
Tytuł Ekonomia wolnego rynku
Autor Murray Rothbard
Wydawnictwo Fijorr Publishing
Liczba stron 832
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 240 x 170
Okładka Twarda
Waga Produktu [kg] 1.46
Cena detaliczna 163,30 zł
Nasza cena 89,03 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Iga D.

5/5
| 22-05-2021
To wielkie tomiszcze, którego nie da się pochłonąć w jeden wieczór, czy też przeczytać je od deski do deski. Ale ta książka z pewnością zostanie w pełni wykorzystana. Zawarta w niej wiedza omawia podstawowe oraz te bardziej zawiłe zasady ekonomii zapewniając jednocześnie pełne zrozumienie. Nawet osoba (taka jak ja), która z ekonomią nie miała wiele wspólnego zrozumie "co autor miał na myśli". Książka tłumaczy czym jest kapitał, inwestycja itd. Myślę, że pewnie nie fakt, że moje życie uległo diametralnej zmianie i potrzebne mi było nie tylko zdobycie tej wiedzy, ale przede wszystkim jej zrozumienie i wykorzystanie w życiu, pewnie nigdy nie sięgnęłabym po tę książkę.

Mieczysław C.

5/5
| 19-05-2021
Czytając w końcu zrozumiałam czym tak na prawdę jest wartościowanie dóbr, czy też prawo użyteczności krańcowych. Doskonale rozumiem jak wygląda relacja ograniczenia konsumpcji na rzecz inwestycji. Tak na prawdę potrzebowałem dokształcić się na rzecz rozwoju stanowiska w firmie. A dodatkowo zyskałem przydatną wiedzę, która przyda mi się w życiu, przy organizowaniu domowego budżetu.

Justyna F.

4/5
| 14-05-2021
Konkretna analiza, rzeczowa wiedza i przede wszystkim coś co ma na mnie ogromny wpływ czyli pokazanie różnorodnych błędów. Bo wiadomo człowiek uczy się całe życie, najczęściej uczy się na błedach, a najlepiej jak na nie swoich błędach. Nie daję pięciu gwiazdek tylko cztery ponieważ myślę, że Ludzkie działanie Misesa są jeszcze lepsze. ale na sam początek przygody z ekonomią, ta książka też daje radę.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
19. maja, czw. — 20. maja, pt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...