Xi

Ekonomia w jednej lekcji

Hazlitt Henry

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Instytut Ludwiga von Misesa
Liczba stron: 224

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
102,90 zł
67,16 zł
oszczędzasz 35,74 zł (35%)
-32%

39,90 zł

27,32 zł

oszczędzasz 12,58 zł (32%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Gratka dla zawodowych ekonomistów i laików, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę: Henry Hazlitt udowadnia, że do zrozumienia mechanizmów działania ekonomii wystarcza tak naprawdę jedna „lekcja”, ujęta w formie krótkiej wypowiedzi otwierającej publikację. Jak twierdzi autor, „wiele pomysłów, które dziś uchodzą za wspaniałe, postępowe i nowoczesne, to w gruncie rzeczy nawrót stałych błędów”, a w kolejnych rozdziałach przytacza autentyczne wydarzenia potwierdzające jego założenia. Wartość merytoryczna i lekkie pióro autora przyniosły książce ogromny sukces: tylko w USA ” Ekonomia w jednej lekcji” osiągnęła milionowy nakład, a wśród pozytywnych opinii na jej temat znalazły się wypowiedzi autorytetów takich, jak Milton Friedmann czy Friedrich August von Hayek.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 482481
Tytuł Ekonomia w jednej lekcji
Autor Hazlitt Henry
Wydawnictwo Instytut Ludwiga von Misesa
Liczba stron 224
Rok wydania 2013
Wymiary produktu [mm] 170 x 240
Okładka Miękka
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 27,32 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Mateusz M.

5/5
| 29-08-2020
Może nie dla totalnych laików, ale język tej książki jest na tyle przystępny, by zrozumiały go nawet osoby początkujące w dziedzinie ekonomii. Hazlitt przedstawia punkt widzenia austriackiej szkoły ekonomii i mechanizmy działania wolnego rynku, dlatego książka przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy podzielają powyższe poglądy.

Ryszard H.

5/5
| 09-08-2020
Ciekawa książka dla osób zainteresowanych ekonomią i polityką. Autor wyjaśnia podstawowe procesy ekonomiczne, skłaniając się ku kapitalizmowi, bardziej wolnościowemu, „prawicowemu” modelowi gospodarki.

Oskar J.

4/5
| 20-07-2020
Jeśli chcesz zapoznać się z podstawami ekonomii na własną rękę, to nie czytaj tej książki, choć tytuł mógłby wskazywać na pozycję dla początkujących. To raczej analiza istniejących mechanizmów ekonomicznych, które według autora budowane są według stałych schematów i w gruncie rzeczy nawet z pozoru innowacyjne pomysły nie są niczym nowym. Czy Hazlitt ma rację – to każdy musi ocenić osobiście, dlatego warto mieć pewną wiedzę ekonomiczną i własne zdanie, by jak najwięcej wyciągnąć z lektury.

Katrina

5/5
| 28-05-2016
Hendy Hazlitt to przedstawiciel austriackiej szkoły ekonomii. Ekonomię w jednej lekcji w ręce czytelnika oddał w 1946 roku i poprawiał wydanie w latach siedemdziesiątych. Książka, w założeniu ma przedstawić podstawy ekonomii w prosty i przystępny sposób. I tak, zdecydowanie - robi to. Hazlitt wyjaśnia wszystko bardzo jasno i logicznie - tak, że ja, jako osoba niemająca dużego pojęcia w temacie bez problemu rozumiałam, co autor chce mi przekazać. Oczywiście, nie jest to lektura najprostsza i najprzyjemniejsza, to nie jest powieść, czy literatura rozrywkowa, niemniej... da się przy niej rozluźnić. Nie irytowałam się, że czegoś nie rozumiem, nie nudził mnie styl autora - i przy tym mogłam się czegoś dowiedzieć, a po to się w końcu po takie książki sięga. Autor wyjaśnia wszystko na przykładzie USA, dlatego nie każdy przytoczony przez niego przypadek będzie idealnie odpowiadał temu, co dzieje się, lub działo u nas, niemniej, mechanizmy, które opisuje są właściwie takie same w każdym miejscu na świecie. Nie uważam więc tego za jakikolwiek minus. Tematyka podjęta w tej pozycji jest dość ogólna - bo właśnie o tych ogółach autor ma nas czegoś nauczyć. Porusza tematy inflacji, opodatkowania, eksportu, czy stabilizacji cen. Dla osoby niezainteresowanej ekonomią może się to wydawać odległe i nudne, jednak... te zagadnienia dotyczą pośrednio, lub bezpośrednio nas wszystkich, dlatego myślę, że dobrze jest poznać chociaż te podstawy :) Pozycja ma jeszcze jeden ogromny plus. Pod koniec autor wymienia pozycje, po które może sięgnąć czytelnik w dalszej kolejności, jeśli dalej zainteresowany jest tą tematyką :) Ekonomia w jednej lekcji to zdecydowanie dobra pozycja dla każdego, kto tylko ma ochotę dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, który dla każdego z nas powinien być mniej, lub bardziej, ale jednak - istotny. Ze spokojnym sumieniem mogę tą pozycje polecić.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
26 Październik, Poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...